کد خبر : 73044
/ 20:07
از حواشی تصادف زنجیره‌ای باغچه تا تیراندازی در یک کلانتری در نشست خبری فرمانده انتظامی خراسان‌‌رضوی؛

کشف کوکائین برای نخستین‌بار در استان

فرمانده نیروی انتظامی استان با اشاره به آخرین آمارهای تصادفات و حوادث در تعطیلات نوروزی به حواشی پیش‌آمده در خصوص تیراندازی در یکی از کلانتری‌های مشهد و تصادف زنجیره‌ای در محور باغچه-نیشابور واکنش نشان داد.

کشف کوکائین برای نخستین‌بار در استان

به گزارش شهرآرا آنلاین

خبرنگار: محمدجواد ابوعطا

سردار بهمن امیر‌ی‌مقدم در حالی روز گذشته خبرنگاران را برای ارائه آخرین آمارهای حوزه حوادث در تعطیلات نوروزی به دفتر خود دعوت کرد که طبق معمول جلسه پس از نیم ساعت معطلی خبرنگاران آغاز شد.

امیری‌مقدم با اشاره به طرح‌های اجراشده در تعطیلات نوروزی گفت: تا ۱۲ اسفندماه ۱۱میلیون‌و‌۳۶۰هزار نفر وارد استان شدند که از این تعداد نزدیک به ۷میلیون نفر به مشهد آمدند.

وی با اشاره به یک‌میلیون‌و‌صد‌هزار تماس با پلیس در این مدت که منجر به انجام ۵۵۰هزار عملیات شد بیان کرد: در همین مدت سه‌میلیون خودرو وارد مشهد شد و به‌همان اندازه نیز خودرو از مشهد خارج شد.

فرمانده انتظامی استان در خصوص تصادف زنجیره‌ای باغچه تصریح کرد: این حادثه به پلیس مربوط نیست، چرا که ما به تمام رانندگان هنگام خروج از مشهد هشدار لازم به‌علت مه‌گرفتگی را داده بودیم و همان روز حدود ۹۰هزار خودرو از مشهد خارج شده بود.

امیری‌مقدم در ادامه با اشاره به تصادف ۱۹۸۲ خودرو در این مدت بیان کرد: در همین مدت در تصادفات منجر به فوت برون‌شهری ۱۳درصد و درون‌شهری ۶۰درصد کاهش داشتیم و در مجموع ۴۵ نفر کشته شدند.

کشف ۱۵۶۰ کیلو مواد مخدر، افزایش ۱۹درصدی جرایم سایبری، افزایش ۱۰درصدی کشفیات کل سرقت‌ها، و کشف بیش از سه‌میلیارد تومان کالای قاچاق از دیگر اقدامات پلیس در این ایام بوده است که فرمانده انتظامی استان به آن‌ها اشاره کرد و گفت: برای نخستین‌بار در استان پلیس موفق به کشف ۳۴ گرم ماده مخدر کوکائین شد که کشف این نوع از مواد مخدر در کشور بی‌نظیر است. 

امیری‌مقدم در واکنش به تیراندازی در کلانتری سناباد و مصدوم شدن یک نفر گفت: در این حادثه دو نگهبان از نیروهای بازنشسته به کلانتری سناباد مراجعه می‌کنند. هنگام تحویل اسلحه یکی از آن‌ها که می‌خواسته نحوه استفاده از این اسلحه را به دیگری آموزش بدهد از روی سهل‌انگاری گلوله‌ای را شلیک می‌کند. این گلوله به فرد دیگر اصابت می‌کند و منجر به مجروحیت این فرد می‌شود. این فرد به مرکز درمانی انتقال یافت و تحت مراقبت‌های پزشکی قرار گرفت.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی