سیاست خارجی

عراقچی اعلام کرد
موافقت کمیسیون برجام با طرح ایران
سید عباس عراقچی، رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام، با تکذیب خبر وال‌استریت‌ژورنال، اظهار داشت: کمیسیون مشترک برجام در پایان جلسه شامگاه سه‌‌شنبه خود، با طرح ایران برای پاک‌سازی رسوبات از تاسیسات غنی‌سازی نطنز موافقت کرد. وی افزود: بر‌اساس این طرح، تمام رسوبات مواد غنی‌شده که از لوله‌ها بیرون آورده می‌شوند، از شمول ٣٠٠کیلو ذخایر مواد غنی‌شده ایران خارج شده و بدین ترتیب، ایران قادر خواهد بود مواد بیشتری را غنی‌سازی کند. معاون امور حقوقی و بین‌الملل وزارت امور خارجه در پایان خاطرنشان کرد: این مصوبه کمیسیون مشترک که محصول ماه‌ها مذاکرات کارشناسی توسط متخصصان سازمان انرژی اتمی کشورمان است، پس از ترجمه، در سایت وزارت امور خارجه درج خواهد شد. وال‌استریت‌ژورنال مدعی شده بود که ایران موافقت کرده است گام‌هایی برای کاهش ذخایر اورانیوم خود به کمتر از سقف ٣٠٠کیلوگرم تعیین‌شده در برجام
بردارد.


لاریجانی در نشست خبری مشترک با رئیس مجلس مالی مطرح کرد
فلسطین تحت‌الشعاع بحران خاورمیانه
علی لاریجانی روز گذشته پس از دیدار خود با ایساکا سیدیبه، رئیس مجلس ملی جمهوری مالی، در نشستی خبری گفت: ایران و مالی درمورد مسائل مختلف خاورمیانه دیدگاه‌های مشترکی دارند. وی تاکید کرد: بحران‌های خاورمیانه و کشورهای مسلمان موجب شده است فلسطین به عنوان بحث اصلی جهان اسلام تحت‌الشعاع قرار گیرد.
در ادامه این نشست خبری، ایساکا سیدیبه تصریح کرد: مشکل مردم فلسطین مسئله عمده دنیای اسلام است و ما همواره درگیر آن بوده‌ایم. مجموعه فعالیت‌های صورت‌گرفته نشان می‌دهد جمهوری اسلامی ایران و جمهوری مالی دیدگاه‌های مشترکی در مسئله فلسطین دارند.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس