ضدانقلاب غلط کرد

حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی، با بیان اینکه در پرونده پزشکی مرحوم آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی شبهه‌ای وجود ندارد، در پاسخ به سوالی درباره سوءاستفاده ضدانقلاب از اظهاراتش مبنی‌بر اینکه تیم پزشکی همراه آیت‌ا... هاشمی نبوده است و کوتاهی‌هایی در این زمینه صورت گرفته است، گفت:‌ ضدانقلاب غلط کرد. وی همچنین با بیان اینکه دلیل درگذشت آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی کاملا واضح است، تصریح کرد:‌ مرحوم خودش علاقه‌ای به داشتن تیم پزشکی نداشت و جای هیچ شبهه‌ای نیست.

عبدا... گنجی، مدیر مسئول روزنامه جوان، با اشاره به درگذشت مرحوم هاشمی رفسنجانی، نوشت: باور و تحلیل من این است که اصلاح‌طلبان در مسیری که قرار گرفته‌اند، به سوی خود آقا خواهند رفت. آنان توان ایجاد تحول در دستگاه معرفتی خود را که از ١٣۶٨ شکل گرفت ندارند، اما اقتضاگری را خوب می‌‌فهمند. حجاریان استاد «اقتضاشناسی» است. این جماعت از سه عنصر شرمندگی، غرور و اشتباه رنج می‌برند، اما معتقدم اگر به چهارچوب‌های «چپ اسلامی» خود برگردند، یک تار موی آقا را به همه مراجع درون‌جریانی و برون‌جریانی و برون‌کشوری نخواهند داد.

محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، درباره وضعیت اداره مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از رحلت آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی اظهار کرد: این مسائل مربوط به رهبر معظم انقلاب است و ایشان باید در این‌باره تصمیم‌گیری کنند. وی تصریح کرد: نهاد مجمع تشخیص مصلحت نظام مانند روال گذشته به کار خود ادامه خواهد داد.

فریدون عباسی، رئیس سابق سازمان انرژی اتمی ایران، گفت: دشمن می‌کوشد در جامعه علمی ایران رعب و وحشت ایجاد کند تا کسی وارد صنعت هسته‌ای و دیگر صنایع راهبردی کشور نشود. وی همچنین با بیان اینکه ما از توانمندی کشورمان برای اذیت‌کردن دیگر کشورهای جهان استفاده نمی‌کنیم، افزود: با ساخت سلاح‌های کشتار جمعی مخالف هستیم، چون به حرام بودن آن اعتقاد داریم.

سردار غیب‌پرور، رئیس سازمان بسیج مستضعفین، گفت: بسیج نیاز به نسخه‌دادن از بالا به پایین ندارد. از خود سوال کنیم که ما برای استمرار انقلاب اسلامی چه‌کاری باید انجام دهیم. بیاییم در بسیج به‌عنوان یکی از ارزش‌های اصیل انقلاب اسلامی تشریفاتی کار نکنیم و اثر‌بخش باشیم.

علی‌عسکری، رئیس سازمان صدا و سیما، در پاسخ به سوالی درباره افزایش انتقادها از سازمان صدا و سیما گفت: ما انتقادها را روی چشم می‌گذاریم و سعی می‌کنیم نسبت به انتقادها، عملکردمان را اصلاح کنیم. وی همچنین در پاسخ به سوال دیگری درباره عدم پوشش سخنرانی‌ها و اظهارنظرهای آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی در برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی، خاطرنشان کرد: ما که همواره از ایشان تکریم کرده‌ایم.

قاسم خورشیدی، سخن‌گوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا، با اشاره به بی‌اساس بودن صحبت‌های رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست مبنی‌بر هشدار در‌مورد قاچاق خاک، گفت: تمام اختیارات کشور برای پایش مرزها و سواحل در اختیار ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز است و هیچ نهاد دیگری نمی‌تواند در‌مورد قاچاق، آمار و ارقام آن و کیفیت اجناس خروجی از کشور اظهار نظر کند. وی افزود: هیچ گزارشی طی دو سال گذشته مبنی‌‌‌‌‌بر خروج غیرقانونی خاک از کشور نداشتیم.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس