کد خبر : 73794
/ 21:56

پوسترهای ضدآفتاب!

بعد از حضور پرشور مردم در انتخابات امروز، برخی رسانه‌های اون‌ور آبی دوباره خودشان را به آن راه زدند و حرف‌های عجیب و غریب بسیاری زدند.

پوسترهای ضدآفتاب!

نویسنده: مهدی محمدی

طنز سرسره در شهرآرا آنلاین / آقای کارشناس‌زادگان در شبکۀ «بی‌بی چهل» در حالی که هم‌زمان در حال بازی با پلی‌استیشن بود، درخصوص حضور پرشور مردم در انتخابات گفت: «تلویزیون ایران، تصاویر صف‌های نانوایی را نشان می‌دهد و از این صف‌ها به عنوان صف کسانی که می‌خواهند رأی بدهند، یاد می‌کند. همچنین در روز انتخابات در برخی اماکن اقدام به توزیع شله می‌شود و رسانه‌های ایران، صف شله را نشان می‌دهند و می‌گویند: «این صف انتخابات است.» چه دروغ‌ها! این روزها کمتر کسی در ایران، شور و شوق انتخاباتی دارد و اگر می‌بینید خیلی از ماشین‌ها، عکس نامزدهای ریاست جمهوری را به شیشه‌های خودروی خود چسبانده‌اند، به این علت است که دوست ندارند آفتاب، رنگ داشبورد و صندلی ماشین را از بین ببرد و باعث افت قیمت اتومبیلشان شود. حتی انتخابات شورای شهر هم از زمان ثبت‌نام نامزدها، با استقبال کم مردم روبه‌رو شده است. در مشهد فقط حدود ششصد نامزد شورای شهر وجود دارد، در حالی که این شهر چندمیلیون نفر جمعیت دارد و این ظرفیت را داشت که حداقل یک میلیون نفر در انتخابات کاندیدا شوند! یکی از شهروندان در گفتگو با من گفت: «من با اینکه داداش خودم کاندیدای شوراست، نمی‌روم رأی بدهم. تاکنون شناسنامۀ من حتی یک مهر انتخاباتی هم نخورده است. او به دیگر سؤالات خبرنگار ما جواب نداد و گفت که باید برود و از روی کلمات سخت درس تصمیم کبری، دو صفحه مشق بنویسد.».

 

مین گذاری در زمین چمن!

دیدار پرسپولیس و لخویا طبق اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا، در یک ورزشگاه بدون تماشاگر برگزار می‌شود، این واکنش فدراسیون آسیا به خاطر واکنش‌های شیمیایی (ترقه‌انداختن) و فیزیکی (لیزریزاسیون) تعداد خاصی تماشاگر در دیدار پرسپولیس‌الوحده بود. کارشناسان سرسره پیشنهاد دادند باشگاه پرسپولیس اقدامات زیر را انجام دهد:

حالا که تماشاگران نیستند تا با پرتاب شیء و سنگ و ترقه، هیجان به بازی تزریق کنند، می‌توان روی سکوهای خالی، تعدادی ترقه کار گذاشت که هر چند دقیقه یکی از آن‌ها را ترکاند تا جای خالی تماشاچی حس نشود. صدای این ترقه‌ها باعث می‌شود مهاجمان تیم حریف شوکه شوند و توپی را که قرار است وارد دروازه کنند، به بیرون بزنند. همچنین ممکن است حواس مهدی طارمی پرت شود و توپ‌هایی را که طبق معمول، خارج از چارچوب می‌زند، وارد دروازه کند!

از آنجا که دیگر کسی نیست که زحمت پرتاب کردن ترقه به وسط زمین را بکشد، بهتر است قبل از ورود تیم لخویا، بعضی نقاط زمین مین‌گذاری شود تا در نبود تماشاگران، نبود انفجار نداشته باشیم. البته چون کاشت مین ممکن است به بازیکنان خودی نیز صدمه بزند، بهتر است تعدادی پهپاد برفراز استادیوم آزادی به حرکت درآیند که مواد محترقه را روی بازیکنان حریف بیندازند.

آقای برانکو باید بازیکنان ذخیره را از روی نیمکت بلند کند و به آن‌ها شیپور و پرچم و چراغ‌قوۀ لیزری بدهد و بگوید بروند روی سکوهای خالی از تماشاگر بنشینند. همچنین باشگاه می‌تواند علی علیزاده را که در پرتاب توپ‌های بلند با دست مهارت داشت، یک‌بار دیگر به پرسپولیس دعوت کند و چندتا سنگ و کلوخ به او بدهد تا او با پرتاب‌کردن دقیق آن‌ها به وسط زمین یاد و خاطرۀ تماشاگران همیشه در صحنۀ بازی را زنده کند. گفتنی است بازیکنان ذخیره می‌توانند به جای گرم‌کردن بدنشان با دویدن، خود را با مواد آتش‌زا گرم کنند.

همچنین می‌شود تماشاگران را به ورزشگاه راه داد ولی دست هر کدام از آن‌ها یک آستر هم داد. این‌طوری اگر ناظر فدراسیون گیر داد، به او گفته شود این‌ها همه کادر خدماتی مجموعۀ آزادی هستند، نه تماشاگر. این‌ها فقط آمده‌اند صندلی‌ها را تمیز کنند.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی