فناوری نوین

خواب راحت در آغوش تخت هوشمند
شرکت Sleep Number با تخت هوشمند 360 smart bed خواستار آن است که با پایش حرکات شما در شب، شرایط یک خواب راحت و آسوده را برایتان مهیا کند. به عنوان مثال اگر شب‌ها در خواب خود غلت بزنید، این تخت هوشمند موضوع را متوجه شده و یکی از مخازن هوای خود را باد می‌کند تا با حالت بدن شما جفت‌وجور شود. در این صورت دیگر خطر سقوط از تخت به پایین شما را تهدید نخواهد کرد. این تخت استثنایی حتی اگر در حین خواب خرناس بکشید هم سرتان را اندکی به سمت بالا آورده تا جلوی این سر و صدای آزاردهنده را بگیرد. از دیگر امکانات این تخت نیز می‌توان به گرم‌کننده پاها و داشتن چراغ‌هایی کوچک برای یافتن مسیر در تاریکی اتاق اشاره کرد. این تخت را می‌توان حتی برای اهداف و عادت‌های خوابیدن نیز شخصی‌سازی کرد. بنابراین اگر می‌خواهید که حتما ساعت یازده شب در تختخواب باشید، اپلیکیشن مخصوص این تخت از ساعت ١٠:٣٠ این موضوع را به شما یادآوری می‌کند. ١٠دقیقه بعد از آن گرم کن پا نیز شروع به کار خواهد کرد تا وقتی که وارد تخت می‌شوید همه چیز برای شروع یک خواب آسوده مهیا باشد.تختی که در مورد آن صحبت می‌کنیم به SleepIQ مجهز است؛ یک تکنولوژی حسگر بیومتریک که می‌تواند به پایش ضربان قلب، حرکات و تنفس شما در حین خواب بپردازد.

دوش حمامی برای صرفه‌جویی در آب
یک شرکت حوزه فناوری از دوش هوشمند حمام‌ رونمایی کرد که در صورت مصرف بیش از اندازه آب، با چراغ LED به شما هشدار خواهد داد.
چراغ‌های LED تعبیه شده در داخل دوش‌های حمام سری «Hydrao» ابتدا به رنگ سبز بوده که هم‌زمان با مصرف بیشتر آب به رنگ‌های آبی، بنفش و قرمز درخواهد آمد. این شرکت در نظر دارد با بهره‌گیری از ایده تغییر رنگ LEDها به کاربر کمک کند تا آب مصرف شده و مبلغ قبض‌ها را کاهش دهد.
از دیگر قابلیت‌های این دوش‌ها می‌توان به امکان برقراری ارتباط با دستیار صوتی الکسا اشاره کرد که با استفاده از آن می‌توانید از میزان آب مصرف شده و مبلغ صرفه‌جویی شده در هنگام استفاده از این دوش مطلع شوید.
نکته دیگر درخور توجه نیازنداشتن به باتری یا منبع انرژی خارجی است؛ به این معنا که انرژی مورد نیاز برای نوردهی LED ها و اتصال بلوتوث از آب عبور کرده تأمین خواهد
شد.

اولین مسواک مجهز به هوش مصنوعی
استارتاپ کوچکی به نام Kolibree (کولیبری) در نمایشگاه CES مسواک Ara (آرا)، مجهز به هوش مصنوعی را معرفی کرد که می‌توان از آن به‌عنوان دستگاهی هوشمند یاد کرد، با بهره‌مندی از الگوریتم‌های یادگیرنده هوش مصنوعی جای‌گذاری‌شده در پردازنده‌ای کم‌مصرف، تمام فعالیت‌های مسواک را تحلیل کرده و در خود ذخیره می‌کند.
هدف اصلی این رویکرد بررسی رفتار و عادات مسواک‌زدن و بازخورد میزان تمیزشدن دندان‌های کاربر بوده که آمار و نتایج تحلیلات را به‌طور هفتگی یا شبانه به اطلاع مصرف‌کننده می‌رساند.
نکته شایان ذکر این مسواک، جایی است که برای همگام‌سازی داده‌ها نیازی به برقراری ارتباط مستقیم و دائمی با نرم‌افزار مربوطه نیست و آرا با حفظ اطلاعات در حافظه خود، آن‌ها را به محض آنلاین شدن ارسال
می‌کند.
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس