نسخه پی دی اف

مراقب دسته‌طی‌ها باشید

ارژنگ حاتمی- امروز اگر وارد‌خیابان شدید و رانندگانی را مشاهده‌کردید که یک پایشان از پنجره خودرویشان بیرون‌است و یا سرشان را از شیشه بیرون‌آورده‌اند، تعجب نکنید، این‌ها آن دسته از رانندگانی هستند که به دلیل حجیم بودن در چارچوب خودرو نمی‌گنجند و با توجه به اینکه به‌تازگی رئیس‌پلیس ‌ترافیک‌شهری‌راهور گفته است: «جریمه راننده متخلفی که حین‌حرکت دستش را از خودرو خارج کند، ۳۰ هزار تومان است.» دارند از باگ‌های قانونی در‌این‌خصوص سوءاستفاده می‌کنند. در همین راستا توصیه‌می‌شود رانندگان، یا خودروی متناسب با اندازه خودشان خریداری کنند، و یا اگر رنو و ماتیز دارند لااقل بادی‌بیلدینگ کار‌نکنند که در خودرویشان جا بشوند.
﷯ امروز اگر نانوایی رفتید و مشاهده کردید برخی از مردم با پایشان در‌حال کارت‌کشیدن و یا پرداخت‌پول هستند، زیاد تعجب‌نکنید، این‌ها در‌حال تمرین هستند که اگر یک‌وقت سوار بر خودرو بودند و مثلا به عوارضی رسیدند و یا خواستند روزنامه‌ای پشت چراغ‌قرمز خریداری‌کنند، یک‌وقت دستشان از خودرو بیرون نیاید که جریمه
شوند.
﷯ امروز اگر مشاهده کردید که برخی رانندگان با دسته‌طی در‌حال تنظیم آیینه‌های خودرویشان هستند هم تعجب‌نکنید. بندگان خدا می‌ترسند یک وقت دستشان را برای تنظیم آیینه بیرون بیاورند و جریمه‌شوند. فقط مراقب‌باشید دسته طی‌شان در چشم و دماغ شما عابر پیاده‌گرامی نرود.
﷯ امشب اگر خواب بودید و صدای بوق بوق خودرویی را شنیدید زود قضاوت‌نکنید؛ که طرف مردم‌آزار است. شاید او یک شهروند مطیع قانون است که در‌حال خداحافظی با همسایه‌تان است و به‌جای آنکه دستش را از خودرو بیرون آورده و بای‌بای کند، به زبان بوقی این کار را انجام‌داده‌است.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس