نسخه پی دی اف

معرفی ۳ فناوری برتر جهان در سال جدید؛ پرچم‌داران فناوری در سال ٢٠١٨

طی قرن جدید فناوری با سرعت بالایی رشد می‌کند و تنها حوزه ای هست که میتوان دستاوردهای آن را به راحتی پیش بینی کرد. حال باتوجه‌به ورود به سال جدید میلادی، برآن شدیم تا نگاهی به سه فناوری‌ای که بر‌اساس نظر کارشناسان، بیشترین چشم‌انداز توسعه و پیشرفت را در سال پیش رو خواهند داشت، بیاندازیم.فناوری‌هایی که می‌توانند بیشترین تأثیر را بر زندگی ما و همچنین تغییر در فضای کسب‌و‌کارها و... داشته باشند.

پخش زنده‌ ویدئو و سرویس VOD
خدمات در‌خواست ویدیوئی برنامه‌ ضبط‌شده (VOD) و لایو استریم زنده می‌توانند دنیای بازی‌های رایانه‌ای را تغییر دهند.
پخش‌کننده‌های سنتی، صاحب بیشترین حقوق پخش برنامه‌های ورزشی و دیگر برنامه‌ها هستند. اکنون شرکت‌های OTT مانند آمازون، نت‌فلیکس، اپل و فیس‌بوک، تهدید بزرگی برای این پخش‌کننده‌ها به شمار می‌روند. در‌این‌میان، آمازون و فیس‌بوک، بزرگ‌ترین مبارزان برای دریافت حقوق پخش برنامه‌های ورزشی هستند. به‌این‌ترتیب، کاربران این امکان را خواهند داشت تا بازی‌های دلخواه خود را به‌صورت زنده از‌طریق گوشی‌های همراه خود تماشا کنند. از‌این‌رو، رسانه‌های اجتماعی و غول‌های تجارت الکترونیک، شروع به سرمایه‌گذاری‌های کلان کرده‌اند تا بتوانند مسابقات محبوب ورزشی را به‌صورت زنده
نمایش دهند.

هوش مصنوعی و بلاک چین
به نظر می‌رسد که ارز دیجیتال بیت‌‌کوین و ماشین مجازی، تکنولوژی‌های زیادی به وجود خواهند آورد. در حال حاضر چت بات‌های هوشمند به این بازار لشکرکشی کرده‌اند. پیش‌بینی می‌شود در سال ٢٠١٨، بلاک چین به برنامه‌های بانکی و دیگر موارد مالی مانند انتقال و ارسال پول، قراردادهای بیمه و تأیید هویت دیجیتال راه پیدا کند. این احتمال وجود دارد که تا ۱٣،۱٢ماه آینده، بسیاری از بانک‌های بزرگ با تکنولوژی بلاک چین سازگار شوند تا بدین‌ترتیب بتوانند در مقیاس جهانی وارد تعاملات مالی شوند.

اینترنت اشیا (IoT) در محاسبات لبه‌
محاسبات لبه Edge Computing یک روش بهینه‌سازی سیستم‌های ابری است که عملیات پردازش داده‌‌ها را در نزدیکی منابع محلی انجام می‌دهد. این راهکار باعث کاهش پهنای باند ارتباطی موردنیاز بین سنسورها و مرکز داده‌ها خواهد شد.
از‌این‌رو این احتمال وجود دارد که رهبران فناوری دنیا به موضوع محاسبات لبه برای سرعت‌بخشیدن به سرویس‌های IoT و صرفه‌جویی در هزینه‌های زیرساختی به‌منظور هوشمند‌سازی، تمایل زیادی نشان دهند.
چشم‌انداز روشن این فناوری، اپراتورهای موبایل را بیش‌از‌پیش به سرمایه‌گذاری‌ روی معماری شبکه‌هایشان به‌منظور سازگاری با آن سوق می‌دهد.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس