پس از فوت آیت‌ا... هاشمی اتفاق افتاد؛ اعلام همدردی شخصیت‌های جهانی

در پی درگذشت آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی، بسیاری از مقامات و شخصیت‌های کشورهای جهان فوت وی را تسلیت گفتند. در این بین، سکوت محض مقامات سعودی بار دیگر دشمنی این قبیله با جمهوری اسلامی را روشن‌تر نمایان کرد.
﷯ سیدحسن نصرا...، دبیرکل حزب‌ا... لبنان، ضمن تسلیت درگذشت آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی، گفت: مرد بزرگی از بزرگان امت اسلامی را از دست دادیم. وی ادامه داد: ما هرگز مواضع ایشان در حمایت و همراهی از حزب‌ا... را فراموش نخواهیم کرد. ایشان در شادی ما خوش‌حال بود و در غم ما ناراحت. هیچ‌گاه در یاری ما تاخیر نکرد.
﷯ دفتر جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران در پیامی درگذشت آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت و اعلام کرد: به نیابت از ملت فلسطین و به نمایندگی از رهبران و مبارزان جنبش جهاد اسلامی فلسطین، درگذشت این مبارز که سال‌های زیادی از عمر خویش را وقف حمایت از آرمان فلسطین کرده بود، به ولی امر مسلمین، خانواده آن مرحوم، تمامی آحاد ملت ایران و همه دوستداران انقلاب اسلامی تسلیت عرض می‌کنم.
﷯ جنبش مقاومت اسلامی حماس با صدور بیانیه‌ای رسمی، ضایعه درگذشت آیت‌‌ا... هاشمی رفسنجانی، رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، را تعزیت و تسلیت گفت.
﷯ بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه، درگذشت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را به رهبر معظم انقلاب و به رئیس‌جمهور ایران تسلیت گفت و عنوان کرد: وی در همه مراحل زندگی‌‏اش بر صداقت، مودت و وحدت تاکید داشت و فردی آزاداندیش با اراده قوی بود که به کشور و مردم ایران وابستگی عمیقی داشت.
﷯ ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، با ارسال پیامی به رئیس‌جمهور ایران، درگذشت آیت‌‎ا... اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی، را به ملت و دولت ایران تسلیت گفت.
﷯ امامعلی رحمان، رئیس‌جمهور تاجیکستان، در پیامی به حسن روحانی، درگذشت آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت.
﷯ حزب نهضت اسلامی تاجیکستان، تنها حزب اسلامی در آسیای میانه، درگذشت آیت‌ا... اکبر هاشمی رفسنجانی را به ملت و دولت ایران و خانواده او تسلیت گفت.
﷯ محمد نواز شریف، نخست‌وزیر پاکستان، روز دوشنبه با صدور پیامی، درگذشت آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت و تلاش‌های این شخصیت بزرگ در مسیر وحدت جهان اسلام را ستود.
﷯ امیر، ولیعهد و نخست‌وزیر کویت، پادشاه بحرین با ارسال تلگراف و وزیر خارجه این کشور در صفحه توییتر خود، رئیس امارات متحده عربی و وزیر امور خارجه این کشور، شیخ تمیم بن‌حمد آل‌ثانی و امیر قطرهم در پیام‌هایی جداگانه تسلیت گفتند.
﷯ فواد معصوم، رئیس‌جمهور عراق، نوری المالکی، عمار حکیم، مسعود بارزانی، جلال طالبانی و کوسرت رسول، همگی از مسئولان عراقی، در پیام‌های جداگانه‌ای، درگذشت آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفتند.
﷯ عبدا... عبدا...، رئیس اجرایی دولت افغانستان، در پیامی ارتحال آیت‌ا... هاشمی را تسلیت گفت.
﷯ نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند، از طرف یک میلیارد و ٢۵٠میلیون نفر از هم‌وطنانش، عمیق‌ترین تسلیت‌ها را برای درگذشت آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی به ملت ایران ابراز داشت.
﷯ گری لوئیس، نماینده سازمان ملل در ایران، عبدا... گل (رئیس‌جمهور سابق ترکیه)، رئیس‌جمهور الجزایر، رئیس‌‌جمهور موریتانی، پادشاه اردن، رئیس‌العلما و رئیس جامعه اسلامی بوسنی و نیز سخن‌گوی کاخ سفید   در پیام‌هایی، درگذشت آیت‌ا... هاشمی را تسلیت گفتند.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس