سایه روشن

حسین امیر عبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل، در حساب توئیتری خود نوشت: دعوت و ربایش سعد حریری از سوی ریاض یادآور دعوت و ربایش امام‌موسی‌صدر در لیبی است اما به روش جدید، آل سعود به دوستان خود هم رحم نمی‌کند. (ایلنا)

مسعود پزشکیان، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: اگر به آیات قرآن درباره عدالت عمل کنیم، کشور آباد می‌شود، قومیت‌ها عادلانه پست می‌گیرند، شغل پیدا می‌کنند و سخنشان شنیده می‌شود. ما اجازه نمی‌دهیم قومیت‌ها براساس قانون و قرآن بنویسند و حرف بزنند. امام‌حسین(ع) برای پیدا شدن همین عدالت شهید شدند. پزشکیان کشور را بیش از هر زمان دیگر نیازمند وحدت دانست و افزود: باید بپذیریم در این کشور مشکل وحدت داریم و خودمان خودمان را حذف می‌کنیم. وحدت بین مسلمانان از سال‌ها نماز و روزه مهم‌تر است. (ایسنا)

صادق زیباکلام، استاد دانشگاه تهران، درباره شرایط حکومت در لیبرال دموکراسی گفت: حکومتی در لیبرال دموکراسی مشروعیت دارد که از صندوق رای وزرات کشور بیرون بیاید و انتخاب مردم باشد، در لیبرال دموکراسی حکومت منتخب مردم از قدرت مطلق برخوردار نیست و محدود به آن چیزی است که قانون اساسی کشور به آن داده و باید به نمایندگان مردم در مجلس یا پارلمان پاسخگو باشد. ( تسنیم)

مصطفی معین، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، درباره تاکتیک جریان متبوعش در این زمان گفت: مهم‌ترین تدبیر ما در وضعیت فعلی صبوری و برخورد اخلاقی با مسائل کشور و بخصوص رویکرد دولت است. ما نباید با پیش‌داوری درباره آقای روحانی و رویکردی که در پیش گرفته است قضاوت کنیم. از سوی دیگر، طبیعی است که بر عملکرد دولت و نمایندگان مجلس نظارت داشته باشیم و از رویکرد‌های نادرست دلسوزانه انتقاد کنیم (آرمان)

عباس عبدی، فعال سیاسی، بیان کرد: باید با آقای نجفی همدلی کرد زیرا بخش مهمی از انتظاراتی که از مدیریت جدید شهرداری تهران وجود دارد ربطی به ظرفیت‌های شهرداری و فرایند منتهی به پیروزی شورای شهر جدید ندارد. شاید آقای نجفی در موقعیتی نیست که بتواند برخی مسائل را بیان کند زیرا از نظر مخاطب، توجیه کارهای خودش تلقی خواهد شد اما می‌توانیم از منظر بیرونی به ماجرا نگاه کنیم و برخی نکات را مورد توجه قرار دهیم. (اطلاعات)

جلیل رحیمی جهان‌آبادی، عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، تأکید کرد: بزرگ‌نمایی از قدرت دفاعی و موشکی ایران فقط یکی از حیله‌های شیطان بزرگ برای ناامن جلوه دادن خاورمیانه است. ایران‌هراسی‌ای که از سوی آمریکا مطرح می‌شود به قصد تثبیت حضور خود در منطقه می‌باشد.
(خانه ملت)

علی ربیعی، وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی، در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: امروز در مجلس درباره اقدامات اصلاحی در بنگاه‌ها و
لزوم مبارزه غیرسیاسی،‌ با‌ تدبیر و مستمر با فساد سخن گفتم. مجلس از توضیحاتم قانع شد. این مسیر را باقدرت ادامه
می‌دهم. (ایلنا)

نصرا... پژمانفر، عضو شورای مرکزی جبهه پایداری، درباره تلاش اصول‌گرایان برای بازگرداندن ناطق نوری به این جریان گفت: نمی‌توانم درباره اظهارنظر دیگران صحبت کنم. به هر صورت، آقای باهنر نظری داشته‌اند و خودشان باید دراین‌باره توضیح دهند. او ادامه داد: فعال سیاسی آن کسی است که می‌خواهد در صحنه حضور داشته باشد. اینکه افرادی بخواهند او را بیاورند یا نیاورند
نیست. (خبرآنلاین)

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس