صهیونیست‌ها بزرگ‌ترین حامی جنگ در خاورمیانه

پوتین قصد دارد در برابر هر وسوسه‌ای از سوی غرب برای ایجاد یک «بهار عربی» دیگر در منطقه خاورمیانه یا هرگونه شورشی در این منطقه ایستادگی کند. به گزارش دیپلماسی ایرانی، رهبران روسیه به‌خوبی می‌دانند که این شعله‌های آتش این بحران‌ها دیر یا زود، دامن این کشور را نیز خواهد گرفت. پوتین تاکنون هر‌گونه امکان استفاده از «استراتژی غیرمستقیم» توسط غربی‌ها را غیرممکن ساخته و همین امر در حال حاضر، یکی از پیروزی‌های قابل‌توجه وی به حساب می‌آید.
آنچه در این میان مسلم است این است که رژیم اشغالگر قدس هیچ علاقه‌ای به ورود به جنگ سوریه ندارد، اما هم‌زمان، برنامه‌ریزی دولت جعلی یهود بر این اساس بنا شده است که حتی با حمایت روسیه، هرگز نباید پیوستگی و اتحاد استراتژیکی میان نیروهای بشار اشد و حزب‌ا... لبنان برقرار شود. روسیه هم تاکنون به واسطه برخی دلایل مهم که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود، به حفاظت از مرزهای صهیونیست‌ها علاقه نشان داده است.
نخست اینکه مرزهای صهیونیست‌ها خانه و مامن بیش از یک میلیون شهروند روسی یهود است. علاوه‌بر این، ارتباط اقتصادی میان روسیه و رژیم اشغالگر یکی از اولویت‌‌های اصلی دو دولت به‌خصوص دولت روس‌هاست. حجم روابط اقتصادی میان روسیه و اشغالگران قدس در حدود ۴میلیارد دلار است که این میزان بسیار بالاتر از حجم تجارت روسیه با کشوری همچون مصر است. در ضمن، پوتین می‌تواند بهترین گزینه برای میانجیگری در مذاکرات نهایی میان صهیونیست‌ها و فلسطین باشد. آمریکا نیز اخیرا مسئولیت حفاظت از کشورهای سنی منطقه را به خود آن‌ها محول کرده است و این، خود، بر اهمیت روس‌ها در منطقه افزوده است؛ لذا از آنجا که متحدان غربی صهیونیست‌ها خود را از بحران سوریه به طور کامل بیرون کشیده‌اند، به نظر می‌رسد دولت جعلی یهود نمی‌تواند از برخورد با تنها قدرت غیراسلامی حاضر در سوریه، یعنی روسیه، اجتناب کند. اگر صهیونیسم می‌خواهد در طراحی مجدد آینده سوریه نقشی داشته باشد، تنها باید با روسیه مذاکره کند.
اتفاقات زیادی در مرزهای صهیونیست‌ها و سوریه در جریان است و در حال حاضر، عملیات داعش و حمله به بلندی‌های جولان در این مناطق افزایش یافته است. اسد هیچ علاقه‌ای به تحریک صهیونیست‌ها ندارد و جهادی‌ها نیز علاقه‌ای به دیدن واکنشی شدید از سوی نیروهای صهیونیست ندارند. بنابراین، به نظر می‌رسد هیچ راهی برای دخالت اشغالگران قدس در درگیری شیعه و سنی در منطقه وجود ندارد.
اسد مرد زیرکی است. او هرگز به طور مستقیم به نیروهای صهیونیست در بلندی‌های جولان حمله نمی‌کند، زیرا به‌خوبی می‌داند که در صورت چنین اقدامی، پاسخی قدرتمند و قابل‌پیش‌بینی از سوی صهیونیست‌ها در انتظار او خواهد بود. با این وجود، او از مرزهای جنوبی خود با فلسطین اشغالی استفاده می‌کند تا کمک‌ها و تسلیحات ایران را به نیروهای حزب‌ا... برساند.
با پیروزی های اخیر دولت بشار اسد در سوریه، به نظر می‌رسد تصمیم‌گیرندگان صهیونیستی در حال تجدیدنظر در ارزیابی‌های خود نسبت به درگیری‌های سوریه هستند. اکنون آن‌ها بر این باورند که اگر جنگ در سوریه همچنان ادامه یابد که پیش‌بینی‌های فعلی نیز حاکی از آن است، نیروهای سوریه تنها شبحی در این جنگ خواهند بود و حزب‌ا... قدرتمندانه از متحد خود، یعنی بشار اسد، در این جنگ حمایت خواهد کرد. در نتیجه این امر نیز از فشار نیروهای حزب‌ا... لبنان بر اهداف صهیونیستی کاسته خواهد شد. بنابراین، بسیاری از تحلیلگران صهیونیست ادامه جنگ را گزینه استراتژیک مطلوبی می‌دانند، چراکه ادامه جنگ موجب خستگی و فرسایش تدریجی تمامی دشمنان رژیم اشغالگر قدس خواهد شد.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس