اخبار

فعالیت ستاد هماهنگی مساجد برای سال٢٠١٧
مشهد- معاون فرهنگی سازمان فرهنگی‌تفریحی شهرداری مشهد از تشکیل و آغاز فعالیت ستاد هماهنگی اقدامات مساجد برای رویداد مشهد٢٠١٧ خبر داد. به‌گزارش شهرآرا، مهدی ابراهیمی افزود: این ستاد هفته جاری درراستای آموزش‌های مسجدی و فرهنگ‌سازی مردمی در مساجد سطح شهر با حضور١٠ نماینده از مساجد مناطق مختلف تشکیل شد.


هدیه بهشت
به بهای وقف
گروه خبر- مدیر عامل سازمان فردوس‌ها از اجرای طرح خیرخواهانه «سهام آخرت» خبر داد و گفت: مردم مشهد با مشارکت در این طرح معنوی به خاک‌سپاری شرافتمندانه درگذشتگان بی‌بضاعت کمک می‌کنند.به‌گزارش شهرآرا، حسن کریمدادی افزود: ازآنجایی‌که عده‌ای از افراد برای پرداخت هزینه‌های مدنظر دچار مشکل هستند و ازسوی‌دیگر سازمان با توجه به نداشتن بودجه متناسب، توانایی ارائه خدمات رایگان به همه شهروندان نیازمند را ندارد، مشارکت خیرین در طرح «سهام آخرت» به افراد و امور شرعی متوفیات کمک شایانی می‌کند.


مسئولان به وظایف قانونی خود به‌خوبی
عمل نمی‌کنند
گروه خبر- معاونت اجتماعی رئیس کل دادگستری خراسان‌رضوی گفت: متاسفانه بسیاری از سازمان‌ها و ادارات به وظایف خود به‌خوبی عمل نمی‌کنند که این موجب بروز مشکلات بسیاری برای دستگاه قضایی شده است.
به‌گزارش شهرآرا، سیدامیر مرتضوی در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان با اشاره به اینکه اگر مسئولان به‌طور‌منظم وظیفه ذاتی خود را انجام دهند، شاهد مطالبات معوق بانکی و تصرفات اراضی در موقوفات و اراضی ملی نخواهیم بود، ادامه داد: امروز پرونده‌های متعدد مطالبه وجه در دادگستری تشکیل و همکاران ما را مشغول رسیدگی کرده است.


انجمن اولیا؛ مبنای پیاده‌سازی سند تحول
گروه خبر- رئیس اداره آموزش خانواده وزارت آموزش‌وپرورش گفت: انجمن اولیا و مربیان، مبنای مهم پیاده‌سازی سند تحول بنیادین و به‌دلیل وسعت و اهمیت آن درحقیقت وزارتخانه‌ای در دل وزارت آموزش‌وپرورش است.
به‌گزارش شهرآرا، کیومرث جهانگردی در مراسم دوره دانش‌افزایی اولیا و مربیان استان خراسان‌رضوی در مشهد افزود: با توجه به اهمیت نقش اولیا و مربیان در تربیت و هویت‌بخشی، این نهاد نیازمند توجه و جایگاهی ویژه است. وی ادامه داد: تحول بنیادین در آموزش‌وپرورش از نهاد انجمن اولیا و مربیان قابل پیاده‌سازی است و درصورتی‌که با فعال‌شدن بیشتر این حوزه، انجمن اولیا و مربیان از حوزه‌ای مطالبه‌شونده به مطالبه‌گر تبدیل شود، بخشی از سند تحول بنیادین پیاده‌سازی خواهد شد.


صادرات محصولات دامی استان به ٢۵ کشور دنیا
گروه خبر- مدیرکل دام‌پزشکی خراسان‌رضوی گفت: انواع دام و فراورده‌های خام دامی از مبدأ این استان با نظارت دام‌پزشکی به ٢۵ کشور جهان صادر می‌شود. به‌گزارش شهرآرا، مجید روحانی‌نژاد افزود: ۴۵هزار تن انواع فراورده دام‌پزشکی به ارزش ۵١میلیون دلار در ٩ماهه سال جاری از خراسان‌رضوی به کشورهای مختلف صادر شده که نسبت به سال گذشته ١١درصد افزایش داشته
است.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس