نسخه پی دی اف

خبر

تنها بازمانده نسل اولی‌های تئاتر مشهد درگذشت

به گزارش شهرآرا، محمد شاهرودی، از بازیگران قدیمی و پیش‌کسوت تئاتر مشهد و از بازماندگان نسل اول تئاتر مشهد، عصر‌ جمعه درگذشت.‌
او در بین سال‌های ۱۳۲۰ تا ۱۳۳۰‌ ستاره صحنه‌های تئاتر مشهد بوده و با هنرمندانی چون اکبر هاشمی، ماشاءا... و اسماعیل اسدی‌نژاد، پروین سلیمانی، مهری مهرنیا، احمد میرباذل و اصغر قفقازی هم‌بازی بوده است.


«خاموشی دریا»
از مشهد به هند می‌رود

نمایش «خاموشی دریا» به نویسندگی رضا گوران و کارگردانی محمدرضا علوی از مشهد به سیزدهمین جشنواره بین المللی هندوستان به نام بارلی که در شهر بارلی هندوستان برگزار می‌شود،
راه یافت.
این جشنواره با حضور کشورهایی چون اسلواکی، بلژیک، بنگلادش، هلند، سریلانکا، فرانسه، اتریش و... از۲۶تا۳۰ ژانویه در شهر بارلی هند برگزار می‌شود. در این نمایش محمدرضا علوی، نوشین نوروز زاده و وحید ممیزی بازی
می‌کنند.


تقدیر از ٣ هنرمند مشهدی

نهمین پاتوق اصحاب ادب، هنر و رسانه انقلاب اسلامی با محوریت بررسی عملکرد رسانه در اغتشاشات اخیر و تقدیر از تعدادی از فعالان رسانه‌ای در سالن همایش‌های آستان قدس رضوی برگزار شد.
در این مراسم از محسن اسلام‌زاده، مستندساز مشهدی، سیدشهاب‌الدین واجدی، عکاس بحران و محمد محمدی‌سرشت، مستندساز بحران با حضور معاون ارتباطات آستان قدس رضوی و مدیرکل صدا و سیمای خراسان رضوی تقدیر به عمل آمد.
گفتنی است اکران مستند «تنها میان طالبان» به کارگردانی محسن اسلام‌زاده، پایان‌بخش این مراسم بود.


خراسان رضوی قطب دوم کشور در خوشنویسی

محمدعلی باقرزاده طوسی در مراسم افتتاح نمایشگاه رستاخیز کلمات که در نگارخانه مهر یک برگزار شد، گفت: ۶۲ اثر از ٣٠ معلم به مدت ۱۰ روز در این نمایشگاه اکران می‌شود.
مسئول انجمن خوشنویسان خراسان رضوی در گفت‌ وگو با فارس بیان کرد: این انجمن دارای ۵۹ مدرس رسمی است و با قدمت ۵۹ سال به دومین انجمن مطرح سطح کشور تبدیل و خراسان رضوی به عنوان قطب دوم کشور در خط مطرح شد.
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس