«سلامِ کشور» به فعالیت انتخاباتی دولت

خبرگزاری فارس نوشت: دولت ابلاغیه‌ای با عنوان «اطلاع‌رسانی و تعامل مستقیم با مردم» به تمام استانداری‌ها و فرمانداری‌های سراسر کشور صادر کرده‌ است. از جمله بندهای موجود در این ابلاغیه، «مراقبت استانداری‌ها از عیان شدن رویکرد انتخاباتی این طرح در مواجهه‌های رسانه‌ای در عین دفاع حداکثری از دولت» است که انتخاباتی بودن این ابلاغیه را عینا نشان می‌دهد. همچنین در بند دیگری از این ابلاغیه، آمده است: تمامی تولیدات تبلیغاتی باید در قالب ویژه‌نامه‌هایی با عنوان «سلامِ کشور» چاپ و به صورت گسترده توزیع شوند.

پایگاه خبری تحلیلی عصر ایران مدعی شد: مشاور ارشد سردار قاسم سلیمانی (فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران)، یعنی سردار ایرج مسجدی، به عنوان سفیر جدید ایران در عراق معرفی می‌شود.

محمدباقر نوبخت، سخن‌گوی دولت، با اشاره به اهمیت قدرت دفاعی و نظامی نیروهای مسلح، گفت: اگر امروز ما می‌توانیم پشت میز مذاکره بنشینیم، به پشتوانه قدرت دفاعی‌مان است. وی با بیان اینکه رمز موفقیت ما در دوران امام راحل(ره) و امروز در اطاعت و حرکت در پشت سر ولی‌فقیه زمان است، افزود: باید سیاسیون، احزاب و جناح‌ها را به هماهنگی و عدم تفرقه دعوت کرد و گفت امروز در شرایطی هستیم که دشمن دارد علیه ما صف‌‌‌آرایی می‌‌‌کند و باید با هوشیاری و همدلی، از مشکلات عبور کرد.

شهاب‌الدین طباطبایی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، درباره رویکردهای اصلاح‌طلبان در دوران فقدان آیت‌ا... هاشمی‌ رفسنجانی گفت:‌ درست است که اصلاح‌طلبان پشتوانه روانى و عاطفى‌شان را از دست داده‌اند، اما انتخابات آینده را به شرط آرام ماندن فضا با کاندیداتورى حسن روحانى خواهند برد.

سردار مسعود جزایری، سخن‌گوی ارشد نیروهای مسلح، در‌خصوص افزایش توان موشکی کشور گفت: تیر دشمن در زمینه موشکی به سنگ می‌خورد و نیروهای مسلح و بالاتر از همه، رهبر معظم انقلاب، اجازه کمترین اهمال در‌مورد پیشرفت صنایع دفاعی و موشکی را نمی‌دهند. وی همچنین در‌خصوص دعوای رسانه‌ای سران دو قوه مجریه و قضائیه گفت: اختلاف و دعوا بین مدیران باعث اعصاب‌خردی افکار عمومی و جامعه می‌شود. اگر اختلاف نظر و اختلاف سلیقه‌ای وجود دارد، نباید این‌طور به داخل جامعه کشیده شود و باید در پشت‌پرده و با مذاکره حل شود.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس