تاکید آیت‌ا... علم‌الهدی در دیدار با اعضای ستاد بزرگداشت دهه فجر استان: جشنواره فجر با دهه فاطمیه تناسب داشته باشد

بنیامین یوسف زاده- نماینده ولی‌فقیه در استان‌ خراسان‌رضوی و امام‌جمعه مشهد با بیان اینکه امروز با سه نسل مواجه هستیم که دو نسل آن انقلاب را ندیده و درک نکرده‌اند، گفت: این دو نسل به روایت صدا و تصویر از آن وقایع باخبر است و برنامه‌های این دهه باید به‌گونه‌ای باشد که نسل دوم و سوم را به انقلاب وابسته کنیم؛ چراکه اگر این‌گونه نباشد، در جریان ادامه نظام موفق نیستیم و شکست می‌خوریم.
به‌گزارش شهرآرا، آیت‌ا... سیداحمد علم‌الهدی در دیدار با اعضای ستاد بزرگداشت دهه فجر که در دفتر امام‌جمعه مشهد برگزار شد، افزود: جوان امروز مشکلات بسیاری را در مدیریت این نظام اعم از معیشتی، اقتصادی و فرهنگی که مثل آن در بسیاری از جوامع نیز وجود دارد، دیده‌اند و لازمه وابسته‌کردن نسل جوان به انقلاب، تبیین اصول انقلاب است.
وی اظهار کرد: از شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی درباره مراسم نهم دی‌ماه تشکر می‌کنم؛ چراکه در برنامه سراسر کشور راه‌پیمایی وجود نداشت اما در مشهد این راه‌پیمایی باشکوه انجام گرفت که در تایید مواضع مقام‌معظم‌رهبری دربرابر فتنه٨٨ و تحکیم مبانی و آثار حماسه نهم دی‌ماه موثر بود. عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: ما در برنامه نهم دی‌ماه تجربه داریم که اگر این تجربه در دهه فجر نیز مورد توجه قرار گیرد، موثر است و آن تجربه این بود که جریان نهم دی‌ماه تنها در مراسم این روز خلاصه نشد و در هفته بصیرت، برنامه‌ها به‌صورت گسترده برگزار شد که آثار مثبتی بر جامعه ما داشت. وی با بیان اینکه ما در مسئله سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و احیای دهه فجر تنها یک جشن خاطره نداریم، گفت: در این جریان هم تجدید خاطرات انقلاب و هم تجدید بیعت با انقلاب ازطریق نشان‌دادن و مانور مردم، پایداری مردم پای انقلاب و اصول و ارزش‌های انقلاب مدنظر است.آیت‌ا... علم‌الهدی با بیان اینکه در سراسر دهه فجر باید برای برنامه‌های موثری در این زمینه و توجه‌دادن جامعه به‌سوی انقلاب قدم برداریم، تصریح کرد: درهمین‌راستا، در جریان دهه فجر حرکت‌ها باید ترسیم‌کننده روز پیروزی انقلاب و مبارزه‌ مردم با مظالم نظام ستم‌شاهی باشد که اگر برنامه‌ریزی‌ها این‌گونه پیاده شود، دهه فجر موفقی داریم.
وی ادامه داد: در برنامه‌های فرهنگی اگر از چاشنی وابستگی به اهل‌بیت(ع) و عشق مردم به آنان استفاده کنیم، آن برنامه نتیجه می‌دهد. این انقلاب هم برخاسته از کانون قدرت اهل‌بیت(ع) است؛ بنابراین هر حادثه که رنگ‌وبوی اهل‌بیت(ع) و رهبری دارد، مردم در آن حضور می‌یابند.
امام‌جمعه مشهد خاطرنشان کرد: آنچه در شعاع این قضیه مهم است، این است که دوباره بازسازی نسبت‌به انقلاب صورت گیرد؛ به‌طوری‌که بیان شود ارزش‌های انقلاب چیست، مفاسد دگرگون‌شده نظام پیشین چه بوده و چه مصالحی به‌جای آن در نظام جمهوری اسلامی آمده است؟
وی اضافه کرد: اگر تنها سلسله‌برنامه‌های دیکته‌شده هرساله با کپی‌برداری کمیته‌ها اجرا شود و سرود و شیرینی پخش شود، به‌معنای شکر نعمت نیست.
آیت‌ا... علم‌الهدی خاطرنشان کرد: درهمین‌راستا و در جریان برنامه‌ریزی‌های دهه فجر از نیروهای نخبه و به‌تعبیر حضرت آقا، «اندیشه‌ورز» استفاده شود تا با تشکیل کارگروهی، برنامه‌های امسال و نوآوری‌ها را بررسی کنند؛ به‌گونه‌ای‌که ضعف ها اصلاح و قوت ها بیشتر شود.
وی با بیان اینکه جلسات عملیاتی باشد، نه مراسمی تصریح کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در یک ضرب‌الاجل پنج‌روزه از مسئولان کمیته‌ها بخواهد برنامه خود را بدهند و کارگروه نخبگان تشکیل شود و در اسرع‌وقت و در مهلت پنج‌روزه برنامه‌ها را بررسی و به کمیته‌ها بازگردانند تا امسال دهه فجری نوآورانه داشته باشیم.
نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی همچنین بااشاره‌به تقارن دهه فجر با دهه مبارکه فاطمیه گفت: در این ایام، برگزاری جشن درست نیست؛ به‌جای جشن، برنامه‌هایی درباره عظمت شخصیت ایشان و تعالیم حضرت‌فاطمه(س) و اهل‌بیت(ع) برگزار شود تا فجر فاطمی داشته باشیم نه فجری که معارض با عزاداری این حضرت باشد؛ پس باتوجه‌به این مسئله، برنامه‌ریزی شود.
وی خاطرنشان کرد: جشنواره موسیقی و فیلم فجر در کشور به‌صورتی اجرا شود که با جریان فاطمی تناسب داشته باشد و کارهای سال گذشته و ژست‌های هنرپیشه‌ها تکرار نشود؛ چراکه اگر به دنیا نشان دهیم که جامعه هنرمندان ما با فرهنگ فاطمی ضدیت دارند، آبرویی برای نظام ما باقی نمی‌ماند.
آیت‌ا... علم‌الهدی افزود: نقطه هدف دشمن در تهاجماتش اصول انقلاب است و اگر اصول مبنایی را برای نسل نوجوان نتوانیم جابیندازیم، در مقاطع بالاتر نیز عاجز خواهیم بود.وی بااشاره‌به اینکه هزینه برنامه دهه فجر شهرستان نباید از مرکز تامین شود، گفت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مستقل در شهرستان‌ها تشکیل شود و ائمه جمعه و مردم تجهیزات بزرگداشت پیروزی انقلاب را خود تهیه کنند.وی با تاکید بر اینکه در بزرگداشت ٢٢بهمن نباید به دولت متکی باشیم، گفت: این وظیفه مردم است و اگر وابستگی به امکانات دولتی وجود داشته باشد، غلط است؛ تجهیزات باید توسط مردم فراهم شود.

انقلاب اسلامی؛ زمینه‌ساز اقتصاد مقاومتی
در این مراسم، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان‌رضوی نیز بیان کرد: «انقلاب اسلامی زمینه‌ساز امنیت پایدار و تحقق اقتصاد مقاومتی» شعار برنامه‌های دهه فجر امسال است.
حجت‌الاسلام سیدمحمد سلطانی افزود: در ١٠ماه گذشته، ٧٢جلسه درون‌سازمانی و برون‌سازمانی برای برگزاری راه‌پیمایی‌ها و مراسم برگزار شده و از ابتدای امسال تا نهم‌دی‌ماه، ٩راه‌پیمایی و ٩بزرگداشت و نکوداشت برگزار شده است. وی تصریح کرد: از حدود ٢ماه قبل، جلسات ستاد برگزاری سی‌وهشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با ٢٨کمیته شروع شده است.رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان‌رضوی درباره عناوین و موضوعات این کمیته‌ها گفت: کمیته فرهنگیان دانش‌آموزی، روستایی و عشایری، علمی و محتوایی، ایثارگران، نهادها و سازمان‌ها، امور مناطق و شهرستان‌ها، مساجد، قرآن، هیئت‌های مذهبی و کانون‌های اسلامی، امنیتی و انتظامی، کودک و نوجوان، کارگری، اصناف، همیاری و تشکل‌های مردمی و ... ازجمله این کمیته‌هاست‌.
وی ادامه داد: از مقامات عالی نظام توقع داریم که توجه کنند که مشهد پیوست مقدس دارد و محل قیام است؛ بنابراین ما برنامه‌های خود را بر محور اسلام و مکتب ولایت تنظیم می‌کنیم و از موضع‌گیری‌های آیت‌ا... علم‌الهدی، نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌رضوی دفاع می‌کنیم.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس