هدیه پرسپولیس به خرید جدید باشگاه؛ پیراهن سلطان

حمیدرضا معصومیان-مهم‌ترین چهره نیم‌فصل
نقل و انتقالات لیگ برتر فوتبال سرانجام به پرسپولیس پیوست. هافبک آماده تراکتورسازی، درست بعد از اتمام خدمت سربازی و بازگشت تیم ملی از اردوی دبی، به باشگاه پرسپولیس رفت و با پوشیدن پیراهن شماره ٧ که متعلق به علی پروین بود و سال‌ها کسی در پرسپولیس آن را نمی‌پوشید قرمزپوش شد. توافق با این بازیکن پرسپولیس را که پیش از شروع فصل با خرید بازیکنانی چون بیرانوند، امیری، ماهینی، سیدجلال حسینی و بازگشت طارمی و رضاییان قدرتمند شده بود به تیمی رؤیایی تبدیل کرده است، تیمی که امسال بیش از هر سال دیگری شخصیت قهرمانی یافته و با این نفرات حتی می‌تواند در جام باشگاه‌های آسیا هم در قواره یک مدعی تمام‌قد ظاهر شود. رفیعی که در پست هافبک بازی‌ساز به میدان رفته و جزو بهترین‌های لیگ است قراردادی یک‌ونیم‌ساله با پرسپولیس امضا کرده است. حضور رفیعی و عقد قرارداد پرسپولیس با سامان نریمان‌جهان خیال هواداران را از بابت جدایی احمد نوراللهی و امید عالیشاه راحت کرده است. البته پرسپولیس همچنان به دو عنصر دفاعی نیاز دارد، یک بازیکن به عنوان هافبک دفاعی و ذخیره کمال کامیابی‌نیا و یک دفاع وسط برای روز مبادا که زوج یکی از دو دفاع میانی پرسپولیس باشد.

رفیعی: شماره ٧ به من انرژی می‌دهد
سروش رفیعی، پس از توافق با مدیران باشگاه پرسپولیس و عقد قرارداد با این تیم، گفت: این باشگاه را با قلبم انتخاب کرده‌ام. هافبک جدید پرسپولیسی‌ها اظهار داشت: مشورت‌های زیادی انجام دادم و پیشنهادهایی را که داشتم بررسی کردم. در این برهه زمانی به آن چیزی که مدنظرم از فوتبال بازی کردن در خارج از کشور بود نرسیدم و احساس کردم که نمی‌تواند به من کمکی کند و تصمیم گرفتم ادامه کارم را در کشور خودم دنبال کنم و با توجه به آن‌که بازیکن آزاد بودم و با توجه به علاقه دوران کودکی‌ام، دوست داشتم که پرسپولیسی باشم و پرسپولیسی هم بودم و قلبا هم دوست داشتم این اتفاق رخ دهد. رفیعی درباره شماره پیراهنش نیز گفت: شماره ٧ یک شماره دوست‌داشتنی و محبوب است برای من، و می‌دانستم این شماره در پرسپولیس متعلق به آقای پروین، بزرگ این تیم، است؛ به همین دلیل از آقای طاهری خواهش کردم تا از ایشان بخواهد تا در صورت صلاح‌دید ایشان، این شماره را داشته باشم. امیدوارم که لیاقت پوشیدن این شماره و حضور در پرسپولیس را داشته باشم . شماره ٧ شماره موردعلاقه من است و به من انرژی مثبت می‌‌دهد. فکر می‌کنم این انرژی مثبت و ذهنیت خوب باعث کمک به من می‌شود و ذهنیت منفی شما نسبت به شماره ٧ تغییر خواهد کرد.

دهمین انتقال مستقیم از تراکتور
سروش رفیعی در حالی به طور مستقیم از تیم تراکتورسازی به پرسپولیس آمده که سابقه‌ای طولانی در مبادله بازیکن بین این دو تیم وجود دارد و تا کنون ١٠ نفر به صورت مستقیم از این تیم به پرسپولیس آمده‌اند. این ده نفر ابراهیم کیان طهماسبی، اسماعیل حلالی، یونس باهنر، علی باغمیشه، ناصر فرشباف، مهدی تارتار،کوروش برمک، سیدمهدی سیدصالحی، فرشاد احمدزاد و سروش رفیعی هستند. امسال از جمع پرسپولیسی‌ها هم نفرات زیادی در تیم تراکتورسازی حاضر هستند که محسن بنگر، امید عالیشاه و احمد نوراللهی به طور مستقیم از پرسپولیس به تراکتورسازی رفته‌اند و محمد نوری با واسطه از پرسپولیس به تیم فوتبال تراکتورسازی رفته است.

اعتراض فولاد به انتقال رفیعی
انتقال سروش رفیعی به پرسپولیس با اعتراض باشگاه فولاد خوزستان همراه شده است. مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان از پیگیری‌های حقوقی در رابطه با تعهدات سروش رفیعی به این باشگاه خبر داد و گفت: بنده از شنیدن این خبر بسیار متعجب شدم، چرا که تمامی تیم‌ها و اهالی فوتبال از دعوای حقوقی ما با این بازیکن خبر داشته‌اند و مطلع بودند که یک قرارداد بین این باشگاه و بازیکن نام‌برده وجود دارد، اما باشگاه فولاد خوزستان با احترام به حکم کمیته انضباطی تا پایان خدمت سربازی این بازیکن سکوت کرده بود. علیرضا اژدری‌زاده افزود: این بازیکن در جلسه کمیته انضباطی و مصاحبه با رسانه‌ها هرگز منکر قرارداد خود با باشگاه فولاد خوزستان نشده و تقاضای رسیدگی به درخواست فولاد بعد از اتمام خدمت سربازی را نموده ‌است.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس