نسخه پی دی اف

الو شهرآرا ...

اينجا تريبوني براي بيان نظرات، انتقادات، مشكلات و درخواست‌هاي شما شهروندان است كه مي‌توانيد از طريق روش‌های ذيل، آن‌ها را با ما در ميان بگذاريد.
﷯پيامك: ٣٠٠٠٧٢٨٩
تارنما: shahraraonline.com
اينستاگرام: shahraranews@
تلگرام:٠٩١۵۴٢٩۴۵٨٠
رایانامه: info@shahrara.com
تلفن: ۵-٣٧٢٨٨٨٨١-٠۵١
﷯ مراجعه حضوری

٠٩١۵٠٠٠٢١۵ سلام. به جای جلوگیری از ورود چمدان‌های لباس قاچاق به منظور پشتیبانی از تولید، واردات آن را با کانتینر رسمی کرده‌اند!
٠٩١۵٠٠٠٧٧۵ سلام، در سال ١٣۴٢ دبستان سعدی در روستای فرخد افتتاح شد و پنج سال بعد دولت با هدف رفاه حال مردم، یک‌دستگاه اتوبوس به این روستا اختصاص داد. حدود ۶ سال پیش پایانه از فلکه طبرسی به چهارراه مقدم و سپس به خواجه‌ربیع منتقل و تعداد اتوبوس‌ها از دو دستگاه به یک دستگاه -با ساعاتی بسیار نامنظم- کاهش داده شد. با درنظر گرفتن جمعیت آن زمان با امروز، مردم با این وضعیت باید چه کنند؟
٠٩١۵٠٠٠۵٢١ آیا بهتر نیست واحد پول کشور به «تومان» تغییر یابد تا رغبت به استفاده از کارت‌خوان افزایش پیدا کند؟
٠٩١۵٠٠٠۶٠۵ سلام. اگر به عنوان میهمان، افتخار حضور در جلسات شورای محلات را داشته باشید متوجه این نکته خواهید شد که گاهی نیاز واقعی محلات و مردم، فدای برنامه‌های مبتنی بر آمار و گزارش به مقامات بالاتر و همچنین مصلحت‌اندیشی‌ها می‌شود. گاهی هم به ظاهرِ موضوع پرداخته می‌شود و به زیرساخت‌ها، به‌ویژه در بخش فرهنگی، کودکان و موضوعاتی از این دست به دلیل دیربازده بودن و نداشتن نتایج ملموس و سریع نمی‌پردازند.
شهروند: مسئولان و دست‌اندرکاران نگاهی هم به حاشیه مشهد بیندازند و به آبادانی آن همت کنند. آنان که خاک را به نظر کیمیا کنند، آیا بود که گوشه چشمی به ما کنند؟
٠٩١۵٠٠٠٧۴٩ سازمان‌های اتوبوس‌رانی و حمل و نقل و ترافیک مشهد، لطفا در مورد خط ٨٢ در بولوار نامجو بازنگری کنید؛ ما رانندگان اتوبوس برای سوار کردن مسافر در ایستگاه ناچار باید بولوار نامجو را دور بزنیم اما متأسفانه به دلیل پارکِ سواری‌ها در کنار دوربرگردان مجبور به دنده‌عقب رفتن می‌شویم که باعث ترافیک و بروز حوادث خطرناک می‌شود. لطفا بررسی کنید.
شهروند:با سلام، از شهرداری مشهد درخواست دارم فکری به حال این ترمیم و لکه‌گیری آسفالت خیابان‌های شهر بکند. چرا همیشه فقط اقدام به تعویض جدول‌ها می‌کنند اما به فکر چاله و چوله‌های شهر نیستند؟
شهروند: سلام. چقدر خوب می‌شود اگر از آخر میثاق تا فلکه هشتصد آب و برق، مینی‌بوس بگذارید.
شهروند:زیرساخت‌های شهری منطقه طبرسی شمالی مانند آسفالت معابر، اگو، مترو و... در سال‌های اخیر رشد بسیار خوبی کرده است و از این بابت از شهرداری مشهد و دیگر سازمان‌های مربوط سپاسگزاری می‌کنیم. فقط خواهشمندیم برای بهبود وضعیت فرهنگی منطقه نیز نسبت به ساخت کتابخانه و فرهنگ‌سرا و مراکز آموزشی و تفریحی همت کنند.
شهروند: یکی از اقدامات موثر در منطقه ٣، جابه‌جایی صنوف مزاحم به مراکزی در خارج از شهر بود که این موضوع با راه‌اندازی مجتمع سامان‌دهی صنوف توانا در خین‌عرب و آغاز عملیات احداث مجتمع سامان در ابتدای جاده کلات محقق می‌شود. با این حال ما درک نمی‌کنیم چرا حتی یک صنف آلوده از خیابان طبرسی شمالی۴ در چند سال گذشته منتقل نشده است. اما از دست تعمیرگاه‌های موتور و خودرو و مصالح‌فروشی‌های ابتدای خیابان طبرسی شمالی۴ به تنگ آمده‌ایم که حقوق همسایگان و عابران و حتی خودروهای عبوری را رعایت نمی‌کنند.
شهروند: معمولا هوای همه روزهای هفته مشهد آلوده است، بعد پنجشنبه، روزی که کل مدارس کشور از چند سال پیش تعطیل هستند را تعطیل اعلام می‌کنند! مثل اینکه اعلام کنند جمعه مدارس به دلیل آلودگی هوا تعطیل شده است!
شهروند: وزیر محترم بهداشت مدتی پیش گفتند بیمارستان قائم مشهد را تغییرکاربری می‌دهیم و می‌فروشیم و به جای آن سه بیمارستان در حاشیه مشهد می‌سازیم. این موضوع به کجا رسید؟
شهرآرا: شهروند گرامی با سلام به موضوع مورد سوال شما، در گزارش مورخه ١٢/٩/٩۶ در صفحه حرف مردم با عنوان «تغییر کاربری بیمارستان قائم(عج) در طرح جامع» پرداخته شده است.
شهروند: سلام. مسئولان محترم آموزش و پرورش عادی و استثنایی و سازمان محترم بهزیستی لطفا به این مطلب توجه فرمایید: «از گذشته دور این باور وجود دارد که بسیاری از مشکلات مانند سوء مصرف مواد، بزهکاری، پرخاشگری و بهم‌ریختگی با اختلال بیش‌فعالی همراه بوده و هست»(کتاب کفایت اجتماعی کودکان با اختلال اوتیسم و نقص توجه/ بیش‌فعال ص٢٣) حال خودتان قضاوت کنید برای این کودکان که روزبه‌روز بر تعداد آن‌ها افزوده می‌شود چه اقداماتی انجام می‌دهید؟ یادتان باشد این کودکان خیلی زود بزرگ و وارد جامعه می‌شوند.
شهروند: مطالعات ترافیکی بولوار جانباز، به‌ویژه تقاطع جانباز با فرامرزعباسی چه زمانی پایان می‌یابد و عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود؟ هر روز، سوخت و زمان بسیاری از مردم در چهار طرف این چهارراه شلوغ هدر می‌رود.
شهروند: در خیابان احمدآباد مشهد آن‌قدر مطب پزشک، آزمایشگاه، بیمارستان و کلینیک وجود دارد که ساکنان محل در عذابند و مردم شمال صدمتری مثل رسالت، خواجه‌ربیع، طبرسی شمالی و آن‌قدر کمبود امکانات درمانی و پزشکی دارند ناراحت هستند. این اندازه تبعیض میان محلات مشهد شایسته شهر امام رضا(ع) نیست.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس