کد خبر : 73291
/ 21:45
با پاتک نیروی انتظامی، باند سرقت ۵۰خودروی سواری در حاشیه شهر مشهد منهدم شد؛

اوراق پرایدها در قبرستان

گردانندگان باند سرقت که بیش از ۵۰خودرو را از مناطق بالاشهر مشهد سرقت کرده بودند، حین اوراق‌کردن دو سواری پراید در چنگ ماموران قانون گرفتار شدند.

اوراق پرایدها در قبرستان

به گزارش شهرآرا آنلاین

خبرنگار: مهدی قرآنی

در پی اعلام خبری از‌سوی منابع اطلاعاتی پلیس مبنی بر اینکه دو سارق حرفه‌ای در جاده اسماعیل‌آباد مشهد در حال اوراق‌کردن دو خودروی سواری سرقتی هستند، تیمی از ماموران کلانتری کاظم‌آباد برای بررسی موضوع وارد عمل شد.

ماموران کلانتری کاظم‌آباد بعد از اینکه خبر را دریافت کردند بلافاصله خود را به محل مورد نظر که یک مغازه تعویض روغن واقع در قبرستان کال زرکش بود، رسانده و دو متهم اصلی پرونده را زیر‌نظر گرفتند. سارقان نیز فارغ از اینکه چشمان قانون نظاره‌گر اعمال و رفتار آنان است، با اطمینان خاطر قطعات دو خودروی سواری پراید را یکی پس از دیگر باز می‌کردند و هم‌زمان صاحب مغازه آنان را به خودروی دیگری منتقل می‌کرد.

با گذشت چند ساعت ماموران که دیگر موضوع سرقت برایشان مسجل شده بود، با هماهنگی قضایی وارد عمل شده و در اقدامی غافلگیرانه سه متهم را که یکی از آنان با یک خودروی سواری پراید مسروقه قصد فرار داشت، دستگیر و به کلانتری کاظم‌آباد منتقل کردند.

متهم ردیف اول پرونده که مردی ۲۷ساله و «مسعود» نام دارد، در بازجویی‌های پلیسی منکر بزه انتسابی‌اش شد و حاضر به همکاری با پلیس نبود تا اینکه جواب استعلام پلاک دو خودروی سواری اوراقی به دست آمد و مشخص شد دو خودروی سواری به تازگی در بولوار اقبال لاهوری و توس مشهد به سرقت رفته‌اند اما در این میان مسعود که دیگر دستش برای پلیس رو شده بود، به ناچار لب به اعتراف گشود و به ده‌ها فقره سرقت خودرو در سطح مشهد اعتراف کرد.

این متهم سابقه‌دار در بازجویی‌ها به افسر تحقیق پرونده عنوان کرد: با سه نفر از دوستانم خودروهای سواری تر و تمیز را از مناطق بالای شهر سرقت می‌کردیم و بعد از آن با همان خودرو به مناطق پایین شهر می‌آمدیم‌ و سواری‌های مدل پایین را از مناطق پایین شهر سرقت می‌کردیم و پس از آن خودروهای مسروقه را به مغازه تعویض روغنی یکی از دوستانم واقع در ابتدای جاده اسماعیل‌آباد منتقل و آنان را اوراق می‌کردیم.

متهم در پاسخ به سوال افسر تجسس این کلانتری مبنی بر اینکه چرا خودرو‌های سواری مدل بالا را از مناطق بالای شهر سرقت می‌کردید؟ گفت: ما آن خودروها را برای رد‌گم‌کنی سرقت می‌کردیم تا مورد شناسایی پلیس قرار نگیریم‌. ما بدون اینکه پلاک‌های این سواری‌های مدل بالا را تغییر دهیم، به مناطق پایین شهر می‌آمدیم و با آن خیابان‌ها را رصد می‌کردیم و بعد از شناسایی یک خودروی دیگر وارد عمل می‌شدیم؛ حال در این میان اگر دوربین‌های مداربسته برخی مغازه‌ها تصاویر خودروی ما را برداشت می‌کردند، چون پلاک خودرو به نام مالک آن بود، دیگر پلیس به من و دیگر اعضای باند شک نمی‌کرد، البته برای اینکه در دام پلیس گرفتار نشویم بعد از چند سرقت، خودروی مسروقه مدل بالا را که از مناطق بالای شهر دزدیده بودیم، اوراق و بدنه آن را شبانه در بیابان‌های اطراف مشهد رها می‌کردیم.

متهم اصلی این پرونده در ادامه اظهاراتش دو نفر از همدستان خود را که یکی از آنان عموی وی بود، به پلیس معرفی کرد و طولی نکشید که تیمی از ماموران پلیس طرقبه این دو نفر را که با یک دستگاه خودروی پراید مسروقه در یکی از خیابان‌های این شهرستان در حال حرکت بودند، شناسایی و دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی مشهد در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ما با اشاره به ابعاد دیگر این پرونده عنوان کرد: در این دو عملیات سرکرده این باند حرفه‌ای سرقت خودرو به همراه چهار همدست دیگرش که یکی از آنان عموی اوست، در منطقه توس مشهد و طرقبه شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ محمد بوستانی افزود: ماموران ضمن کشف چهار دستگاه خودروی سواری پراید مسروقه از متهمان، در بازرسی از مخفیگاه‌های آنان ۱۷حلقه رینگ و لاستیک خودروی پراید، سه باتری خودرو و تعدادی مدارک هویتی را کشف کردند.

وی تصریح کرد: احتمال اینکه متهمان تاکنون بیش از ۵۰خودروی سواری را در مشهد سرقت و اوراق کرده باشند، وجود دارد؛ برای همین این سارقان حرفه‌ای پس از تشکیل پرونده جهت ادامه تحقیقات به دادسرا معرفی شدند. 

بوستانی با بیان اینکه تاکنون سه مالباخته متهمان را شناسایی و از آنان شکایت کرده‌اند، اظهار کرد: شهروندانی که خودروی سواری آنان به تازگی سرقت شده می‌توانند با مراجعه به کلانتری کاظم‌آباد از سارقان این پرونده شکایت کنند.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی