وزیر دفاع ترکیه: بعد از پاک‌سازی موصل از عراق می‌رویم

وزیر دفاع ترکیه با اعلام اینکه آنکارا به حاکمیت عراق احترام می‌گذارد، از عقب‌نشینی نظامیان ترکیه از پایگاه بعشیقه پس از پاک‌سازی موصل از داعش خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الیوم‌السابع، فکری اشیق، وزیر دفاع ترکیه، در سخنانی اعلام کرد: آنکارا پس از پاک‌سازی [موصل] از داعش، درباره پایگاه بعشیقه با عراق وارد بحث خواهد شد.
وی با بیان این مطلب، افزود: ترکیه به حاکمیت عراق احترام می‌گذارد و حضور نیروهای ما در پایگاه بعشیقه اختیاری نیست، بلکه ضروری است. اشیق در ادامه گفت: نیروهای ترکیه ماموریت موفقیت‌آمیزی در عراق داشتند و توانستند بیش از ۷۰۰داعشی را
به قتل برسانند.
چندی پیش، در پی سفر نخست‌وزیر ترکیه به عراق و دیدار با مقامات این کشور، اولین ارتباطات رسمی در سطح عالی بین دو کشور دوباره برقرار شد و ماحصل این دیدارها توافق طرفین به خروج نیروهای ترک از عراق بود.
عراق معتقد است ترکیه بدون‌اجازه بخشی از این کشور را اشغال کرده است. ترک‌ها البته در حال حاضر، در شمال سوریه هم نیرو دارند.
اظهارات وزیر دفاع ترکیه پس از آن بیان می‌شود که حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق، اعلام کرده بود: روابط ما با ترکیه بدون عقب‌نشینی نیروهای ترکیه از شمال عراق پیشرفت
نخواهد کرد.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس