کابینه به شرط چاقو

مهدی محمدی- بررسی صلاحیت اعضای کابینه از سه‌شنبه شروع می‌شود. به نظر ما که مجلس باید بدون صحبت مخالفان و موافقان وزیر پیشنهادی به آن‌ها رأی بدهد تا وقت بیشتری برای مجلسیان، به‌منظور سلفی‌گرفتن باقی بماند. مجلس باید برای هر وزیری شرطی بگذارد و اگر وزیر قبول کرد به او رأی اعتماد بدهند.
﷯ امور خارجه: ایشان زحمت بکشند به هر کشوری خواستند بروند، یک تعارف هم به مردم ایران بزنند و ما هفتاد میلیون را هم با خودشان ببرند. دلمان پوسید برای مسافرت!
﷯ ورزش و جوانان: وزیر را موظف کنند که به مدیرعامل باشگاه پرسپولیس بگوید که به برانکو بگوید که او به مهدی طارمی بگوید: «جان ما پنالتی نزن!»
﷯ وزارت نیرو: به شرطی که داروهای نیروزایی که توی باشگاه بدنسازی فروخته می‌شود، ارزان‌تر شود.
﷯ وزارت کار:چون واقع‌گرا هستیم، از اول هم از این وزارتخانه توقع اشتغال‌زایی نداشتیم، الان هم نداریم. راحت باشند.
﷯ وزارت دفاع: از سیدجلال حسینی به‌عنوان معاون وزارت استفاده شود. هر چه باشد دو سال است که خیلی منصفانه به‌عنوان بهترین مدافع لیگ انتخاب می‌شود. اگر قبول نکرد می‌شود از گزینه‌های کم‌کیفیت‌تر از جلال، مانند جرارد پیکه بارسایی و سرخیو راموس رئالی استفاده کرد.
﷯ وزارت اقتصاد: وزارت اقتصاد می‌خواهیم چه‌کار؟ الان افغانستان که به هیچ دریایی راه ندارد، نیروی دریایی هم ندارد. حالا ما که اقتصاد نداریم، چطوری است که وزارت اقتصاد داریم؟ با خودمان که رودربایستی نباید داشته باشیم.
﷯ وزارت فرهنگ و آموزش عالی: حالا که تقریباً تمام کنکوری‌ها می‌توانند وارد دانشگاه شوند و ورود از مقطع متوسطه به دانشگاه راحت شده است، دانشگاه‌ها را بدهیم وزارت آموزش و پرورش، تا همۀ مقاطع از پیش‌دبستانی تا دکترا را ساپورت کند. رئیس جمهور هم لازم نیست دراین‌خصوص وزیری معرفی کند.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس