فوتبال جهان

اخراج اونای امری
در نیم فصل به‌خاطر نیمار
اونای امری در فصل جاری نتایج خوبی با پاریسی‌ها گرفته است؛ اما حتی داشتن بیلانی مطلوب ادامه حضورش را نزد متمول‌های فرانسوی تضمین نمی‌کند. براساس اخباری که منابع خبری گزارش می‌کنند، این مربی با سران باشگاه دچار اختلافات عمیقی شده است که منشأ همه آن‌ها، نیمار،‌ مهاجم برزیلی فصل قبل بارسلونا و کنونی پاریسی‌هاست. مطابق همین اخبار احتمال دارد سن‌ژرمن تا نیم‌فصل با وی به همکاری ادامه دهد و بعد به جایش یک مسئول فنی جدید به کار بگمارد.


سوئیس و کرواسی
هم مسافر روسیه شدند
کرواسی و سوئیس با تساوی مقابل یونان و ایرلند شمالی بلیت جام‌جهانی روسیه را خریدند. ایرلند شمالی که در گروه آلمان مقام دوم را کسب کرده بود، نتوانست از پسِ قرمزپوشان سوئیس برآید و از رسیدن به روسیه بازماند. کروات‌ها هم که بازی رفت را ۴ بر١ قاطعانه برده بودند، با تساوی بدون گل در آتن، راهی روسیه شدند. پس از حضور در جام‌های جهانی ١٩٩٨، ٢٠٠٢ ،٢٠٠۶ و ٢٠١۴، این جام‌جهانی پنجمین حضور کرواسی خواهد بود.


پایان دوران اسکیبه در یونان
فدراسیون فوتبال یونان قرارداد سرمربی آلمانی‌اش را تمدید نخواهد کرد. تیم جنوب اروپا در دیدار برگشت پلی‌آف با کرواسی به نتیجه‌ای بهتر از تساوی بدون گل نرسید تا به‌این‌ترتیب ناکامی بزرگی در کارنامه میشاییل اسکیبه، سرمربی ۵۲ساله یونان با عدم راهیابی به جام جهانی سال آینده ثبت شود. این درحالی است که این مربی آلمانی اعلام کرده دوست دارد در این تیم بماند. او بعد از عدم موفقیت یونان در راه رسیدن به جام‌جهانی، گفت ارتباط صمیمانه‌ کاری با فدراسیون فوتبال و بازیکنان دارد و بر این باور است که قراردادش تمدید خواهد
شد.


تمایل گریزمان برای پیوستن به پاری‌سن‌ژرمن
هافبک فرانسوی اتلتیکومادرید به‌نوعی از علاقه‌اش به بازی برای صدرنشین کنونی لوشامپیونه سخن گفت. آنتوان گریزمان در فصل نقل‌وانتقالات تابستانی اخیر به‌شدت موردتوجه باشگاه منچستریونایتد بود، اما درنهایت تصمیم گرفت در اتلتیکومادرید که تا ماه ژانویه ٢٠١٨ از جذب بازیکن جدید محروم است، بماند و قرارداد خود را هم تا سال٢٠٢٢ تمدید کرد. مهاجم ٢۶ساله روخی‌بلانکو که در ١٣ بازی از رقابت‌های مختلف تنها ٣ گل برای این تیم به ثمر رسانده، در سه فصل گذشته به‌ترتیب ٢۵، ٣٢ و ٢۶ گل برای اتلتیکو‌مادرید در رقابت‌های مختلف به‌ ثمر رسانده
است.


گزینه‌های جدید
‌ جایگزینی بیل
باشگاه رئال‌مادرید تصمیم قطعی خود را برای فروش گرت‌بیل گرفته و قصد دارد حتی با قیمت نمادین و بسیار پایین هر‌چه‌زودتر این بازیکن را به فروش برساند. مدیرعامل رئال‌مادرید دراین‌باره گفته که هزینه درمان بیل بیش از سود حاصل از فروش او خواهد بود؛ پس بهتر است در اولین فرصت با او خداحافظی کنیم. بازیکنانی که ممکن است جای بیل را در رئال‌مادرید اشغال کنند، عبارت‌اند از نیمار، دله‌آلی، ادن ازارد، کین، امباپه، لواندوفسکی و نبیل فقیر.
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس