پخت شیرینی‌ به‌سبک حرفه‌ای

اگر قصد پختن شیرینی عید در منزل را دارید، این چند توصیه را در طول ‌پخت‌وپزتان به‌ کار ببندید.
﷯ سعی کنید بهترین مواد اولیه را برای تهیه شیرینی عید بخرید تا شیرینی‌های مرغوب‌تر و خوشمزه‌تری بپزید. بهتر است از شکر قهوه‌ای برای پخت شیرینی‌هایتان استفاده کنید. هرچند گران‌تر است، برخلاف شکر سفید مضر نیست.
﷯ اگر می‌خواهید شیرینی‌ در مقدار زیاد بپزید، فر را روی حرارت متوسط تنظیم کنید و آن‌ها را در مدتی طولانی بپزید. اما اگر قصد پخت شیرینی‌های ریز مانند شیرینی نخودچی را دارید، برای صرفه‌جویی در وقت می‌توان از حرارت زیاد هم استفاده کرد.
﷯ اگر روی شیرینی‌هایتان پخته ولی داخل آن خمیر است، یکی از دلایلش می‌تواند زیادبودن حرارت فر باشد. یک تکه فویل را چندلایه کنید و روی شیرینی‌ها بیندازید و دوباره شیرینی‌ها را در فر بگذارید.
﷯ تخم‌مرغ وقتی زده می‌شود، قدرت نگهداری هوا را در خود دارد؛ بنابراین باعث می‌شود که شیرینی خوب پف کند. برای این کار هم بهتر است که از تخم‌مرغ سردی که توی یخچال بوده، استفاده نکنید، بلکه بگذارید گرم شود.
﷯ خمیر شیرینی‌هایتان را درون ظرف‌های رویی و امثال آن درست نکنید؛ چون خمیر تغییر رنگ می‌دهد. بهتر است برای این کار از ظروف بلوری استفاده کنید.
﷯ پیمانه‌ها را همیشه با قاشق پر کنید و هیچ‌وقت خود پیمانه را در آرد و روغن فرونکنید. برای خارج‌شدن هوای آزاد داخل پیمانه هم، آن را تکان دهید و روی پیمانه را با پشت قاشق صاف کنید.
﷯ هیچ‌گاه درِ فر را تا قبل‌از اینکه سه‌چهارم از زمان پخت شیرینی‌تان سپری نشده باشد، باز نکنید؛ با این کار پف شیرینی می‌خوابد.
محبوبه امیری مقدم
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس