اخبار

برای بازتاب دیدار نوروزی رهبر معظم انقلاب
شهرآرا دوم فروردین منتشر می شود
گروه خبر- روزنامه شهرآرا برای انجام رسالت خود در اطلاع‌رسانی بموقع و کامل به‌ویژه در ایام نخستینِ سال و پوشش جامع سخنرانی مقام معظم رهبری، اقدام به تهیه و انتشار اولین نسخه خود در سال٩۶ در روز چهارشنبه، دوم فروردین‌ماه می‌کند.درهمین‌راستا مشترکان روزنامه شهرآرا در روز دوم فروردین‌ماه می‌توانند از مطالب و محتوای این روزنامه استفاده کنند.


خط قرمز روی خودمحوری
در اطلاع‌رسانی
گروه خبر- شهردار مشهد گفت: در حوزه اطلاع‌رسانی باید روی خودبینی و خودمحوری خط قرمز کشید. به‌گزارش شهرآرا، سیدصولت مرتضوی در مراسم تقدیر از پرسنل مجموعه مدیریت روابط‌عمومی و بین‌الملل شهرداری با اشاره به اینکه در مشهد پروژه‌های متعدد و متنوعی نیز احداث شده است، عنوان کرد: در سال جاری شهرداری مشهد نزدیک به ١٨٠٠میلیارد تومان درآمد نقدی داشته که همین مقدار نیز از محل فروش املاک و اوراق مشارکت به پروژه‌های عمرانی اضافه شده است. وی عنوان کرد: در حوزه فرهنگ لسانی هر چه حرکت کنیم اثربخش نیست، بلکه انجام یک حرکت است که اثر می‌گذارد.


پاسخ‌گویی به مسائل قانون حمایت از آمران‌به‌معروف
گروه خبر- مشاور شهردار و دبیر شورای امر‌به‌معروف و نهی‌ازمنکر شهرداری مشهد از برگزاری نخستین همایش تخصصی «مسئله‌شناسی و پاسخ‌گویی به مسائل قانون حمایت از آمران‌به‌معروف و ناهیان‌ازمنکر» خبر داد. به‌گزارش شهرآرا، مصطفی صفایی با اشاره به تصویب قانون حمایت از آمران‌به‌معروف و ناهیان‌ازمنکر در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: شیوه ارسال مقالات در سایت همایش به آدرس www.crcms.ir توضیح داده شده و مقالات توسط تیم داوری موردبررسی قرار خواهد گرفت.


جلوگیری از تصرف اراضی ملی با گشت‌های نظارت
گروه خبر- سخن‌گوی شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان خراسان‌رضوی گفت: فعالیت بیش از ٢٢٠ دستگاه خودروی گشتی برای جلوگیری از تصرف اراضی و منابع ملی در این استان آغاز شد. محمد بخشی‌محبی در مراسم آغاز‌به‌کار گروه مشترک شورای حفظ حقوق بیت‌المال در مشهد افزود: با این اقدام در ایام نوروز٩۵ نه‌تنها اراضی ملی تصرف نشد، بلکه ١۵٠٠ هکتار از این اراضی نیز رفع‌تصرف شد. وی همچنین از رفع تصرف از ٢هزارو١٣٠ هکتار اراضی ملی مشهد در سال جاری خبر داد و افزود: ارزش ریالی زمین‌های رفع‌تصرف‌شده ٢٠٠هزارمیلیارد ریال است.


افزایش ١١۵ واگن مسافربری به ناوگان ریلی
گروه خبر- معاون امور مسافری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: ١١۵ واگن مسافربری جدید و بازسازی‌شده سال١٣٩۵ به ناوگان ریلی کشور اضافه شده است. به‌گزارش شهرآرا، میرحسن موسوی در مراسم بهره‌برداری از ٧ طرح عمرانی در ٢ ایستگاه راه‌آهن خراسان‌رضوی، افزود: متوسط سن ناوگان مسافری ریلی ایران امسال به ٣٠سال و در مسیر خراسان به ٢۴سال رسید. وی افزود: ارتقای کیفیت در بخش راهبری و تجهیز قطارها شامل تهیه لوازم رفاهی مانند نوکردن پتوها و ملحفه‌ها برای ارائه خدمات بهتر و همچنین لوازم صوتی‌تصویری و رفتار مناسب با میهمانان و مسافران انجام شده است.
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس