جستجوی تصاویر با سایز مشخص در گوگل

﷯اگر مکررا به گوگل برای جستجوی تصویر سر زده باشید، مطمئنا می‌دانید که شمار زیادی عکس برای هر عبارت جستجوشده به شما نمایش می‌دهد که هر کدام یک ویژگی خاص دارد. اما اگر بخواهید به‌دنبال یک عکس با سایز مشخص باشید، قطعا می‌توانید از امکانات اضافی گوگل استفاده کنید.گوگل برای این‌گونه محدودیت‌ها نیز نوعی دسترسی قرار داده که می‌توانید به کمک ابزارهای از پیش‌آماده آن به آن‌ها دست پیدا کنید.برای اینکه تصویری در سایز و اندازه مشخص را جستجو کنید، چند راه وجود دارد:
راه مرسوم و ابتدایی این است که ابتدا جمله مدنظر خود را در گوگل (حالت معمولی) جستجو کنید. وقتی گوگل نتایج را به شما نمایش داد، تب تصاویر یا image را برگزینید. در این بخش تصاویر مختلف با سایزهای ابعاد مختلف نمایش داده می‌شود. اما اگر به‌دنبال یک عکس با اندازه خاص هستید، در بخش tools می‌توانید کمی دسترسی خود را محدودتر کنید.
برای دسترسی به این قسمت در محلی که حالت‌های مختلف نمایش نتایج در زیر فیلد جستجو موجود است، به‌دنبال گزینه tools باشید. سپس روی این دکمه کلیک کنید تا نوار ابزار مدنظر گوگل باز شود.
در این قسمت شماری از ابزارها را مشاهده می‌کنید که ما با سمت چپ‌ترین آن‌ها یعنی size کار داریم. روی آن کلیک کنید. گزینه any size در این بخش فعال است. این بدین معناست تصاویری که در این بخش مشاهده می‌کنید، همه از سایزهای مختلفی برخوردار هستند. حالا اگر به‌دنبال تصاویر بزرگ، معمولی یا آیکون هستید، می‌توانید دسترسی‌تان را محدودتر کنید. اگر بخواهید تصاویرتان از سایز خاصی بزرگ‌تر باشد، گزینه larger than را انتخاب کنید. در این انتخاب محدودیت‌های متفاوتی قرار دارد. در این بخش یک بخش اسکرول‌دار باز می‌شود که سایزهای مشخصی در آن قرار داده شده است. برای اینکه عکس مدنظرتان از سایز خاصی بزرگ‌تر باشد، آن سایز را اینجا پیدا کنید و آن را انتخاب کنید.
اما اگر به‌طور دقیق به‌دنبال یک عکس هستید، آخرین گزینه یعنی exactly برای شما مناسب است. برای تست آن، رویش کلیک کنید.
در این قسمت عرض و ارتفاع عکس‌ها را به پیسکل وارد کنید و بعد GO را بزنید. گوگل به شما کمک می‌کند تا تصاویری را با این ویژگی‌ها پیدا کنید.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس