اخبار

﷯سوریه﷯
توافق در وادی البردی
صدا و سیما- استاندار ریف دمشق گفت براساس توافق صورت‌گرفته با افراد مسلح در عین‌‌الفیجه و بسیمه، به وضعیت افراد مسلح ساکن وادی‌بردی رسیدگی شده و افراد مسلح بیگانه به خارج از منطقه منتقل خواهند شد.

﷯تایوان﷯
رهگیری ناو هواپیمابر چین
تسنیم- وزارت دفاع تایوان در ادامه تنش با چین، از ره‌گیری ناو هواپیمابر لیائونینگ این کشور هنگام عبور از تنگه‌ای خبر داد که در جنوب کشور واقع شده است.

﷯ژاپن﷯
احتمال کناره‌‌گیری امپراتور
ایسنا‌- در اقدامی کم‌سابقه، دولت ژاپن تمهیدات لازم برای تغییر قوانین به منظور کناره‌گیری امپراتور این کشور را در دستور کار قرار داده است. گفته می‌شود امپراتور ژاپن از نظر جسمی در وضعیت مطلوبی نیست.

﷯ترکیه﷯
جدال لفظی و فیزیکی در پارلمان
مهر- ادامه بررسی اصلاح قانون اساسی، موجب بروز درگیری لفظی و فیزیکی در پارلمان ترکیه شد. این لایحه موجب افزایش اختیارات رئیس‌جمهور ترکیه شده است و به وی اختیار انحلال پارلمان کنونی را می‌دهد.

ارتقای روابط با رژیم صهیونیستی
مشرق- در پی آشتی سیاسی، وزارت خارجه ترکیه از دیدار معاونان وزارت خارجه ترکیه و رژیم صهیونیستی برای ازسرگیری روابط سیاسی در سطح عالی دوجانبه با یکدیگر خبر داد. بر این اساس، قرار است مولود چاووش‌اوغلو، وزیر خارجه ترکیه، به تل‌آویو سفر کند.

﷯فرانسه﷯
درخواست مذاکره با بشار اسد
فارس‌- فرانسوا فیون، نامزد محافظه‌کار انتخابات ریاست‌جمهوری و نخست‌وزیر سابق فرانسه، در سخنانی با بیان اینکه بشار اسد هنوز از سوی بخشی از مردم سوریه حمایت می‌شود، تاکید کرد مذاکره با وی برای حل‌و‌فصل بحران این کشور هنوز امکان‌پذیر است.

﷯بحرین﷯
دیدارپادشاه با دیوید کامرون
صدا و سیما- دیوید کامرون، نخست‌‌وزیر سابق انگلستان، و حمد بن‌عیسی آل‌خلیفه، پادشاه بحرین، در کاخ الصفریه در غرب این کشور دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار، تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی مورد بحث و تبادل‌‌نظر قرار گرفت.
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس