کد خبر : 73303
/ 19:13
مردی که با وعده‌ای پوچ و دریافت ۳۰۰هزار تومان دست به قاچاق موادمخدر زده بود، به زمین نرسیده دستگیر شد؛

کشف نیم کیلو هروئین از معده مسافر هوایی

یک قاچاقچی که حدود نیم کیلو هروئین را بلعیده بود، در فرودگاه مشهد شناسایی و دستگیر شد.

کشف نیم کیلو هروئین از معده مسافر هوایی

به گزارش شهرآرا آنلاین

خبرنگار: مهدی قرآنی

نیروهای اطلاعاتی پلیس فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد هنگام کنترل گیت پرواز‌های ورودی به یکی از مسافران که مردی جوان بود، مشکوک شده و او را به مقر فرماندهی پلیس این مجموعه هدایت کردند.

تیم بررسی‌کننده در بازجویی‌های اولیه و با توجه به حالت‌های رفتاری فرد مورد نظر که همراه با استرس و اضطراب فراوانی بود، متوجه شدند او مطلب مهمی را از ماموران کتمان می‌کند، ماموران فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد با احتمال اینکه مظنون حامل مواد‌مخدر است موضوع را با قاضی خدابخشی، جانشین سرپرست دادسرای انقلاب مشهد هماهنگ کردند و پس از موافقت مقام قضایی فرد مظنون را برای انجام مراحل پزشکی و آزمایش رادیولوژی تحت‌الحفظ به بیمارستان انتقال دادند.

استرس بسیاری سراپای مرد جوان را فرا گرفته و بود اما او همچنان حقیقت را کتمان می‌کرد و امید داشت که بتواند از چنگ قانون فرار کند. با هماهنگی‌های انجام شده متهم برای بررسی دقیق محتویات داخل معده‌اش مقابل دستگاه قرار گرفت و طولی نکشید که عکس‌های چاپ شده رادیولوژی حقیقت ماجرا را فاش کرد.

ماموران پس از مراجعه به پزشک مربوطه متوجه شدند که توده‌هایی سیاه رنگ شبیه بسته‌های کوچک مواد‌مخدر در معده متهم این پرونده وجود دارد لذا مراتب به قاضی خدابخشی اعلام و دستور بازداشت متهم و بازجویی‌های تکمیلی از او صادر شد.

این مرد ۳۰ساله که دیگر دستش برای ماموران رو شده بود، به ناچار لب به اعتراف گشود و پرده از واقعیت ماجرا برداشت و اعتراف کرد: در شهرستان اسفراین زندگی می‌کنم و آرایشگر هستم، یک هفته پیش مردی جوان به مغازه‌ام آمد و خواست تا موی سرش را اصلاح کنم. در‌حالی‌که موی سرش را کوتاه می‌کردم، از من پرسید از شرایط اقتصادی‌ات راضی هستی؟ من هم در جواب گفتم که شرایط خوبی ندارم و شیشم گروی هفتم است و به دنبال کار دیگری هستم. دراین میان او به من پیشنهادی وسوسه‌کننده‌ای‌ کرد و من هم بدون آن‌که بدانم قرار است چه کاری انجام بدهم، آن را قبول کردم.

متهم ادامه داد: پس از اتمام اصلاح از من خواست تا به زاهدان بروم و آنجا مقداری مواد‌مخدر از نوع هروئین را از فردی ناشناس تحویل بگیرم و پس از آن محموله مورد نظر را در مشهد به فردی دیگر تحویل دهم. صبح ۲۴فروردین بود که راهی زاهدان شدم، در آنجا دو نفر به سراغم آمدند و سوار یک خودروی سواری شدیم. یکی از آن دو نفر چشم‌هایم را با یک پارچه مشکی بست و از من خواست تا روی صندلی عقب دراز بکشم. چند ساعتی در راه بودیم تا به مکان مورد نظر رسیدیم و آنان حدود نیم کیلو هروئین بسته‌بندی شده را به من دادند. پس از بلع مواد راهی فرودگاه شدم و با بلیتی که از قبل برایم تهیه شده بود، با هواپیما به مشهد آمدم. هنگامی که وارد فرودگاه مشهد شدم پلیس به من مظنون شد و طولی نکشید که دستگیر شدم.

جانشین سرپرست دادسرای انقلاب مشهد در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به جزئیات این پرونده عنوان کرد: متهم اصلی این پرونده ساعت ۱۲:۳۰ظهر روز شنبه ۲۶فروردین با پرواز زاهدان مشهد وارد فرودگاه هاشمی‌نژاد شد که با توجه به رفتارهای مشکوک این فرد ماموران پلیس به او مظنون شده و او را دستگیر کردند.

قاضی مهدی خدابخشی افزود: ماموران با احتمال اینکه متهم حامل مواد‌مخدر به صورت انباری و بلع است، او را به بیمارستان منتقل کردند که طی گرفتن عکس‌های رادیولوژی متوجه شدند این مرد جوان د‌ه‌ها بسته مواد‌مخدر را بلعیده است؛ لذا با اقدامات پزشکی ۵۹بسته مواد‌مخدر از نوع هروئین به وزن ۴۷۰گرم از معده متهم تخلیه و به دست آمد.

وی تصریح کرد: متهم اصلی این پرونده در اظهاراتش عنوان کرد که این عمل را در قبال دریافت یک میلیون و ۷۰۰هزار تومان انجام داده‌ اما در حال حاضر تنها ۳۰۰هزار تومان از قاچاقچیان دریافت کرده است.

خدابخشی ادامه داد: این سوداگر مرگ پس از انجام مراحل پزشکی بازداشت و تحقیقات برای شناسایی دیگر همدستان او توسط پلیس ادامه دارد.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی