فر بی فر

آموزش پختن ۴ خوردنی معروف فری، بدون نیاز به داشتن فر؛

شنبه / ۱۶ بهمن ۹۵

فر بی فر

روزهای اولی که گازهای فردار آمده بود، همه مامان‌ها اصرار می‌کردند که الا و بلا گازهای فردار می‌خواهیم که اگر داشته باشیم، انواع غذاها را در آن می‌پزیم. اما از اینجا به بعد داستان دیگر همه چیز متفاوت رقم می‌خورد.

در پناه حق

حسن جوهرچی بازیگر شناخته شده سینما و تلویزیون امروز به دلیل عفونت کبد و ایست قلبی از دنیا رفت می‌خواهیم به همین مناسبت در مورد کبد و بیماری‌هایش حرف بزنیم؛

جمعه / ۱۵ بهمن ۹۵

در پناه حق

کبد یکی از مهم‌ترین اعضای بدن است؛ چراکه بیشتر اندام‌های بدن تنها یک وظیفه را برعهده دارند اما کبد بیش از ۵۰۰‌ عملکرد متفاوت و حیاتبخش را در بدن انجام می‌دهد.

آب قند بیارین

در هر لحظه و هر مکانی ممکن است به سراغتان بیاید و شما را نقش بر زمین کند؛

جمعه / ۸ بهمن ۹۵

آب قند بیارین

غش‌کردن و بی‌هوش‌شدن از آن اتفاقات عجیب و غریبی نیست که از شنیدنش دهان انسان باز بماند. روزانه هزاران نفر در این دنیای خاکی فشارشان بالا و پایین می‌رود و ممکن است با چنین مسائلی دست و پنجه نرم کنند.

تب طب سوزنی

این روش کهن طب به کمک بسیاری از بیماری‌ها و دردهای مزمن آمده است؛

چهارشنبه / ۶ بهمن ۹۵

تب طب سوزنی

چند سالی هست که نامش در کنار دیگر روش‌های درمانی مطرح شده اما هنوز خیلی‌ها از جزئیات آن خبر ندارند. سابقه طب سوزنی(Acupuncture) به بیش از ۲۰۰۰ سال پیش و به کشور چین باز می‌گردد.

تا ... چشمت درآد!

همه آنچه که باید درمورد لنزهای طبی و آرایشی بدانید، با خواندن این مطلب به دست خواهید آورد؛

سه شنبه / ۵ بهمن ۹۵

تا ... چشمت درآد!

این روزها بازار لنزها داغ داغ است، از لنزهای طبی بگیرید تا محصولات آرایشی، عده‌ای از عینک خسته شده‌اند و دیگر حوصله بخار‌گرفتن شیشه آن و گم‌شدنش را ندارند، تمیز‌کردن عینک که سخت‌ترین بخش است باید دستمال و اسپری مخصوص همیشه به همراه داشته باشند و یکدم مشغول تمیز‌کردن شیشه‌ای کوچک باشند.

میــز صبحــانه

برای علاقه‌مند شدن به خوردن غذا در وعده صبح پیشنهاداتی به شما داریم؛

یکشنبه / ۲۶ دی ۹۵

میــز صبحــانه

ساعت ۶ و نیم تا ۷ صبح است. تعداد زیادی از دانش‌آموزان به سرعت وارد سوپر کوچک روبه‌روی مدرسه می‌شوند، اشترودل، ساندویچ سرد و کیک بیشترین چیزی از که درچند لحظه بعد در دستشان می‌بینید. این تصویری است که من هرروز موقع رساندن فرزندم به مدرسه‌اش می‌بینیم.

رعنـــــایـــی

قد و قامت افراد از آن مقوله‌هایی است که هم تحت تاثیر رفتارهای ماست، هم خیر!

شنبه / ۲۵ دی ۹۵

رعنـــــایـــی

«آیا شما هم به خاطر کوتاه قد بودن احساس کوچکی کرده و حس می‌کنید افراد بلند قد به چشم حقارت به شما نگاه می‌کنند؟ یا اینکه شما قد بلند هستید و اندام متناسبی دارید؟»

چهار لاخ شوید

از تغذیه تا شانه‌کردن و شستشو؛ آنچه‌ برای داشتن موهایی زیبا و سالم نیاز دارید؛

شنبه / ۲۵ دی ۹۵

چهار لاخ شوید

این از آن دغدغه‌هایی است که این روزها گریبان خیلی‌ها به ویژه دختر پسرهای جوان را گرفته. غافل از اینکه کار از بیخ و بن خراب است. منظورم ضعف سیستم بدنی ناشی از تغذیه نادرست است که پوست و مو هم از آن بی‌نصیب نیستند.

شیشه عمر

چگونه می‌توان در عین سلامت، مرز ۱۰۰‌سالگی را هم رد کرد؛

یکشنبه / ۱۹ دی ۹۵

شیشه عمر

زندگی سالم و طولانی مدت داشتن، یکسری ریزفاکتورهایی می‌خواهد که رعایت هرکدام از آن‌ها چه جسمی و چه روحی مساوی است با افزودن یک یا چندسال به این عمر فانی که حاصل جمع و تفریقش برای هرکسی متفاوت از دیگری خواهد شد.

بی سر و صدا

بچه تا به دنیا می‌آید همه منتظر شنیدن اولین کلمات از دهان او هستند؛

شنبه / ۱۸ دی ۹۵

بی سر و صدا

سن یک سالگی‌، سنی است که کودک شما زبان باز می‌کند. نقطه عطف دوران کودکی فرزندتان زمانی است که او اولین کلمه را بر زبان می‌آورد؛ اما گاهی ممکن است حرف نزدن کودکان نوپا باعث نگرانی والدین شود.

یه لقمه نون

برای خرید قوت روزانه‌تان دم‌دستی‌ترین نانوایی را انتخاب نکنید؛

سه شنبه / ۱۴ دی ۹۵

یه لقمه نون

اگر به‌نظرتان خرید نان، یعنی یک تُکه پا تا نانوایی سرکوچه رفتن و دوتا نان خریدن، باید بگوییم که تا حالا سخت در اشتباه بوده‌اید. این کار هم برای خودش فوت و فن و اصولی دارد که گاه شما را مجبور می‌کند به‌جای چند خیابان آن طرف‌تر، چند محله آن‌طرف‌تر را هم برای خرید نان امتحان بکنید.

اینـم از شـام

در این مطلب می‌خواهیم طرز تهیه غذاها و سالادهای ساده و سریع را با هم یاد بگیریم؛

چهارشنبه / ۸ دی ۹۵

اینـم از شـام

«شام چی بپزم؟» این سوال را بارها از زبان هر زن خانه‌داری که می‌شناسید، شنیده‌اید؛ فرقی نمی‌کند او سرآشپزی نمونه با چندین کتاب آشپزی در کتابخانه‌اش باشد یا تا به حال پایش را در آشپزخانه نگذاشته باشد، او همیشه برای اینکه شام چی بپزد، سوال می‌پرسد.

روی طیف مزاج

نگاهی به مزاج‌های مختلف آدمی که حتما باید از آن‌ها آگاه بود؛

سه شنبه / ۷ دی ۹۵

روی طیف مزاج

طب سنتی یکی از دستاوردهای بزرگ ایرانیان است که دانستن اصول آن در حفظ سلامت و پیشگیری از بیماری‌ها نقش اساسی ایفا می‌کند.