نسخه پی دی اف

سایه روشن


سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی در سال‌های متمادی چه تحصیلی و چه تحقیقی و چه در زمانی که در زندان به سر می‌برد تا ایامی که فرصت داشت یکی از محققان خوب و برجسته دینی - اسلامی است. همچنین وی را باید به عنوان شناسنامه برجسته جمهوری اسلامی تعریف کرد. ۵٠ سال انقلاب اسلامی از سال ١٣۴١ تا زمان وفات، ایشان با انقلاب اسلامی همراه بود و با انقلاب وفات کرد. وی عمیقا انقلابی بود و انقلابی ماند. (تسنیم)

سیدحسین نقوی‌حسینی، سخن‌گوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه بیش از ٣۵ درصد پیام‌ها برای ناآرامی‌های اخیر در کشور از عربستان سعودی صادر می‌شد،‌ گفت:‌ دشمن تلاش کرد که از نارضایتی مردم از وضعیت اقتصادی سوء‌استفاده کند. (ایسنا)

مصطفی کواکبیان،عضو فراکسیون امید درباره رفع فیلتر تلگرام، اظهار کرد: مردم به ما مراجعه می‌کنند و می‌گویند چند هزار شغل از دست رفته است. بنده نمی گویم که حتما باید تلگرام رفع فیلتر شود بلکه باید امکاناتی در داخل ایجاد کنیم تا مردم بتوانند مشکلات خود را حل کنند. وی افزود: باید مسئولان ساخت و ایجاد سرورهای داخلی را که مدت ها به مردم قول دادند، عملی کنند و اگر می‌خواهند رفع فیلتر نکنند حتما لازم است با همکاری یکدیگر ایجاد سرورهای داخلی را امکان‌پذیر کنند. (ایسنا)

محمد هاشمی، درباره عملکرد صداوسیما نسبت به آیت ا... هاشمی گفت: صداوسیما سال گذشته یک هفته اول بعد از فوت آقای هاشمی خوب رفتار کرد اما بعد دوباره مثل گذشته یاد آقای هاشمی را به فراموشی سپرد.
(خبرآنلاین)

علی مطهری، نائب رئیس مجلس، گفت: صحبت کردن با جوانان و دانشجویان تاثیرگذار است که متاسفانه مسئولان چنین ارتباطی را ندارند. بنده از کسانی هستم که بیشترین حضور را در دانشگاه‌ها دارم و می‌بینم که چقدر این تعامل تاثیرگذار است، اما متاسفانه این ارتباطات خیلی کم است و اگر هم وجود دارد به صورت کلاسیک و رسمی بوده و هدفی برآورده نمی شود. (انتخاب)

مجید انصاری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، بیان کرد: اگر به لحاظ مبانی فقهی و شرعی، به حزب نگاه کنیم، تشکیل حزب می‌تواند به عنوان یک عمل عبادی در نظر گرفته شود. ما در اسلام، امر به معروف و نهی از منکر داریم و امر به معروف و نهی از منکر بیشتر مربوط به امور اجتماعی و حکومتی است. وی افزود: تشکیل احزاب واقعی، هدفمند و بزرگ به عنوان یک مستحب مؤکد و امر مطلوب است که از طریق آن می‌توان، امر به معروف و نهی از منکر را اجرا کرد. (تسنیم)

محمود صادقی، عضو فراکسیون امید مجلس، با اشاره به ناآرامی‌های اخیر در کشور اظهار کرد: برخورد نیروی انتظامی در این دوره خیلی جا افتاده‌تر از قبل بود زیرا آمار مجروحان و مصدومان نیروی انتظامی چند برابر مردم و معترضان بود که نشان می‌دهد آنان در برابر این موضوع صبوری بیشتر داشته‌اند.
(ایسنا)

سیدمهدی طباطبایی، عضو جامعه روحانیت مبارز و استاد اخلاق، درباره مهم‌ترین پیش بینی آیت ا... هاشمی که امروز محقق شده است، گفت: آیت ا... هاشمی بیم این را داشت که با حاکمیت و تسلط احمدی نژاد بر پرونده های اطلاعاتی دست به اقداماتی بزند که به ضرر نظام باشد.
(خبرآنلاین)

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس