پیگیری شهرآرا درخصوص سدمعبر نمایشگاه‌های فروش موتور در بولوار دوم طبرسی و پاسخ متفاوت مسئولان؛ اتحادیه: نامه زده‌ایم؛ اماکن: درخواست کنید!

خسروی- «من در بولوار دوم طبرسی زندگی می‌کنم. باور کنید خسته شدم از اینکه نمی‌توانم بدون مزاحمت موتورهایی که در پیاده‌رو پارک شده‌اند و چند نفر هم دور و بر آن‌ها برای خرید و فروش هستند، راه بروم. آخر چرا وقتی داخل خود نمایشگاه کلی مکان وجود دارد، موتورها را بیرون می‌آورند؟ پس نقش اتحادیه این وسط برای برخورد با آن‌ها چه می‌شود؟ الان هم که در تابستان به سر می‌بریم و همه هوس موتور خریدن می‌کنند و بازار کار این نمایشگاه‌داران داغ داغ است. لطفا این موضوع را برای ما پیگیری کنید » اگر از انتهای بولوار دوم طبرسی‌شمالی گذری کرده باشید، حتما جمعیت اطراف موتورهایی که در پیاده‌رو پارک شده‌اند نظر شما را به خود جلب کرده است. موضوعی که در مواقع شلوغی بازار موتورفروشی، تردد مردم را مختل کرده است. بر همین اساس به‌سراغ رئیس اتحادیه دوچرخه و موتور مشهد می‌رویم.زارع در خصوص این مشکل به شهرآرا می‌گوید: روال کار ما در اتحادیه بدین شکل است که هر وقت فردی برای گرفتن پروانه کار یا تمدید جواز نمایشگاه به ما مراجعه می‌کند از وی تعهد می‌گیریم که حق ندارد موتورهای خود را بیرون از مغازه آورده و سد معبر کند و حتی بازرسانی داریم که این موضوع را بارها به این واحدهای صنفی اخطار داده‌اند.
وی اذعان می‌کند: اداره اماکن نیز زمانی که افراد برای گرفتن جواز به آن‌ها مراجعه می‌کنند، بازدیدی از محل نمایشگاه به عمل می‌آورد تا مشکل خاصی مانند سدمعبر نداشته باشند، اما نکته اینجاست که این نمایشگاه‌داران آن موقع موارد را رعایت کرده اما پس از مدتی متاسفانه برخی از آن‌ها اقدام به سد معبر می‌کنند.
رئیس اتحادیه دوچرخه و موتور مشهد در ادامه می‌افزاید: یکی از مکان‌هایی که مردم این تخلف را گزارش کرده‌اند، بازار فروش موتورسیکلت در پنجراه است که شهرداری و اماکن نتواسته‌اند حریف آن‌ها بشوند، چه برسد به اتحادیه که حربه فشار خاصی ندارد. با این حال ما در همین خصوص به اماکن نامه زده‌ایم تا این نمایشگاه‌داران متخلف جمع‌آوری شوند.
وی در بخش دیگری از سخنانش می‌گوید: اینکه برخی موتورسیکلت‌فروشان موتورها را بیرون از مغازه پارک می‌کنند، مانند این است که راننده‌ها نباید در هنگامی که چراغ قرمز است از چراغ عبور کنند، ولیکن عده‌ای این کار را انجام می‌دهند و درنهایت پلیس آن‌ها را جریمه می‌کند لذا ما هم حریف این نمایشگاه‌داران نمی‌شویم.
زارع اشاره می‌کند: اتحادیه چند سال است به دنبال این بوده تا مکانی مثل مجتمع سامان در آخر بولوار طبرسی به صورت متمرکز در اختیار این فروشندگان قرار بگیرد که این مسئله نیز برعهده شهرداری است و شهرداری باید این امکان را فراهم کند تا به عنوان مثال بازار موتورها که در پایین خیابان پنجتن محل عبور مردم را به نوعی سد کرده است، دیگر ایجاد مزاحمت نکند.
این مقام مسئول اضافه می‌کند: ما از شهرداری درخواست کرده‌ایم که نمایشگاه‌های فروش موتورسیکلت سامان‌دهی بشوند اما شهرداری می‌گوید خود اتحادیه باید جایی را برای آن‌ها در نظر بگیرد، این در حالی است که اتحادیه نمی‌تواند دو یا سه هکتار زمین را بگیرد و آن‌ها را با اجبار به آنجا منتقل کند.

اتحادیه با چه اعتباری موتورفروش‌ها را در یک‌جا متمرکز کند؟
وی در بخش پایانی سخنانش متذکر می‌شود: اتحادیه چطور و با چه اعتباری این مکان را فراهم کند، درحالی که این مسئله وظیفه سازمان میادین میوه و تره‌بار و سامان‌دهی مشاغل شهری است.
در ادامه به سراغ رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا می‌رویم تا ببینیم آیا برخوردی با این موضوع تاکنون صورت گرفته است یا خیر.
سرهنگ منصورزاده به شهرآرا می‌گوید: اداره اماکن بازدیدهای نظارتی در سطح شهر دارد و صد درصد با موارد تخلف برخورد می‌کند، کما اینکه با برخی نمایشگاه‌داران موتورسیکلت در گذشته برخورد کرده و به آن‌ها اخطار داده‌ایم. وی یادآور می‌شود: همان‌طور که می‌دانید طبق ماده٢٨ قانون نظام صنفی که مربوط به تخلفات واحدهای صنفی است، کار این نمایشگاه‌های فروش موتورسیکلت جزو تخلفات صنفی محسوب می‌شود و برای رفع آن، اتحادیه باید از اماکن درخواست کند تا ما با آن‌ها برخورد کنیم. همچنین اگر گزارشی در این خصوص به دست ما برسد، آن را پیگیری خواهیم کرد اما به علت گسترده بودن شهر تا گزارشی به ما دست نرسد، نمی‌توانیم آن را پیگیری کنیم.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس