نسخه پی دی اف

انعطاف‌پذیر؛ از تجویز دارو تا انتخاب خودرو

مهدی محمدی- معاون وزیر‌بهداشت گفته‌است: «آموزش علوم‌پزشکی باید انعطاف‌پذیر باشد.»این حرف مثل‌این‌است‌که بگوییم: «ماست باید سفید باشد.» ما هم اکنون نیز در این حوزه انعطاف‌پذیری های زیادی را شاهد هستیم.
﷯ دکترها همین الان‌هم انعطاف‌پذیرند، در‌اکثر‌مواقع، زمانی‌که به آن‌ها مراجعه‌می‌کنید، هر‌دارویی‌که خودتان به دکتر‌بگویید با خط زیبای نستعلیق خیلی شکسته برایتان می‌نویسند، آن‌هم به‌گونه‌ای که انگار آمده‌اید رستوران.
مثلا اگر‌سرتان ‌درد‌کند، می‌توانید درخواست‌کنید‌ شربت آلومینویم ام جی برایتان بنویسند؛ چون خیلی‌خوشمزه است‌و شربتی‌است که با دفترچه تامین اجتماعی ارزانتر از شربت آلبالو برایتان تمام می‌شود.
﷯ دکترها در انتخاب ماشین هم انعطاف‌پذیر هستند. آن‌ها هر ماشینی که فکرش را بکنید زیر پایشان انداخته‌اند از پیکان‌وانت گرفته تا نیسان‌آبی و هجده‌چرخ، خودمان این حرف ها را در بنگاه خودرو شنیده ایم، به نظر می رسد تمام وسایل نقلیه فروشی دنیا به‌صورت پیش‌فرض مال یک خانم دکتر بوده است؛ که با آن می‌رفته مطب و بر‌می‌گشته است.
﷯ پزشکی در‌کشور ما آن‌قدر انعطاف‌پذیر‌است که همگی نه تنها کودک درون داریم که حتی پزشک‌درون هم داریم. تازه دندان‌پزشک‌ درون هم داریم، کافی‌است دندانتان درد‌کند، به تعداد آدم‌هایی که می‌فهمند دندانتان درد‌می‌کند، یک‌روش درمان به شما پیشنهاد می‌شود که حتی گاه متضاد هم هستند. مثلا یکی برایتان کمپرس آب‌سرد تجویز می‌کنند، یک‌نفر کمپرس آب‌گرم.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس