کد خبر : 73003
/ 10:52

سپرده های مردم در موسسه منحله میزان تا سقف 5 میلیارد ریال تعیین تکلیف شد

مدیرکل امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی اعلام کرد: تمامی سپرده های مردم در موسسه منحله میزان تا سقف 5 میلیارد ریال تعیین تکلیف شد.

سپرده های مردم در موسسه منحله میزان تا سقف 5 میلیارد ریال تعیین تکلیف شد

علی رسولیان در گفتگو با ایرنا افزود: این حجم از تصفیه حساب ها بر اساس تلاشهای ستاد تدبیر استان، پیگیری های جدی استاندار و مساعدت قابل تقدیر بانک صادرات ایران محقق شد.
وی عنوان کرد: بر این مبنا سپرده گذاران میزان از حدود 975 هزار حساب در زمان ایجاد مشکل، اکنون به 123 نفر رسیده است.
وی گفت: در این میان حجم سپرده های مردم نیز از بالغ بر 34 هزار میلیارد ریال در ابتدای بروز مشکل تا امروز به حدود یک هزار و 300 میلیارد ریال کاهش یافت است.
به گفته وی، در واقع در نتیجه تلاش های صورت گرفته افزون بر یک هزار و 500 ساعت جلسه در رده های مختلف استانی و کشوری و پیگیریهای مستمر، مشکل موسسه منحله میزان به خط پایان خود رسیده و امید است با کمک بانک صادرات اندک سپرده های باقی مانده نیز با مذاکره و گفت و گوی مستقیم تعیین تکلیف شوند.
وی عنوان کرد: علیرغم مسیر سخت، دشوار و نقد شوندگی بسیار ناچیز دارایی های میزان با همکاری صادقانه اعضای ستاد تدبیر استان و همراهی مطلوب بانک صادرات و تلاشهای هیات تصفیه مشکل مرتفع شد.
موسسه میزان از حدود 2 سال قبل و در پی بروز برخی شایعات، یکباره با ازدحام مراجعه کنندگان برای دریافت پول های خود مواجه شد که به علت ناتوانی در پرداخت سپرده ها بعد از مدتی منحل شد، و بعد از آن با پیگیری های استانی و کشوری، بانک صادرات پذیرفت در این زمینه ورود کند.
حدود یک هزار نفر از پرسنل این موسسه منحل شده در بانک صادرات اشتغال دوباره یافتند و تا کنون طلب سپرده گذاران آن تا سقف پنج میلیارد ریال پرداخت شده است. 
کلیــد واژه هــا
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی