سردار سلامی، در اولین سالروز دستگیری تفنگ‌داران آمریکایی در خلیج فارس: با شدت با متجاوزان برخورد می‌کنیم

هم‌زمان با سالروز حماسه ٢٢دی‌ماه، دستگیری تفنگ‌داران متجاوز آمریکایی در اطراف جزیره فارسی خلیج فارس، مراسم ویژه‌ای در مصلای جمعه بوشهر برگزار شد. در این مراسم با شکوه که خانواده معظم شهدا، رزمندگان، فرمانده‌های نیروهای مسلح و مسئولان لشکری و کشوری حضور داشتند، سردار حسین سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: هر‌چند ابعاد تاکتیکی دستگیری تفنگ‌داران آمریکایی در آب‌های داخلی ایران برای نیروی دریایی سپاه چندان پیچیده نبود، این حرکت توانست ضمن تاثیرگذاری در سطح جهان، معادلات جهانی را به نفع ایران تغییر دهد.
وی اضافه کرد: نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در بالاترین سطح آمادگی دفاعی برای برقراری امنیت در منطقه حضور دارد و در صورت هرگونه تعدی به آب‌های جمهوری اسلامی، به‌شدت با متجاوزان برخورد می‌کند. سلامی ادامه داد: اگر چه کار نیروی دریایی سپاه برای دستگیری متجاوزان آمریکایی را کوچک نمی‌دانیم، این فقط بخش کوچکی از توان رزمی دفاعی نیروی دریایی سپاه در آب‌های نیلگون خلیج فارس است.وی ادامه داد: معتقدم که همین استان بوشهر برای دفع خواسته‌های استعمارگران کافی است و نیازی نیست دیگر استان‌ها را برای مقابله با این متجاوزان به صف کرد.سلامی تصریح کرد: با دستگیری تفنگ‌داران متجاوز آمریکایی در آب‌های استان بوشهر، بوشهری‌ها نشان دادند که این استان مدفن هر تجاوزکاری به خاک ایران است و هر قدرتی که بخواهد به خاک ایران تجاوز کند با برخورد جدی از جانب ما مواجه می‌شود.وی افزود: حماسه ٢٢دی بیانگر ایمان و اراده ملت، عزم و اراده رهبری است که شجاعت را در پیکره و جان فرزندان این سرزمین قرار داد و شجره‌های سترگی از مقاومت، ایستادگی و ثبات قدم را ایجاد کرد.

نیروی دریایی سپاه برای شکست هیمنه کل استکبار در دریا شکل گرفت
سلامی افزود: هرچند ابعاد تاکتیکی این حماسه کوچک بود و دستگیری چند تفنگ‌دار در شان نیروی دریایی سپاه نبود و این نیرو برای شکست دادن هیمنه کل استکبار در دریا شکل گرفت، ابعاد سیاسی و راهبردی این ماجرا نشان‌دهنده تراکم اراده این ملت برای دفاع از آرمان‌های خویش است. وی ادامه داد: این حماسه نشان‌دهنده یک شجاعت سیاسی و ظرفیتی است که در دریا شکل گرفت. بنابراین، در سطح سیاسی، این واقعه کاملا جهانی است و نشان می‌دهد فرزندان این سرزمین و پاسداران این انقلاب و وطن در هر نبردی این‌گونه عمل می‌کنند. جانشین فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: جهان‌بینی ملت ایران این بود که این کار بزرگ را خدا و با عمل بهنگام جوانان ایرانی به ثمر رساند و همه این غلبه‌ها براساس ایمان به خداوند است، وگرنه سلاح و تجهیزات دشمن بسیار قدرتمندتر است‌.
وی گفت: کیفت قدرت آن چیزی است که در قلب‌ها و روح‌های بلند قرار داده شده و ایمان عامل اصلی غلبه انسان مومن بر کفار است. سلامی افزود: ٢٢دی‌ماه تجلی غلبه ایمان بود و دشمن هیچ عکس‌العملی نه در بعد نظامی و نه در بعد سیاسی، نتوانست انجام دهد.
جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: با این اقدام جوانان ایرانی، سلاح‌ها از کار می‌افتد، اعتمادبه‌نفس دشمن از بین می‌رود و خداوند نور خود را کامل می‌کند و نصرت الهی نازل می‌شود.

مسلمانان برای استعمارگران فرش قرمز پهن نمی‌کنند
وی گفت: افتخار ما نه به خاطر تاکتیک‌ها و تجهیزات است، بلکه به دلیل داشتن انسان‌هایی است که دارای روحیه جهاد هستند و با قلبشان می‌جنگند و از هیچ چیزی نمی‌ترسند. سلامی با بیان اینکه ما در مسیر ساختن تاریخی پرافتخار برای کشور و جهان اسلام قرار گرفته‌ایم، گفت: وقایع، حوادث و نبردها سازندگان اصلی شخصیت و هویت یک ملت هستند و ما به برکت انقلاب اسلامی از گورستان جهل مدرن بیدار شدیم و قیامت واقعی اتفاق افتاد و توانستیم دشمن خدا و ایران را از این سرزمین بیرون کنیم که این نقطه آغازی برای ایران و جهان اسلام بود. وی یادآور شد: با این اقدام امام (انقلاب اسلامی) و پرچم‌داری رهبری، فضای یک جهاد بزرگ برای مسلمانان و اسلام زنده و یک جبهه وسیع شکل گرفت.جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: جغرافیای قدرت در جهان تغییر کرد و اسلام ظهور مجددی یافت و مسلمانان فرصت ساختن قدرت جدیدی را پیدا کردند.وی ادامه داد: در این شرایط، دشمن هر‌روز به زوال نزدیک‌تر می‌شود و مسلمانان نیز فرش قرمزی برای استعمارگران پهن نمی‌کنند. این نشان از ظهور و بروز قدرت اسلام در جغرافیای جدید جهان دارد. سلامی با بیان اینکه در چهار دهه گذشته بسیاری از جنگ‌ها در مرکز خلیج فارس و غرب آسیا جریان داشته است، افزود: این مهم بدین معناست که هر منطقه‌ای که در آن، قدرتی در تضاد با منافع استکبار در حال شکل‌گیری باشد، به میدان جنگ تبدیل می‌شود.

حماسه دستگیری تفنگ‌داران نیروی دریایی آمریکا کار خدا بود
آیت‌ا... غلامعلی صفایی بوشهری، نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر، نیز در این مراسم با بیان اینکه ایران اسلامی از هیچ قدرتی هراس ندارد، گفت: حماسه بزرگ نیروی دریای سپاه در دستگیری متجاوزان آمریکایی در خلیج فارس به تمام جهان نشان داد که دست خدا و تدبیر الهی بالاتر از همه تدبیرها و دست‌هاست و نشان داد ایران اسلامی از هیچ ابرقدرتی هراس ندارد.وی با بیان اینکه ایران اسلامی در نهایت اقتدار به سر می‌برد، تصریح کرد: با حماسه نیروی دریایی سپاه در ٢٢دی سال قبل، روند تقویت نظام روز‌افزودن شده است و اکنون نظام اسلامی ایران در نهایت اقتدار به سر می‌برد.نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر حماسه ٢٢دی‌ماه نیروی دریایی سپاه را برگ زرینی در تاریخ انقلاب اسلامی دانست و افزود: حماسه دستگیری تفنگ‌داران نیروی دریایی آمریکا کار خدا بود که به دست پاسداران نیروی دریایی سپاه به برگ زرینی در تاریخ جهان اسلام و ایران تبدیل شد.
لازم به ذکر است ۲۲دی‌ماه سال گذشته، دو فروند قایق جنگی آمریکایی حامل ۱۰ملوان آمریکایی توسط نیروهای یگان دریایی سپاه پاسداران در محدوده آب‌های سرزمینی ایران، در دریای سرزمینی جزیره فارسی خلیج فارس، به دلیل ورود غیرقانونی به آب‌های سرزمینی ایران متوقف شد. به همین مناسبت، سال گذشته، رهبر انقلاب به سردار فدوی، فرمانده نیروی دریایی سپاه، و چهار تن از فرماندهان این نیرو که در جریان توقیف شناورهای آمریکایی و بازداشت ملوانان آمریکایی در محدوده جزیره فارسی نقش‌آفرینی کرده بودند، «نشان فتح» اعطا فرمودند.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس