اخبار کوتاه

﷯سیاست ایران تغییر نکرده است ‌﷯


ایلنا- حسین جابری انصاری، معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه، با بیان اینکه رابطه ایران و جنبش مقاومت اسلامی فلسطین طولانی‌مدت و تقریبا از همان سال‌های ابتدایی تأسیس حماس بوده است، گفت: در پی تحولات منطقه‌ای در سال‌های گذشته و آغاز بحران سوریه، مقداری اختلافات در روابط میان ایران و حماس بروز پیدا کرد، ولی هیچ‌گاه روابط طرفین قطع نشد و سیاست اساسی ایران درخصوص گروه‌های مقاومت فلسطین و از جمله حماس نیز تغییر نکرد.

﷯انتصابات جدید در دولت ‌﷯
برنا- حجت‌الاسلام حسن روحانی، طی احکامی جداگانه حمید ابوطالبی و مجید تخت‌روانچی را به‌ترتیب به‌عنوان مشاور رئیس‌جمهور و معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهور منصوب کرد. در حکم تخت‌روانچی تصریح شده است: انتظار دارد با افزایش بهره‌وری مجموعه و تعامل هدفمند با دستگاه‌های ذیربط نسبت‌به ارائه بهنگام گزارش‌های تحلیلی از موضوعات سیاسی، اجتماعی و امنیتی اقدام نمایید.

﷯سال٩٧، سال چانه‌زنی نیست ‌﷯
دانشجو- محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه، روز گذشته در نشست علنی مجلس با تأکید بر اینکه سال ۹۷ سال چانه‌زنی برای بودجه‌گرفتن نیست، افزود: دستگاه‌ها نمی‌توانند بگویند که ما سال گذشته این مقدار بودجه داشتیم پس امسال ۱۰درصد بودجه ما را افزایش دهید. وی با‌ بیان اینکه ارزیابی‌ای بر عملکرد دستگاه‌ها هم انجام خواهد شد، گفت: علت اینکه بهره‌وری در کشور بالا نمی‌رود این است که دستگاه‌ها چه کار بکنند و چه کار نکنند بودجه‌شان را می‌گیرند.
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس