رئیس هیئت اسکیت خراسان‌رضوی: اسکیت به‌صورت فراگیر دنبال می‌شود

رئیس هیئت اسکیت خراسان‌رضوی گفت: رشته اسکیت‌برد در المپیک٢٠٢٠ حضور خواهد داشت و هیئت استان دراین‌ارتباط مقدمات کار را برای این رشته ورزشی فراهم می‌آورد.
محمد عجم تصریح کرد: برای حضور ورزش‌کاران در این رشته، فراخوان داده‌ایم تا استعدادهای این رشته را در استان شناسایی و برنامه‌های خود را برای افراد شناسایی‌شده اجرایی کنیم. همچنین رشته اگرسیو را در استان راه‌اندازی کرده‌ایم که احتمالا این رشته نیز در المپیک٢٠٢٠ حضور پیدا خواهد کرد. در این رشته حدود دوازده استعداد شناسایی شده‌اند که در پیست کوهسنگی تمرینات خود را انجام می‌دهند.رئیس هیئت اسکیت خراسان‌رضوی با بیان این‌که دو رشته دیگر اسکیت ‌هاکی و سرعت روی یخ نیز در مجتمع پدیده راه‌اندازی شده است، گفت: در آینده‌ای نزدیک، مسابقات کمتر از دوازده‌ساله‌های کشور در رشته اسکیت سرعت روی یخ را در مشهد برگزار می‌کنیم.
عجم خاطرنشان کرد: یکی از بحث‌های مهم ما در این رشته، فراگیر‌شدن و همگانی‌کردن رشته اسکیت در سطح شهر و استان است. به‌هر‌شکل رشته اسکیت یکی از رشته‌های ارزان و پرهیجانی است که می‌تواند به‌راحتی در همه‌جا قابل استفاده باشد. برای همگانی‌کردن این رشته نیز ما از چند سال قبل با شهرداری مشهد همکاری بسیار خوبی را آغاز و تلاش کردیم تا اسکیت را در نقاط مختلف شهر راه‌اندازی کنیم که خوشبختانه این کار نیز انجام شده است و این رشته ورزشی در مشهد به‌صورت فراگیر دنبال می‌شود.
عجم اظهار کرد: هیئت اسکیت مشهد در ٢۴دی‌ماه جشنواره استعدادیابی کمتر از ده‌ساله‌ها را برگزار می‌کند. با همکاری دانشگاه پیام‌نور نیز همایش استعدادیابی در استان برگزار خواهیم کرد و همچنین همایش بزرگ اسکیت را با همکاری اداره کل تربیت‌بدنی استان در دهه فجر برگزار می‌کنیم.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس