«الگوی اسلامی‌ایرانی مشاوره» در مشهد بررسی می‌شود

همایش ملی بهداشت دین و روان با موضوع «الگوی اسلامی‌ایرانی مشاوره» از فردا و به مدت دو روز در مشهد برگزار می‌شود.
به گزارش شهرآرا این همایش با هدف توانمندسازی مشاوران و روان‌شناسان با نگاه تعمیق مفاهیم دینی در حوزه مشاوره برگزار می‌شود. هدف اصلی برگزار کنندگان این است که استفاده از مفاهیم دینی و مداخلات مذهبی در حل مشکلات روان‌شناختی را مطرح کنند.
لازم به یادآوریست این همایش با سه محوریت موضوعی مداخلات مذهبی در تعادل روحی، روانی و حل مشکلات روان‌شناختی، مباحث اخلاقی در مشاوره، مدیریت خویشتن مبتنی بر نظام هویتی فرد برگزار می‌شود. برخی کارگاه‌های آموزشی این همایش از امروز آغاز شده اما افتتاحیه آن از فردا به مدت دو روز و با حضور 20استاد کشوری در قالب سه پانل تخصصی و سه کارگاه آموزشی و یک نشست علمی برگزار می‌شود.
مدت‌هاست که بیشتر مسئولان و حتی مردم گلایه دارند که مشاوره‌هایی که در مراکز انجام می‌شود با دین و فرهنگ ما مغایر است و باید به نوعی آن را با فرهنگ خودمان تطبیق دهیم. اما در این میان کسی قدم به میدان نمی‌گذارد و همچنان روان‌شناسان ما به دنبال این هستند که این الگو را چگونه پیدا کنند و چه کسی قرار است به الگوی واحد برسد. از طرفی نیز عده‌ای از آن سمت بام افتاده و این تلفیق را طوری انجام داده‌اند که اثری از مشاوره و روان‌شناسی را در آن نمی‌بینید. شاید برگزاری چنین همایش‌هایی به جمع‌بندی نظرات و آگاه‌سازی افراد کمک کند.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس