نسخه پی دی اف

استاندار خراسان رضوی مطرح کرد؛ صبوری، میراث بزرگ آیت‌ا... هاشمی برای نسل جدید

یوسف‌زاده- آیین گرامیداشت نخستین سالگرد درگذشت آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی، رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، با حضور استاندار خراسان رضوی، فرماندار، شهردار و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر، شماری از مسئولان لشکری و کشوری و همچنین خیل عظیم مردم در حسینیه فرهنگیان مشهد برگزار شد.
به گزارش شهرآرا، استاندار خراسان رضوی در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی مردی همه‌جانبه بود و برای اعتلای انقلاب، اعتلای نظام جمهوری اسلامی و برای مردم از همه چیز خود گذشت.
علیرضا رشیدیان، آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی را مرد تفسیر قرآن و عمل دانست و افزود: در زمان قبل پیروزی شکوهمند انقلاب، کمتر کسی جرئت و جسارت او را داشت که در کنار بزرگانی همچون شهید مطهری، شهید بهشتی و شهید مفتح، انقلاب را در روزهای سخت ستم‌شاهی هدایت کند.
وی به روزهای سخت دوران زندگی این بزرگ‌مرد اشاره کرد و افزود: آیت‌ا... هاشمی چه در روز تجمع مسجد دانشگاه و چه در تحولاتی همچون روز ورود تاریخی امام خمینی (ره)، قرائت حکم نخست وزیری مرحوم بازرگان و روزهای سخت جنگ و رحلت جانسوز امام (ره)، همواره در کنار مسئولان، مسئولیت مدیریت، بازسازی و سازندگی کشور را بر عهده داشت.
استاندار خراسان رضوی با تأکید بر اینکه آیت‌ا... هاشمی در روزهای جنگ و خسارت‌های ناشی از آن، با تدبیر خود در راستای بازسازی کشور تلاش کردند، ادامه داد: با این حال کمتر کسی شاهد سختی‌های ایشان بوده و از طرف دیگر نسل جوان بیشتر با آیت‌ا... هاشمی بعد از انقلاب آشنا هستند.
وی مظلومیت را از دیگر ویژگی‌های آیت‌ا... هاشمی برشمرد و تأکید کرد: در زمان دولت قبل توهین و تهمت‌هایی به ایشان شد ولی این مرد بزرگ در مقابل همه این حرف‌ها صبر پیشه کرد و در هیچ‌جا لب به شکایت باز نکرد.
رشیدیان با بیان اینکه فکر می‌کنم میراثی که آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی برای ما به‌جا گذاشت صبوری است، اظهارکرد: ایشان با مردانگی پای ارزش‌های انقلاب ایستادگی کرد، امیدواریم که با این میراث بتوانیم مشکلات مردم را رفع کنیم.

مرد فکر و مبارزه
حجت‌الاسلام ناصر نقویان نیز که به عنوان سخنران اصلی گرامیداشت نخستین سالگرد ارتحال آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی به این مراسم دعوت شده بود، این شخصیت تأثیرگذار نظام جمهوری اسلامی ایران را مرد فکر و مبارزه دانست و گفت: بعضی از افراد مبارزه می‎کنند اما فکری ندارند؛ درحالی که پشتوانه هر عمل، اندیشه و جهان‌بینی آن است.
وی به گفتار حکیمانه رهبر انقلاب بعد از رحلت امام (ره) مبنی بر اینکه «این انقلاب بی نام خمینی در هیج‌جای جهان شناخته شده نیست»، اشاره کرد و افزود: امروز نیز می‌توانیم بگوییم «این انقلاب بی نام هاشمی در هیج‌جای دنیا شناخته
نیست».
نقویان با بیان اینکه تئوری از خزر تا خلیج‌فارس را برای اولین بار آیت‌ا... هاشمی مطرح کرد، اضافه کرد: کسانی که می‌خواستند بر سر قدرت سیاسی بیایند فکر می‌کردند با حمله به ایشان می‌توانند یک رأی بیشتر به نفع خود، به صندوق بیاندازند اما وقتی به شخصیت او پی ‌بردند، در برابر او خاضع شدند و در زبان یا عمل گفتند اشتباه کرده‌اند.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس