اخبار

﷯لهستان﷯
ورود نظامیان آمریکایی به ورشو
فارس- به دنبال ارسال ٢هزار و ٨٠٠ تانک و تجهیزات نظامی به لهستان به بهانه شرکت در رزمایش ناتو، سربازان پیاده آمریکایی نیز در ورشو مستقر شدند.

﷯کره شمالی﷯
دعوت هشدارآمیز از ترامپ
سی‌ان‌ان- رئیس کره شمالی اعلام کرد اگرچه آماده است با ترامپ مذاکره کند، آمادگی دارد هر زمانی که مایل باشد موشک قاره‌پیما شلیک کند.

﷯بحرین﷯
۴۵ نفر به جای ١٠نفر
فارس- در پی فرار ۱۰زندانی از زندان مرکزی بحرین با همدستی نگهبانان، ۴۵نفر در مناطق مختلف این کشور پس از هجوم به منازلشان و در ایست و بازرسی‌ها دستگیر شدند.

﷯مقدونیه﷯
مرگ ٨ اروپایی از سرما
رویترز- در نتیجه سرمای شدید در کشورهای حوزه بالکان و بارش برف سنگین، دمای هوا در این مناطق به ٢٠- درجه رسید که باعث مرگ هشت نفر شد.

﷯سوئیس﷯
دستور شنای مختلط به مسلمانان
فارس- دادگاه اروپا در حکمی عجیب و ضداسلامی، اعلام کرد دختران مسلمان سوئیسی باید در کلاس‌های مختلط آموزش شنا حضور یابند.

﷯آمریکا﷯
تقاضای گوترس
فرانس‌٢۴- آنتونیو گوترس، رئیس جدید سازمان ملل، در اولین سخنرانی خود در شورای امنیت پس از تصدی پستش، از اعضای این سازمان خواست تلاشی جمعی علیه جنگ راه بیندازند.

داماد ترامپ، مشاور ارشد کاخ سفید
مهر- رئیس‌جمهور منتخب آمریکا با بازکردن درهای کاخ سفید به روی جرد کوشنر، داماد یهودی خود، نگرانی از بابت مسائلی چون خویشاوندسالاری و بهره‌برداری شخصی را در میان دولتمردان حزب دموکرات افزایش داد. دموکرات‌های کنگره نگرانی خود از این تصمیم ترامپ را اعلام کرده‌اند.

تحریم ۵ مقام روس
ایسنا- دفتر نظارت بر دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا، نام پنج شهروند روس و دو تبعه لبنانی را به اتهام نقض حقوق بشر و حمایت از تروریسم، به لیست سیاه تحریم‌های خود اضافه کرد.
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس