تفریغ بودجه سال٩۵ شرکت ترافیک هوشمند الیت در جلسه علنی شورای شهر مشهد به تصویب رسید؛ تعیین ‌تکلیف نحوه جذب نیرو در الیت

امیرعلی قاسمی‌مقدم-تالار شهر روز گذشته میزبان هشتمین جلسه علنی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد بود. در این جلسه که با حضور برخی از مدیران شهری مشهد برگزار شد، ١٢ عضو شورا در غیاب ٣ عضو دیگر، به بررسی ۴ دستورکار درقالب ٣ لایحه و یک طرح پرداختند. بررسی لایحه تفریغ بودجه سال٩۵ شرکت ترافیک هوشمند الیت یکی از دستورکارهای مهم هشتمین جلسه علنی شورا بود که براساس آن، نحوه جذب نیرو در این شرکت تعیین‌تکلیف شد. محمدرضا حیدری، رئیس شورای اسلامی شهر در پایان جلسه علنی، ضمن اعلام وصول لایحه تعیین بهای نقدی خدمات اتوبوس‌رانی، آن را برای بررسی بیشتر به کمیسیون‌های تخصصی
ارجاع داد.
بررسی لایحه اصلاح مصوبه دریافت بهای خدمات شهری از اتباع خارجی نخستین‌دستورکار هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد بود. بتول گندمی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا با اشاره به نظریه کمیسیون متبوع خود گفت: شهرداری طبق مصوبات شورای شهر، بهای خدمات را فقط از اتباع خارجی با اقامت موقت دریافت می‌کرد، اما در لایحه جدید پیشنهاد شده که از اتباع با اقامت دائم نیز دریافت شود. محمد حاجیان، رئیس کمیسیون خدمات شهری شورا نیز ضمن اعلام موافقت با نظریه کمیسیون برنامه و بودجه گفت: تبصره۴ این نظریه در مصوبات قبلی شورای شهر وجود دارد و نیازی به تصویب مجدد آن نیست. درنهایت پس از بحث و بررسی، لایحه اصلاح مصوبه دریافت بهای خدمات شهری از اتباع خارجی به تصویب رسید.
براین‌اساس، به شهرداری مشهد اجازه داده شد درراستای حفظ حقوق شهروندان، رعایت تعدیلات تورمی و هماهنگی با اقدامات اجرایی سایر کلان‌شهرهای کشور، بهای خدمات شهری را از همه اتباع خارجی شامل اتباع دارای اقامت ماهانه، اتباع دارای پروانه اقامت یک‌ساله، اتباع دارای پروانه اقامت تبدیل وضعیتی و اتباع دارای پروانه طرح خانواری دریافت کند.
طبق مصوبه شورا، تعرفه بهای خدمات همه‌ساله با توافق شهردار مشهد و اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی تعیین خواهد شد.
﷯ ﷯ ﷯
دومین دستورکار جلسه علنی روز گذشته شورای شهر، به بررسی لایحه تفریغ بودجه سال٩۵ شرکت ترافیک هوشمند الیت اختصاص داشت. رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا با اشاره به جزئیات تفریغ بودجه الیت گفت: این لایحه مرداد امسال به شورای شهر ارائه شد، اما به‌دلیل برخی اختلاف‌نظرها در شورای چهارم، بررسی نشد. گندمی افزود: تفریغ بودجه سال٩۵ شرکت الیت اخیرا در کمیسیون تلفیق بررسی شد و مفاد آن با برخی موارد اصلاحی به تصویب رسید. در ادامه جلسه علنی، معاون حمل‌ونقل شهرداری مشهد نیز با ارائه توضیحاتی، بیان کرد: با توجه به اینکه شرکت الیت بر اساس قانون تجارت اداره می‌شود، ممکن است بندهایی از نظریه کمیسیون تلفیق، با ضوابط قانونی مغایرت داشته باشد.
وحید برکچی به یکی از بندهای نظریه کمیسیون تلفیق درباره نحوه جذب نیرو نیز اشاره کرد و افزود: اگر قرار باشد جذب نیرو در شرکت الیت از طریق فرایند شهرداری انجام گیرد، قطعا با مشکلاتی جدی مواجه خواهیم شد. وی بیان کرد: در سال٩۴، فقط ٣٠ خیابان تحت‌پوشش شرکت الیت قرار داشت؛ اما اکنون این تعداد به ١٠٠ خیابان افزایش یافته است و تصویب نظریه کمیسیون تلفیق، این شرکت را در تأمین نیروی لازم، با مشکل روبه‌رو می‌کند.
مدیرعامل شرکت ترافیک هوشمند الیت نیز دراین‌باره گفت: درگیر‌شدن با فرایند جذب نیرو در شهرداری مشهد ضمن افزایش هزینه‌ها، برای ما چالش جدی ایجاد خواهد کرد. سید حسین هاشم‌زادگان با تأکید بر اینکه شرکت الیت باید چالاکی خود را در جذب نیرو حفظ کند، افزود: قراردادهای شرکت الیت به‌صورت موقت و براساس تخصص افراد، متغیر است. در برخی از ایام سال پارکینگ‌های موقت الیت غیرفعال می‌شوند؛ به‌همین‌دلیل در ایام مختلف سال جذب و تعدیل نیرو داریم.

چطور نمی توانید تعداد نیروها را پیش بینی کنید؟!
گندمی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا، در ادامه جلسه به اظهارات مدیرعامل شرکت الیت واکنش نشان داد و گفت: اگر یک مدیر نتواند پیش‌بینی کند که در زیرمجموعه او در یک سال چه تعداد نیرو جذب یا تعدیل خواهد شد، باید آن سازمان را تعطیل کرد. وی افزود: سال گذشته، ١٧میلیارد تومان بودجه برای شرکت الیت تعیین شده بود؛ اما به‌دلیل هزینه‌های ناشی از جذب نیرو، این میزان در تفریغ بودجه به ٢٠میلیارد تومان افزایش یافته است.
پس از اتمام اظهارات گندمی، احمد نوروزی رئیس کمیسیون اقتصادی شورا نیز در مخالفت با یکی از بندهای نظریه کمیسیون تلفیق، گفت: براساس قانون تجارت، تصمیم‌گیری برای شرکت‌ها برعهده مجامع عمومی است. با واگذاری فرایند جذب نیرو به شهرداری، اختیارات شرکت الیت نقض می‌شود.
وی افزود: ٨۵درصد از سهام شرکت الیت متعلق به شهرداری مشهد است؛ لذا تفریغ بودجه این شرکت باید در تفریغ بودجه سازمان ترافیک گنجانده شود.
محمدحسین ودیعی، دیگرعضو شورا نیز به این موضوع ورود کرد و گفت: با این مسئله که الیت بتواند به‌راحتی کارهای خود را سامان دهد، موافق هستیم؛ اما وقتی که این شرکت به شهرداری تعلق دارد، باید تابع آیین‌نامه معاملاتی خاص باشد. وی افزود: جذب نیرو طبق ضوابط اشکالی ندارد، اما با جذب یا تعدیل نیرو خارج از بودجه موافق نیستیم.
امیر شهلا، دیگرعضو شورای اسلامی شهر نیز دراین‌‌باره گفت: بسیاری از هزینه‌های شرکت الیت مربوط به نیروی انسانی است؛ لذا این شرکت نیز مانند دیگرپیمانکاران باید مجوزهای لازم را از شهرداری دریافت کند.

تدوین تفریغ بودجه الیت به همراه سازمان حمل و نقل
پس از بحث و بررسی، نوروزی، عضو شورا، پیشنهاد حذف بند چهارم نظریه کمیسیون برنامه و بودجه را ارائه داد که به تصویب نرسید.
درنهایت، لایحه تفریغ بودجه سال٩۵ شرکت ترافیک هوشمند الیت به تصویب رسید و مقرر شد که صورت‌های مالی تلفیقی این شرکت به‌صورت تلفیقی با سازمان حمل‌ونقل و ترافیک تهیه شود.
بر اساس مصوبه شورای شهر، هرگونه افزایش یا تغییروضعیت کارکنان و کارگران قبل از طی‌شدن تشریفات قانونی و اداری و ابلاغ معاونت مالی و اداری شهرداری مشهد و اخذ مجوزهای لازم ممنوع بوده و در صورت وجود هر نوع افزایش یا تغییر وضعیت، شهرداری موظف است در بخش فعالیت‌های سازمان یا شرکت و در صورت‌های مالی خود به‌صراحت مجوزهای مرتبط را نام ببرد.
﷯ ﷯ ﷯
سومین دستورکار جلسه علنی شورا به بررسی نظریه کمیسیون برنامه و بودجه درخصوص اجرای مصوبات شورای شهر ازسوی مدیریت شهری اختصاص داشت.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر دراین‌رابطه گفت: براساس یکی از بندهای تفریغ بودجه سال٩۵ شهرداری مشهد، مدیریت شهری باید طی یک ماه برای سامان‌دهی ساختار مدیریت طرح‌ها اقدام می‌کرد. گندمی افزود: مقرر شده است که مدیریت‌های متنوع در زیرمجموعه شهرداری مشهد سامان‌دهی شوند و در ساختار معاونت‌های مرتبط و مناطق قرار گیرند. این طرح پس از بحث و بررسی، به تصویب شورای اسلامی شهر رسید. براین‌اساس، شهرداری مشهد مکلف شد حداکثر ظرف مدت یک ماه برای ارائه لایحه سامان‌دهی مدیریت اجرایی طرح میدان شهدا، مدیریت اجرایی طرح نوسازی بافت فرسوده آبکوه، مدیریت اجرایی پروژه خیابان عامل، مدیریت اجرایی طرح سامان‌دهی بولوار آزادی، مدیریت اجرایی طرح انتقال پادگان‌ها، مدیریت اجرایی طرح ساخت‌وساز مساجد و مدیریت طرح ارتفاعات جنوب در ساختارهای مصوب و زیرنظر حوزه مأموریتی تخصصی مرتبط (معاونت، سازمان یا منطقه)
اقدام کند.
﷯ ﷯ ﷯
در ادامه هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر، اعضا با طرحی موافقت کردند که براساس آن نظام یکپارچه برای مدیریت مطالعات و پژوهش شهرداری ایجاد می‌شود. طبق مصوبه شورای شهر، شهرداری مشهد باید به‌منظور راهبردی و هماهنگی امور مطالعات و پژوهش مورد‌نیاز مدیریت‌ها، معاونت‌ها، سازمان‌ها، مؤسسه‌ها و شرکت‌های وابسته، حداکثر ظرف مدت یک ماه نسبت به ارسال لایحه نظام یکپارچه مطالعات اقدام کند.
﷯ ﷯ ﷯
بررسی لایحه یک‌فوریتی درخواست اعمال ماده٩ برای ساخت خیابان شعاعی، آخرین دستورکار جلسه علنی روز گذشته شورای اسلامی شهر مشهد بود.
در‌قالب این دستورکار، اعضای شورا نظریه کمیسیون حقوقی شورای شهر را به تصویب رساندند. در این مصوبه آمده است: درخصوص سه پلاک معارض احداث خیابان شعاعی قطاع ٢ حدفاصل خیابان شهید محسن کاشانی ١٠ و ١٢ تا تقاطع شارستان با توجه به ضرورت و فوریت اجرای طرح و بازگشایی خیابان‌های واقع‌در طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهر حضرت امام‌رضا(ع)، شهردار مشهد به‌عنوان بالاترین مقام اجرایی در شهرداری، مجاز به اعمال ماده٩ قانون نحوه خرید و تملک اراضی و املاک است.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس