کشمکش های شهرداری شاندیز با پدیده بر سر پایان کار همچنان ادامه دارد؛ سرنوشت مبهم کنسرسیوم بانکی

جزایری- در حالی این‌روزها سهام‌داران پدیده منتظر تشکیل اتاق تبادل سهام و کنسرسیوم بانکی برای این شرکت هستند که مشکلات ایجاد‌شده برای صدور پایان‌کار برای پدیده موجب شده تا روند تشکیل کنسرسیوم بانکی و تشکیل اتاق تبادل سهام کند شود.
دراین‌رابطه شهردار شاندیز با اشاره به مهلت این نهاد برای صدور پایان‌کار پروژه‌های پدیده اظهار کرد: ما از پدیده خواسته‌ایم برای دریافت پایان‌کار پروژه‌های خود از برخی سازمان‌ها، استعلامات لازم را دریافت کند که هنوز این استعلامات به دست ما نرسیده است.
ثورج سلطانی با بیان اینکه اگر قرار باشد برای یک پروژه یا کل پروژه‌های پدیده پایان‌کار صادر شود، شرکت پدیده باید از ادارات مختلف استعلام بگیرد، اظهار کرد: قانون این مسئله را برای ما تعیین کرده و صدور پایان‌کار بدون این استعلام‌ها خلاف قانون است. وی ادامه داد: در جلسه ستاد تدبیر نیز وضعیت مالی شرکت پدیده و شهرداری شاندیز مشخص و قرار شد که برای پروژه‌های آن پایان‌کار صادر شود. بااین‌حال ما به مسئولان پدیده و سایر مسئولان ذی‌ربط نامه‌ای ارسال کردیم که باید مجموعه پدیده این استعلام‌های لازم را دراختیار ما بگذارد تا بتوانیم نسبت به صدور پایان‌کار پروژه‌های آن اقدام کنیم.
شهردار شاندیز تاکید کرد: به‌عنوان نمونه ما قطعا نمی‌توانیم بدون استعلام نظام‌مهندسی به پروژه‌های پدیده پایان‌کار بدهیم. دراین‌زمینه ما همکاری خود را انجام دادیم و تلاش می‌کنیم که مجموعه پدیده مجددا فعالیت خود را آغاز کند تا این اقدامات موجب راحتی حال مردم و رشد شاندیز و شرکت پدیده شاندیز شود.همچنین عضو شورای شهر شاندیز گفت: صدور پایان‌کار نیازمند تضامین قانونی است و ما دراین‌خصوص فقط به مصوبه ستاد تدبیر اکتفا نمی‌کنیم. سیدمحمد هدایتی ضمن تایید تجمع روز گذشته سهام‌داران پدیده مقابل شهرداری شاندیز، اظهار کرد: حق با تجمع‌کنندگان است، دلشان پر است و ما نیز نمی‌توانیم قول الکی به سهام‌داران بدهیم. باید هرچه‌زودتر به توافق برسیم تا کار به نتیجه برسد.

در ستاد تدبیر استان، صدور پایان‌کار را امضا کردند
با این حال مدیرکل روابط‌عمومی و بین‌الملل گروه شرکت‌های پدیده در گفتگو با شهرآرا با اشاره به مشکلاتی که درخصوص صدور پایان‌کار برای پدیده ایجاد شده است، گفت: صادرنشدن پایان‌کار برای پدیده باعث شده تا فرایند ایجاد کنسرسیوم بانکی پدیده دچار مشکل شود؛ چرا‌که تازمانی‌که پایان‌کار صادر نشود، نمی‌توانیم به اخذ منابع بانکی برای پروژه اقدامات لازم را انجام دهیم.
علی حامد‌مقدم افزود: همچنین این مسئله سبب شده تا سرعت فرایندهای تشکیل اتاق مبادله سهام و اقداماتی که برای تسریع اجرای پروژه‌های پدیده در جریان است، کند شود.
مدیرکل روابط‌عمومی و بین‌الملل گروه شرکت‌های پدیده تصریح کرد: در‌حالی مسئولان شهری شاندیز عنوان می‌کنند که هنوز استعلامات پدیده به دست ما نرسیده است که در جلسه اول دی‌ماه امسال در ستاد تدبیر صورت‌جلسه صدور پایان‌کار را امضا کردند. وی ادامه داد: در همان جلسه ما اعلام کردیم که رساندن استعلامات ممکن است بیش از یک هفته زمان ببرد؛ ازاین‌رو تاکید شد به‌منظور احاقه حقوق سهام‌داران فرایند صدور پایان‌کار پدیده تسریع شود. براین‌اساس این موضوع صورت‌جلسه شد و به امضای اعضای ستاد تدبیر رسید. حامد‌مقدم بیان کرد: وقتی مسائل پدیده در ستاد تدبیر استان مطرح می‌شود، یعنی برای حل مشکل سهام‌داران نیازمند فرایند سریع‌تری نسبت به روند عادی اداری هستیم؛ از‌این‌رو تاکید داریم که مصوبات ستاد تدبیر استان اجرایی شود.
همچنین در خبر دیگری رحیمی، عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: طرح استیضاح وزیر کشور با بیش از چهل امضا آماده تحویل به هیئت‌رئیسه مجلس است.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس