دریچه

بعد از ٢ هفته بررسی در شورای شهر
پروندۀ بودجۀ٩۶ شهرداری مشهد
بسته شد
افتخاری- آلبوم بودجۀ سال٩۶ شهرداری مشهد، پس از دو هفته بررسی در صحن علنی شورای اسلامی شهر، با تصویب بودجۀ سازمان‌ها، مناطق و شرکت‌های تابعۀ مدیریت شهری بسته شد.
به گزارش شهرآرا، محمدکمال سرویها، رئیس شورای اسلامی شهر مشهد، در آغاز صد و شصت و هشتمین جلسۀ علنی شورای اسلامی شهر اظهار کرد: «از شهرداری می‌خواهیم در این روزها و تا ١۵فروردین‌ماه سال آینده از پلمب مشاغل شهری جلوگیری کند تا مردم بتوانند به کسب روزی در رونق ایجادشده در ایام پایانی سال مشغول باشند.». وی افزود: «حل این مشکلات بعد از نوروز و با تصمیمات جدید اخذ‌شده در‌مورد تجاری موقت رسیدگی شود و به مردم، برای پرداخت، فرصت داده شود.». سرویها در ادامه از زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی دعوت کرد که در سخنرانی مقام معظم رهبری در روز اول سال٩۶ در حرم مطهر امام رضا(ع) شرکت کنند. رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: «خوشبختانه، در بحث اطلاع‌رسانی به زائران، پایگاه‌های راهنمای زائر تشکیل شده که بسیار اثرگذار بوده و نیازهای آنان را برطرف کرده است.».
وی همچنین تصریح کرد: «برای رفاه مجاوران و زائران،حفاری‌ها در ایام نوروز باید متوقف شوند.»


با تصویب شورای شهر صورت گرفت
نام‌گذاری دو خیابان
به نام شهدای
فاطمیون و زینبیون
قاسمی مقدم- با تصویب نظریۀ کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر در جلسۀ علنی شورا دو خیابان در کلان‌شهر مشهد به نام شهدای «فاطمیون» و «زینبیون» نام‌گذاری شد. به گزارش شهرآرا در صد و شصت و نهمین جلسۀ علنی شورای اسلامی شهر مشهد بررسی نظریۀ کمیسیون فرهنگی شورا در‌خصوص نام‌گذاری خیابان سرخس، حدفاصل میدان شهدای گوهرشاد تا تقاطع شهید رستمی، به نام شهدای فاطمیون و همچنین حدفاصل خیابان سرخس٢ و خیابان گلریز هم به نام شهدای زینبیون مصوب شد. بررسی نظریه‌های کمیسیون تخصصی در‌خصوص نامۀ اعتراض هیئت تطبیق مصوبات فرمانداری مشهد نسبت به برخی مصوبات شورا دیگر دستورکار جلسۀ علنی بود. یکی از محورهای نامۀ اعتراضی فرمانداری مشهد، مصوبات شورای اسلامی شهر مشهد درخصوص اصلاح دفترچۀ ضوابط محاسبات درآمدی بود که اعضا بر مصوبات خود مجدد تاکید کردند. دیمه‌کار که مخالف تاکید بر مصوبات گذشتۀ شورا بود گفت: «با مصوبۀ شورا مبلغ عوارض نوسازی و بهای خدمات افزایش یافته است. مخالفت فرمانداری با این موضوع بحق بوده و باید به فکر مردم که صدایشان به گوش برخی نمی‌رسد باشیم.». سهیلی در این رابطه اظهار کرد: «اصلاح دفترچۀ محاسباتی به نفع مردم بود و ما عوارض جدیدی وضع نکردیم بلکه می‌خواستیم افزایش‌ها را به نرخ تورم محدود کنیم.».
صاحبی، عضو شورای شهر مشهد، در جلسۀ علنی عصر پنجشنبه و در جریان بررسی لایحۀ بودجۀ سال٩۶ گفت: «مدیران آتش‌نشانی اعلام کرده‌اند که، به دلیل عدم جذب نیرو، مجبورند ایستگاه‌ها را به بخش خصوصی واگذار کنند.». وی افزود: «ما تبصره‌ای پیشنهاد داده‌ایم که بر اساس آن شهرداری مشهد مکلف می‌شود نسبت به تامین کسری نیروهای آتش‌نشانی از طریق اخذ مجوز وزارت کشور اقدام کند.».
در ادامۀ جلسه این پیشنهاد به رای گذاشته شد که با مخالفت اعضای شورای اسلامی شهر رو‌به‌رو شد. اعضا با پیشنهاد فاطمی مبنی‌بر افزایش ۴میلیارد تومانی بودجۀ سازمان فرهنگی و تفریحی نیز مخالفت کردند.
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس