اخبار کوتاه

شرایط اعزام حجاج ایرانی فراهم شده است
سازمان حج و زیارت درخصوص حج تمتع سال١٣٩۶ اطلاعیه‌ای صادر کرد. در این اطلاعیه آمده است: «به اطلاع ملت شریف ایران اسلامی می‌رساند، متعاقب مذاکرات حج سال آتی با وزارت حج عربستان و با اطمینان از تامین انتظارات موردنظر درخصوص تحقق حجی عزتمندانه مبتنی‌بر امنیت، عزت و کرامت حجاج عزیز کشورمان و فراهم شدن بستر ارائۀ خدمات مرتبط در حوزه‌های کنسولی، پزشکی و سایر خدمات موردنیاز، با استعانت از خداوند متعال، شرایط لازم برای تشرف بیش از ۸۵ هزار نفر از حجاج جمهوری اسلامی ایران در حج سال۱۳۹۶ مهیا شده است.».


ایران نیازی به احداث پایگاه نظامی در سوریه ندارد
حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور دربارۀ ادعای اخیر نتانیاهو پیرامون احداث پایگاه دریایی ایران در سوریه گفت: «ایران برای تردد در سوریه مشکلی ندارد که نیاز داشته باشد در این کشور پایگاه اختصاصی ایجاد کند.». وی افزود: «کشورهای دوست و هم‌پیمان ما همچون عراق و سوریه از ما برای حضور (مستشاری) دعوت کرده‌اند.». عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه ایران نیازی به احداث پایگاه دریایی در سوریه ندارد تصریح کرد: «ادعای اخیر صهیونیست‌ها جنجال‌آفرینی است و این‌گونه ادعاها از گذشته وجود داشته است.».


تمجید سازمان ملل از فرمان رهبر انقلاب
دانا پالا، رئیس تیم پناه‌جویان سازمان ملل متحد، گفت: «در جهانی که شما شاهد گزارش‌های بدی از میزبانی پناه‌جویان هستید این ایران است که وضعیت خوبی دارد.». وی در ادامه اظهار داشت که ایران با گنجاندن پناهندگان در برنامۀ بیمۀ سلامت تحت حمایت دولت اقدام بدیعی را در زمینۀ میزبانی از پناه‌جویان ایجاد کرد. دانا پالا در ادامه با ستایش از رهبری ایران در زمینۀ ایجاد شرایط تحصیل برای نوجوانان افغانستانی گفت: «آیت‌ا... خامنه‌ای در سال ٢٠١۵ دستور داد مدارس این کشور نوجوانان افغانستانی را ثبت‌نام کنند، اقدامی که موجب شد مقام‌های ایران به فکر تاسیس کلاس‌های جدید باشند.».


نیروی دریایی پیشرفته‌ترین
تجهیزات را دارد
امیر دریادار حبیب‌ا... سیاری در حاشیۀ افتتاح نمایشگاه راهیان نور نیروی دریایی ارتش گفت: «به ملت ایران اطمینان می‌دهیم که تجهیزات موردنیاز نیروی دریایی که بالاترین و پیشرفته‌ترین تجهیزات نظامی را در اختیار دارد به دست نیروهای داخلی با همکاری صنایع دفاع و دانشگاه‌های کشور و همچنین همت بلند جوانان ایرانی تولید می‌شود. این یعنی ترجمان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» و نیروی دریایی ارتش در این زمینه موفق بوده است.».
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس