کد خبر : 72893
/ 21:45

در افق محو نشوید!

ببینید ما کی گفتیم که این کتاب گینس بالاخره پدر بشریت را درمی‌آورد، یعنی هر کس محیرالعقول‌ترین کاری که عقل جن هم نمی‌رسد را انجام می‌دهد تا اسمش در کتاب ثبت شود.

در افق محو نشوید!

طنز سرسره در شهرآرا آنلاین

نویسنده: مجتبی نخعی راد

ببینید ما کی گفتیم که این کتاب گینس بالاخره پدر بشریت را درمی‌آورد، یعنی هر کس محیرالعقول‌ترین کاری که عقل جن هم نمی‌رسد را انجام می‌دهد تا اسمش در کتاب ثبت شود. نکنید جانم، تمام عمر خودتان را صرف این‌کار نکنید. این‌ها را گفتیم ولی هواپیمایی ملی هند گوشش بدهکار نیست و «برای اولین‌بار در جهان این شرکت هواپیمایی یک پرواز خود را به‌طور کامل از خدمه داخل فرودگاه گرفته تا تمامی کادر پرواز، توسط خانم‌ها انجام داد.»

ما مشکلی با کارکردن خانم‌ها نداریم، ولی هواپیما بحثش فرق می‌کند. خدا رحم کرده که پرواز بدون مشکل انجام شده، مثلا در نظر بگیرید اگر یک هواپیماربا موش، یا حتی سوسکی از بازرسی رد ‌می‌کرد و بعد آن موجود ترسناک را به کابین خلبان می‌رساند، احتمالا کل پرسنل پرواز از پنجره بیرون می‌پریدند و هواپیما این‌قدر می‌رفت تا در افق محو شود! نکنید جانم، در افق محو نشوید.

   ..........................................

 

دودکن دلاور!

قبلا هم گفتیم در حد وسع خودتان تصادف کنید، یعنی مثلا اگر یک شاسی‌بلند خیلی خارجی و ناز دیدید که جلوی شماست و هر چی ترمز می‌گیرید خبری از توقف نیست، بهتر است مثل نسخه هندی جیمز باند از ماشین در حال حرکت بیرون بپرید و خودتان را جلوی ماشین بیندازید و آن را با دست متوقف کنید، وگرنه کل زندگی‌تان را هم بفروشید پول لکه‌گیری سپر آن هم نمی‌شود!

در همین راستا خودروی‌تان را هم اندازه گلیم خود پارک کنید تا این‌جوری نشود که مدیرعامل شرکت ترافیک هوشمند الیت از پارک‌کن، پول‌نده‌های نجومی پرده‌برداری کنند و بگویند: «در لیست متخلفان یک بدهکار ۱۶میلیون تومانی و ۳۰۰بدهکار یک‌میلیون تومانی وجود دارد».

ضمن تشکر از این سیصد راننده، جا دارد از آن دوست 16میلیونی بخواهیم یک وقت خدای نکرده خام نشوند و از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده نکنند که در رکوردشان خدشه‌ای وارد شود. جلوی در و همسایه زشت است، می‌گویند فلانی ترسید بدهی‌اش بیشتر شود. همین جور لارج باشند و ماشین بیاورند و دود کنند و پول شهر را هم ندهند. خدا قوت پهلوان، خسته نباشی دلاور!

   ..........................................

 

صندوق‌دار جدید رسید

منظورمان معرفی محصول جدید خودروسازان وطنی نیست، صندوق جادار دارد ولی نه از آن صندوق‌ها! از مسئولان یاد بگیرید، این صندوق‌ها و مال دنیا این‌قدر ارزش ندارد که به‌خاطر آن از صبح تا شب دوندگی می‌کنید، مثلا همین صفدرخان حسینی را در نظر بگیرید که برای «ریاست هیئت مدیره صندوق ملی محیط زیست» قبول زحمت کرده‌اند و به قول خانم ابتکار «حتی یک ریال» هم بابت آن دریافت نکرده‌اند. ضمن تشکر از انگیزه صندوق‌داری و چشم و دل سیر ایشان و همچنین دست‌اندرکارانی که نخواستند ایشان بی‌صندوق بمانند، پیشنهاد می‌کنیم:

اتفاق است دیگر، خبر که نمی‌کند، اگر بعدا فیش حقوقی نجومی‌ای چیزی به رسانه‌ها رسید، خانم ابتکار زود آن را هم مانند ریزگرد‌ها گردن داعش بیندازند.

طبق قانون بقای نجومی‌بگیران، آن‌ها از بین نمی‌روند، فقط از صندوقی به صندوق دیگر منتقل می‌شوند. برای اینکه سر تپل‌ترین صندوق دعوا نشود، بهتر است همه از روی صندلی‌های خود بلند شوند و برای تعیین پست بعدی برای خدمت‌رسانی، برایشان آهنگ بزنند تا هر کس زودتر روی هر صندلی نشست، رئیس همان صندوق شود.

با توجه به شناختی که داریم، بهتر است از همین الان حق سفر به هونولولو، حق توئیت‌کردن درباره ریزگردهای خوزستان، حق اوقات فراغت گوگولی مگولی‌های بابایی، حق چرخ زدن با صندلی گردان، حق ممنونم که هستی و «حق بدون حتی یک ریال» هم در فیش حقوقی ایشان لحاظ شود تا خدای نکرده رقم جمع کل کمتر از سری‌های قبل نباشد.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی