کد خبر : 73663
/ 21:44

فروش فوق‌العاده به دلیل تغییر شغل

این روزها همه‌جا صحبت از میزان دارایی نامزدهای انتخاباتی است که بگویند چقدر دارند و مهم‌تر اینکه از کجا آورده‌اند؟

فروش فوق‌العاده به دلیل تغییر شغل

نویسنده: مجتبی نخعی‌راد

طنز سرسره در شهرآرا آنلاین / این روزها همه‌جا صحبت از میزان دارایی نامزدهای انتخاباتی است که بگویند چقدر دارند و مهم‌تر اینکه از کجا آورده‌اند؟ البته جملۀ حکیمانۀ یکی از نامزدها هم زیبا بوده که گفته آن‌هایی که «بی‌عرضه» بوده‌اند، نتوانسته‌اند ثروت جمع کنند!

در فضای مجازی هم بازار قیمت‌گذاری روی املاک و ویلاهای نامزدها داغ داغ است، از ادعای آپارتمان متری ۲۰میلیون بگیرید تا ویلای رؤیایی ۴۵میلیارد تومانی علی برکت‌ا...! ما هم در همین راستا پیشنهاد می‌کنیم:

هر کدام از نامزدها گفت نه بابا، این خبرها هم نیست و قیمت ملک و املاکشان را کمتر از مقدار واقعی اعلام کرد، بلافاصله همانجا وسط مناظره، آقای حیدری کات بدهد و ملک به قیمت اعلامی قولنامه شود. گلایه هم پذیرفته نیست، مرد و حرفش!

نامزدهایی که قصد دارند در همین ساعات باقی‌مانده به آخرین مناظره، املاکشان را فوری بفروشند، روی آگهی بنویسند: «فروش فوق‌العاده به دلیل تغییر شغل!» تجربۀ بازار نشان داده این روش جواب می‌دهد.

همسران نامزدها هم می‌توانند نهایت استفاده را از این موقعیت خاص تاریخی ببرند و برای به نام خودزدن اموال و املاک شوهرشان اعلام آمادگی کنند، بعد از انتخابات هم خدا بزرگ است، اصلا مهریه را کی داده و کی گرفته؟!

   ..........................................

 

وظیفۀ مردم

دم علی آقای مطهری گرم که وسط این مردم‌دوستی‌های انتخاباتی، مثل مرد رک و پوست‌کنده وظیفۀ مردم را مشخص کرد. یعنی خیلی سنگین، وزین و سنجیده گفت که «مردم باید کار کنند و مالیات بپردازند، نه اینکه آخر هر ماه دستشان به سمت دولت دراز باشد که یارانۀ نقدی بگیرند.» باز جای شکرش باقیست ایشان نمایندۀ مردم هستند، اگر نمایندۀ دولت بودند که حسابمان با کرام‌الکاتبین بود!

ناگفته نماند ما هم در ستون سرسره تحقیق کردیم دیدیم بندۀ خدا راست می‌گوید، وقتی خوب در چهرۀ بیکاران خیره می‌شوی، می‌بینی «یک امیدی در چهره‌شان هست» و هنوز توانایی‌هایی برای تحمل تورم و پرداخت مالیات در چشم‌هایشان موج می‌زند، بنابراین نه‌تنها باید کار کنند و مالیات بپردازند، بلکه باید مسئولان را هم باد بزنند که یک وقت خدای نکرده خسته نشوند. چه کاریه اصلا، مسئولان شماره حساب اعلام کنند تا مردم خودشان آخر هر ماه لابه‌لای پرداخت قبوض آب و برق و گاز و اجاره خانه، یک چهل و پنج هزار تومانی هم برای دولت کارت به کارت کنند که کم و کسری نباشد، 

والا!

   ..........................................

 

شتر کولردار!

«به جان خودم راضی به زحمت نبودم، یک نون و پنیر دور هم می‌خوردیم کافی بود.» این صحبت‌های احتمالی ترامپ در بدو ورود به عربستان خواهد بود، چون یک فعال سعودی افشا کرده:«هزینۀ این کشور برای میزبانی از ترامپ، به ۲۵۰میلیون ریال سعودی می‌رسد» یعنی چیزی حدود ۲۵۰میلیارد تومان خودمان!

اگر گیج شده‌اید که هزینۀ بلیت هواپیما، هتل، غذا و دستمزد دخترکی که در بدو ورود با لباس محلی برایش دکلمه‌ بخواند روی هم اینقدر نمی‌شود، باید بدانید که هزینه‌های پنهان را در نظر نگرفته‌اید:

شتر کولردار: برای آشنایی با آداب و رسوم عربستان نباید ترامپ شترسواری بکند؟ شتر کولردار هم که فول‌آپشن محسوب می‌شود، کلی خرج دارد.

شمشیر اتومات: انجام حرکات موزون با شمشیر را دست‌کم نگیرید، با هر شمشیری که نمی‌شود، باید هوشمند و اتومات باشد که هنگام چرخش ترامپ با آن، سر شاهزاده‌ای را نپراند!

کلیپ خنده‌دار: چون درست‌کردن کلیپ خنده‌دار در عربستان از رسوم مهم است، برای ترامپ هم به صورت افتخاری یک کلیپ خنده‌دار و خرج‌دار باید تهیه شود. مثلا کلیپ تعقیب گلۀ شتر با جنگندۀ اف۳۵!

سوسمار بوداده: این را سربسته گفتیم، ولی کلا گران است.

مبل هوشمند: با توجه به احتمال نشستن ترامپ و شاهزاده‌های سعودی بر روی یک مبل و بالا رفتن یک سمت و پرتاپ ترامپ به آسمان به دلیل وزن‌های متفاوت، مبل‌های هوشمندی باید طراحی شود که توازنش به هم نخورد.

 

کلیــد واژه هــا
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی