سرقت ۵/٢ میلیاردی ماهی‌های تزیینی در مشهد

دیبا- عاملان دستبرد ۵/٢‌میلیارد ریالی به سالن پرورش ماهی‌های تزیینی در مشهد شناسایی و دستگیر شدند.
به گزارش شهرآرا فرمانده انتظامی خراسان‌ رضوی گفت: «با دریافت مرجوعۀ قضایی از سوی دو مالک یک سالن پرورش ماهی در محدودۀ جادۀ کلات تیمی از پلیس آگاهی وارد عمل شدند.».
سردار امیری‌مقدم افزود‌: «کارآگاهان پس از بررسی اظهارات مال‌باختگان و آثار به‌جامانده از سارقان تحقیقاتشان را آغاز کردند.».
وی تصریح کرد: «ماموران پس از چندین روز کار گستردۀ پلیسی، با توجه به سرنخ‌های به‌دست‌آمده، به دو نفر از ماهی‌فروشان محدودۀ بولوار ٢٢‌بهمن و حر مظنون شدند و با هماهنگی بازپرسی شعبۀ۴٣۴ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد آنان را تحت نظر گرفتند.».
امیری‌مقدم گفت: «کارآگاهان پس از چند روز کنترل نامحسوس این افراد و اطمینان از فروش ماهی‌های سرقتی توسط آنان، در اقدامی غافل‌گیرانه، آنان را دستگیر کردند. متهمان در بازجویی‌های اولیه منکر هرگونه جرمی بودند اما در مواجهه با مستندات پلیسی به پنج فقره سرقت از سالن پرورش ماهی و سرقت بیش از ٣هزار قطعه ماهی تزیینی از گونه‌هایی چون پرت، آفریقایی، سیلوی‌اسکات، بارب طلا و مولی پاندا  اعتراف کردند. رقم این سرقت‌ها ٢میلیارد و ۵٠٠ هزار ریال برآورد شد.». وی افزود: «متهمان پس از بازجویی‌های تکمیلی، با تشکیل پرونده، به دادسرا معرفی شدند، که بنا به احکام صادره، با قرار مناسب قضایی روانۀ زندان شدند.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس