کد خبر : 75936
/ 13:13
پروژۀ ساختمان جدید اورژانس بیمارستان قائم(عج) بعد از یک دهه تنها ١٢درصد پیشرفت داشته است؛

اورژانس بیمارستان «قائم» در کما

اسکندریان- اورژانس بیمارستان قائم از سال٨۶ در دستورکار دانشگاه علوم‌پزشکی قرار گرفته است، اما پیمانکار آن یعنی ادارۀ کل راه و شهرسازی از آن زمان تا‌کنون، توانسته فقط ١٢درصد پیشرفت فیزیکی برای این بیمارستان ایجاد کند.

اورژانس بیمارستان «قائم» در کما

تذکر وزیر از کندی در پیشرفت اورژانس قائم
به‌گزارش شهرآرا، وزیر بهداشت، بهمن۹۴ نیز زمانی که از این بیمارستان بازدید ‌کرد، درخصوص کندی پیشرفت در ساخت این اورژانس تذکر داده بود. مدیر فنی و امور عمرانی دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد دراین‌خصوص گفته بود: «با توجه به اینکه ایجاد ٢هزار تخت، کمی زمان‌بر است، به‌عنوان مُسکن به‌دنبال توسعۀ اورژانس بیمارستان قائم رفتیم، اما به‌دلیل کمبود بودجه، دانشگاه علوم‌پزشکی تصویب کرد که این اورژانس از محل اعتبارات استانی احداث شود و درهمین‌راستا ادارۀ کل راه و شهرسازی استان، مجری اجرای این پروژه شد.». او عنوان کرده بود که پروژۀ اورژانس بیمارستان قائم درحالی با پیشرفت فیزیکی ۱۵-۱۰ درصد متوقف شده است که با ازدحام بیمار و کمبود شدید تخت در اورژانس‌ها مواجه هستیم.

پروژۀ اورژانس قائم هیچ اعتباری ندارد
علی رحیمی، اعتبار موردنیاز برای تکمیل ساختمان جدید اورژانس را ۴٠میلیارد تومان اعلام و اضافه کرده بود: «به‌دلیل دراولویت قرار‌گرفتن اتمام پروژه‌های با ٨٠-٧٠ درصد پیشرفت، متأسفانه هیچ اعتباری به این پروژه اختصاص پیدا نکرده و ما هرازگاهی از محل اعتبارات کم دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد مبالغی ناچیز را به این پروژه اختصاص می‌دهیم.».
متأسفانه ادارۀ کل راه و شهرسازی خراسان رضوی درخصوص این موضوعات به خبرنگار شهرآرا پاسخ‌گو نبود.

علوم پزشکی: ما مسئول نیستیم
دکتر سیدمحمد‌حسین بحرینی، معاون توسعۀ مدیریت و منابع دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد در گفتگو با شهرآرا عنوان می‌کند: «ساخت اورژانس جدید بیمارستان قائم(عج)در دست ادارۀ کل راه و شهرسازی است و ما مسئول نیستیم، این درحالی است که برج سپید متعلق به دانشگاه علوم‌پزشکی بود و ظرف مدت یک سال این پروژه به اتمام رسید.».

پیشرفت ٢۵درصدی توسعۀ بیمارستان هاشمی‌نژاد
وی با ذکر مثالی از تعلل ادارۀ کل راه و شهرسازی در ساخت پروژه‌های درمانی ادامه می‌دهد: «توسعۀ بیمارستان هاشمی‌نژاد از ابتدای سال به دانشگاه علوم‌پزشکی منتقل شد و تاکنون ٢۵درصد پیشرفت داشته است.».
بحرینی خاطرنشان می‌کند: «کل اعتباری که این توسعه نیاز دارد، ٨۵میلیارد تومان است و تاکنون کمبود اعتباری که برای این توسعه وجود داشته، به میزان ٣میلیارد تومان بوده است.».
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد با بیان اینکه نگذاشته‌ایم این پروژه متوقف شود و سرعت پیشرفت آن زیاد است، اضافه می‌کند: «تاکنون پیشرفتی که صورت گرفته، از اعتبار آن بیشتر بوده است.».
پیش‌ازاین علیرضا رشیدیان، استاندار خراسان رضوی در اشاره به عملیات توسعه و بازسازی بیمارستان شهید هاشمی‌نژاد مشهد گفته بود: «توافق‌ها پیرامون تکمیل بیمارستان جدید هاشمی‌نژاد بین وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌ پزشکی و وزارت راه و شهرسازی انجام شده است و امیدواریم در آینده‌ای نزدیک، این بیمارستان برای ارتقای خدمات‌دهی به مردم آمادۀ بهره‌برداری شود.».
دکتر مصطفی مهرابی‌بهار، رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد نیز عنوان کرده بود: «بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی جدید هاشمی‌نژاد مشهد با هدف جایگزینی بیمارستان فعلی هاشمی‌نژاد که از فرسودگی زیاد برخوردار است، درحال توسعه است. احداث این بیمارستان در فضایی به مساحت ۳۵هزار متر‌مربع و در زیربنای ۲۰هزار مترمربع در ۹ طبقه پیش‌بینی شده است که عملیات احداث آن از سال۸۸ به‌صورت غیرفعال باقی مانده بود و در آن زمان ساخت این بیمارستان برعهدۀ ادارۀ کل راه و شهرسازی بود که حالا توسط دانشگاه علوم‌پزشکی توسعه خواهد یافت.».

بیمارستان ۶١٠تختخوابی امام‌رضا(ع) فعال است
بحرینی در ادامۀ گفتگو درخصوص بیمارستان امام‌رضا(ع) شماره٢، تصریح می‌‌کند: «این بیمارستان ۶١٠ تختخواب و ٢٢ اتاق عمل دارد و در ٩ طبقه و با فضای ۵٢هزار مترمربع طراحی و ساخته شده است. این بیمارستان به‌طور‌کامل افتتاح و بهره‌برداری شده است.».
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد افزود: «از ٢٨ اسفندماه سال گذشته تا ١۴فروردین‌ماه امسال بخش پشتیبان این بیمارستان فعال بود و پذیرش بیمار داشت و از روز ١۵فروردین‌ماه فرایند انتقال بیماران شروع شد و همچنان ادامه دارد.».

بیمارستان امام‌رضا(ع) بیش از ۴٠درصد از درمان استان را برعهده دارد
بحرینی با بیان اینکه بیمارستان امام‌رضا(ع) بیش از ۴٠درصد از درمان استان را برعهده دارد، اظهار کرد: «در ماه، ١٨هزار آمار اورژانس عدالتیان است، یعنی روزانه ۶٠٠ نفر به آن مراجعه می‌کنند و تعداد بستری نیز روزانه حداقل ٣٠٠ نفر است.».
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد عنوان می‌کند: «درواقع با راه‌اندازی این بیمارستان، ۶١٠ تخت به ظرفیت بیمارستان امام‌رضا(ع) شماره١ مشهد اضافه شده و قدمی درراستای افزایش خدمات‌رسانی در بخش درمانی است که نه‌تنها به مردم خراسان رضوی بلکه بیماران سایر استان‌ها و حتی کشورهای دیگر نیز خدمات‌رسانی
می‌کند.».
وی ادامه می‌دهد: «با توجه به راه‌اندازی این بخش، رضایت‌مندی بیماران بستری بیشتر شده، زیرا فضای بین تخت‌ها بیشتر است. در فضای قبلی در یک اتاق هشت تخت قرار می‌گرفت و امکانات بهداشتی و نظافتی خیلی کمتر بود، اما الان این امکانات بسیار خوب شده و بیماران راضی هستند.». 
اشتراک گذاری
نظرات شما
سامی
17:30 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

خب این میساختن برج سفید چجوری می ساختن؟

نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی