حساس‌ترین بازی هفته بین استقلال و تراکتورسازی برگزار می‌شود ؛ دوئل برای دوم‌شدن

دیدارهای هفته بیست‌وهشتم لیگ برتر امروز برگزار می‌شود که در مهم‌ترین بازی، استقلال میهمان تیم تراکتورسازی است. در این دوئل جذاب، برنده می‌تواند خود را نایب‌قهرمان لیگ برتر شانزدهم بداند؛ مسابقه‌ای که عصر امروز هم‌زمان با شش بازی دیگر، در تبریز انجام خواهد شد.

جنگ نایب‌قهرمانی در تبریز
استقلال ۵١امتیازی با یک امتیاز بیشتر نسبت به تیم قلعه‌نویی در ردۀ دوم قرار دارد و اگر موفق شود در تبریز تراکتورسازی را شکست دهد، تقریبا نایب‌قهرمانی‌اش قطعی خواهد شد. استقلال هفته‌هاست که رنگ شکست را ندیده و آخرین باخت شاگردان منصوریان در هفتۀ هفدهم مقابل استقلال خوزستان رقم خورده است. تراکتورسازی هم باوجود اینکه فینالیست جام حذفی است، نمی‌خواهد در خانه شکست بخورد.

نبرد برای ششمی!
گسترش‌فولاد در جدول لیگ برتر چهار رده پایین‌تر از نفت تهران است؛ اما فقط دو امتیاز کمتر از این تیم ٣۵امتیازی دارد. بنابراین پیروزی شاگردان فراز کمالوند در این مسابقه ممکن است باعث جهش گسترش‌فولاد در جدول لیگ شود و آن‌ها شانس رسیدن به رتبۀ ششم را هم دارند. علی دایی هم که همچنان از شرایط مالی و مدیریتی باشگاه نفت گلایه دارد، خودش را برای به‌پایان‌رساندن این لیگ و جام حذفی آماده می‌کند تا فصل آینده در باشگاهی دیگر که شرایط مناسبی دارد، حاضر شود.

برد راحت در انتظار ذوبی‌ها
ذوب‌آهن بعد از هشت هفته ناکامی‌ مقابل پیکان به پیروزی رسید تا همچنان روی سکوی چهارم جدول باقی بماند. این هفته هم شاگردان مجتبی حسینی کار سختی در خانه ندارند و باید مقابل تیم سقوط‌کردۀ ماشین‌سازی قرار بگیرند؛ تیمی‌ که اکنون شرایطش از نظر روحی و روانی مناسب نیست. بنابراین می‌توان گفت یک برد راحت در انتظار ذوبی‌هاست.

نبرد ۶امتیازی
سایپا که به گفتۀ مدیرعاملش برای حضور در جمع پنج تیم برتر لیگ تلاش می‌کرد، اکنون در انتهای جدول در خطر سقوط به لیگ یک قرار دارد؛ البته اوضاع سایپا در انتهای جدول نسبت به رقبایش بسیار بهتر است. نارنجی‌پوشان رده‌سیزدهمی‌ با تیم چهارم جدول فقط ده امتیاز فاصله دارند که این نشانگر فاصلۀ نزدیک تیم‌های جدول است. نفت آبادان هم در ردۀ دوازدهم در خطر سقوط قرار دارد و برندۀ این مسابقۀ شش‌امتیازی قطعا در لیگ برتر باقی می‌ماند و تیم بازنده، شرایطش در جدول لیگ سخت‌تر می‌شود .

دربی اهواز و تهدید تکراری
دربی اهواز نیز دیدنی است؛ هرچند تیم استقلال‌خوزستان، قهرمان فصل گذشته، مدام از بی‌پولی گلایه دارد و حتی سرمربی این تیم تهدید کرده که بازیکنانش به خاطر مشکلات مالی در این مسابقه حاضر نمی‌شوند، اما سیروس پورموسوی آن‌قدر از این صحبت‌ها در طول فصل کرده که کسی این تهدید سرمربی آبی‌های اهواز را هم جدی نمی‌گیرد. فولادخوزستان هم که در ردۀ یازدهم جدول لیگ است، تلاش می‌کند به رتبه‌ای تک‌رقمی‌ دست پیدا کند و برای رسیدن به این هدف باید آبی‌پوشان اهوازی را شکست بدهد.

تلاش یاران مرفاوی برای بقا
شاگردان مرفاوی هفتۀ گذشته با وجود ارائۀ یک بازی خوب مقابل استقلال، سه امتیاز را از دست دادند تا همچنان در خطر سقوط به لیگ یک قرار داشته باشند. صبا در این بازی میزبان تیم مدعی سپاهان است که تلاش می‌کند به رتبۀ چهارم برسد. صبا دو هفته پیش هم تیم مدعی تراکتورسازی را شکست داده بود و اگر در این هفته هم پیروز شود، شانس بیشتری برای بقا خواهد داشت.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس