اینستاگردی

«عاشق کیست» منتشر شد

آلبوم موسیقی «عاشق کیست» منتشر شد .
آلبوم موسیقی «عاشق کیست» به‌مناسبت هزاره ابوسعید ابوالخیر به‌آهنگ‌سازی و رهبری ارکسترِ امیر پورخلجی، خوانندگی شهرام ناظری و تهیه‌کنندگی اردوان جعفریان دیروز در سراسر کشور منتشر شد. شهرام ناظری در مراسم رونمایی از این آلبوم با هم‌وطنان زلرله‌زده ابراز همدردی کرد.
محمدرضا شفیعی کدکنی در یادداشتی، که در بروشور این آلبوم موسیقی آمده، نوشته است: «ابوسعید هرگز در اندیشه آن نبود که کتابی تألیف کند یا دیوانی از شعر خود ترتیب دهد، اما درطول قریب هزارسالی که از روزگار او می‌گذرد ذوق جامعه به نام او مجموعه‌هایی شکل داده که مشهورترین آن‌ها دیوان رباعیات منسوب به اوست.»


«خوشا خوشبختان»
منتشر شد

رمان «خوشا خوشبختان» نوشته یاسمینا رضا راهی بازار نشر شد. مضمون این کتاب مانند دیگر آثار رضا‌ روابط انسانی است و مخاطب متجدد خود را به‌چالش می‌کشد.
به‌گزارش «ایبنا»، رمانی از یاسمینا رضا با موضوع روابط انسانی منتشر شد، روابطی که همواره با تنش‌های دراماتیک
همراه‌اند.
در بیست‌ویک فصل این رمان هجده راوی به روایت عشق‌ها، رابطه‌ها، خیانت‌ها، خوشی‌ها و تلخی‌های زندگی خویش می‌پردازند. کتاب «خوشا خوشبختان» را زهرا خانلو به فارسی برگردانده و انتشارات «چترنگ» آن را در ١۴٣ صفحه و به‌قیمت ١٣٠٠٠ تومان منتشر کرده است.
سوژه ای که این نویسنده در بیشتر آثارش روی آن تمرکز دارد، روشنفکرزدگى جامعه مدرن امروز و بیان رفتارهای متناقض و تصنعی آدم‌هایی است که اصرار به نشان دادن خود در شکلی غیر از هویت اصیل خود دارند. "خوشا خوشبختان" داستان آدم‌های امروز است. آدم‌هایی که در دایره روابط پیچیده مدرن گرفتارند و از آن خلاصی ندارند.
در خصوص این مورد "خوشا خوشبختان" می‌نویسد: یاسمینا رضا هر‌کدام از فصل‌های کتاب را با جزئیات پر کرده و باعث شده است هر‌کدام به طرز شگفت‌آوری شبیه نمایش‌نامه‌ای تک‌پرده‌ای باشند. رضا انسان‌ها و روابط‌شان را با دقتی موشکافانه مشاهده می‌کند و با قلم قوی خویش این کتاب کم‌حجم را به اثری درخور تبدیل کرده‌
است.کتاب "خوشا خوشبختان" را زهرا خانلو به فارسی برگردانده و انتشارات چترنگ آن را در ١۴٣ صفحه و به قیمت ١٣٠٠٠ تومان منتشرکرده است.


عواید فروش «بزم رزم» برای زلزله‌زدگان
عواید فروش تازه‌ترین اکران مستند سینمایی «بزم رزم» به کارگردانی سیدوحید حسینی برای کمک به زلزله‌زدگان غرب ایران درنظر گرفته می‌شود.
به نقل از روابط عمومی فیلم، سازندگان مستند سینمایی «بزم رزم» برای هم‌دردی و همراهی با مصیبت‌دیدگان زلزله غرب ایران تصمیم دارند عواید فروش تازه‌ترین اکران این اثر را برای کمک به زلزله‌زدگان در نظر بگیرند. مستند «بزم رزم» به کارگردانی سیدوحید حسینی که این روزها در گروه سینمایی «هنر و تجربه» در حال اکران است به فراز و نشیب‌های موسیقی در سال های ۵۷ تا ۶۷ می‌پردازد.
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس