در پنجمین نشست هم‌اندیشی برپایی نمایشگاه برندسازی صنعت غذای مشهد مطرح شد؛ از حمایت قطعی «یونسکو» تا حضور بین‌المللی شورای زیتون

الهام مهدیزاده- «‌شورای شهر مشهد و شهرداری در حوزۀ ثروت‌آفرینی به برندسازی توجه خاص و ویژه دارد، چرا‌که دیگر دوران ثروث‌آفرینی با بهره‌گیری از ساخت‌و‌ساز و صنعت ساختمان به‌پایان رسیده است.». این جان کلام امیر شهلا، عضو شورای شهر مشهد، است. این عضو شورای شهر مشهد این جملات را در جمع فعالانی بیان کرد که قصد دارند مشهد را در عرصۀ بین‌المللی به‌عنوان یک شهر برند در صنعت غذا، شیرینی و خوراکی معرفی کنند. شامگاه گذشته بود که تعدادی از فعالان مشهدی گرد هم جمع شدند تا با همت خود نمایشگاهی را در عرصۀ بین‌المللی، ٢٢ تا ٢۴ آذرماه امسال، به‌میزبانی مشهدالرضا (ع) برپا کنند و در‌این‌زمینه با برگزاری نشستی کم‌و‌کیف این نمایشگاه و نیز الزامات آن را مورد‌بررسی قرار دهند. در این جمع این عضو شورای شهر مشهد با مهم‌دانستن جایگاه برندسازی به این موضوع اشاره کرد که در این حوزه شورای پنجم شهر و شهرداری مشهد پای کار هستند و از این جمع فعال حمایت می‌کنند. او حتی بر این موضوع نیز تأکید کرد که «باید در حوزۀ برندسازی مشهد را به جایگاهی برسانیم که نقطۀ ثقل کشوریِ فستیوال‌ها و جشنواره‌ها باشد؛ به‌عنوان‌مثال در ماه مبارک رمضان مشهد باید نقطۀ اتکای قاریان کشوری و بین‌المللی برای حضور در جشنواره‌های قرآنی باشد.». اما برندسازی در عرصۀ غذا و خوراکی، با‌توجه‌به حضور سالانه ٢۵میلیون زائر، ازجمله موارد مهمی بود که به‌گفتۀ شهلا می‌تواند بستری برای ارزش‌آفرینی مشهد در عرصۀ جهانی باشد. او حتی بر این مسئله نیز تأکید کرد که با‌توجه‌به صنعت غذا، جدا از ثروت‌آفرینی، می‌توان در حوزۀ فرهنگی بستر را برای ارائۀ آداب و فرهنگ ملتمان به مسلمانان دیگرکشورها فراهم آورد.

گفتگو با کنسولگران دنیا برای برندشدن مشهد در صنعت غذا
اما آرزو رجب‌پور، مدیرمسئول شرکت «سپهر پارسیان»، قصد دارد با همکاری همسر خود عرصۀ صنعت غذایی مشهد را به‌عنوان یک برند بین‌المللی معرفی کند و در‌صدد برپایی این نمایشگاه در مشهد با حضور چهره‌های شاخص جهانی است. مدیر‌مسئول شرکت «سپهر پارسیان» در این جلسه به اهداف برپایی این نمایشگاه اشاره کرد که به‌گفتۀ او با برپایی این نمایشگاه، جدا از توجه به کیفیت غذا و تهیۀ غذا با مواد فراسالم، اصلاح الگوی تغذیه به‌عنوان یکی از اهداف مهم در جلوگیری از بیماری‌ها درنظر گرفته شده است. مدیر‌مسئول شرکت «سپهر پارسیان» نکتۀ دیگری نیز در‌باب اهداف برپایی این نمایشگاه به گفته‌های خود اضافه کرد: «در حوزۀ غذا و رستوران‌داری اکنون باید به این سمت و سو حرکت کنیم که فضای رستوران فضایی برای تبادل افکار و حتی ارائۀ آداب و فرهنگ یک شهر و یک ملت باشد.». اما این مسئول نگاهی نیز به اولین نمایشگاه اختصاصی برندهای برتر صنعت غذا داشت. به‌گفتۀ او تلاش برگزار‌کنندگان این نمایشگاه بر آن است که مشهد را در عرصۀ بین المللی معرفی کنند که بر‌این‌اساس با همکاری استانداری خراسان‌ رضوی و کنسولگری‌های ایران تلاش‌هایی برای حضور فعالان بین‌المللی صورت گرفته است.

حمایت قطعی «یونسکو» از نمایشگاه غذای مشهد
رجب‌پور در‌زمینۀ ارتباطات بین‌المللی و تلاش‌های صورت‌گرفته برای حضور فعالان این عرصه به این موضوع هم اشاره داشت که با ارتباط‌گیری‌های گسترده «یونسکو» حمایت قطعی خود را از نمایشگاه غذای مشهد اعلام کرده است. جدا از آن، غدیرا، عضو شورای بین‌المللی زیتون، نیز برای حضور در این نمایشگاه اعلام آمادگی کرده است.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس