کد خبر : 72873
/ 21:01

پرواز مرغ‌ها!

دانشمندان سال‌های متمادی معتقد بودند که مرغ به‌دلیل کوچک‌بودن عضلات بال نمی‌تواند پرواز کند، ولی اخیرا مرغ‌ها این نظریه علمی را رد کرده‌اند.

پرواز مرغ‌ها!

طنز سرسره در شهرآرا آنلاین

نویسنده: مهدی محمدی

دانشمندان سال‌های متمادی معتقد بودند که مرغ به‌دلیل کوچک‌بودن عضلات بال نمی‌تواند پرواز کند، ولی اخیرا مرغ‌ها این نظریه علمی را رد کرده‌اند و نه‌تنها پرواز، بلکه بلندپروازی می‌کنند و تا ارتفاع ۸۵۰۰تومانی هم اوج می‌گیرند. البته نه‌تنها مرغ‌ها که حتی دلالان و واسطه‌ها هم به اهداف پروازی خود رسیده‌اند و کسانی هم که باید بازار مرغ و تخم‌مرغ را تنظیم کنند، به بازار توجه خاصی نمی‌کنند. 

به یک مرغ‌فروشی رفتیم و از یک نفر که برای خریدن فقط یک بال مرغ، بال بال می‌زد، پرسیدیم: به نظر شما قیمت بالای مرغ کی پایین می‌آید؟

وی در جواب گفت: مرنجان دلم را که این مرغ گوشتی، ز بامی که برخاست، مشکل نشیند.

   ..........................................

 

روزنامه شهرآرا، پانزدهم اسفند گزارش داد که گروهی با تیشه و کلنگ به جان غار کارده مشهد، که گنجینه عظیمی از سنگواره است، افتاده و مشغول تخریب این غار شده‌اند. پس از این گزارش، معاون دادستان مشهد در هفدهم اسفند حکم به توقف تخریب غار و دستگیری متخلفان داد. در این مورد ذکر چند نکته ضروری است:

الف) آبان امسال مشخص شد غار علیصدر همدان، با سالی هفتصد هزار تومان به بخش خصوصی واگذار شده است. یعنی اجاره این غار هر روز، اندازه پول دوتا پفک نمکی بود ولی درآمد بخش خصوصی از این غار ۱۹میلیارد تومان بوده است. اگر غار علیصدر هم مثل غار کارده تخریب شده بود، ما شاهد این فساد اقتصادی در غار علیصدر نبودیم و اکنون نیز خراب‌شدن غار کارده مشهد، یک گام عملی است در جهت پیشگیری از مفاسد اقتصادی.

ب) خوشبختانه خراسان رضوی یک عالمه آثار باستانی و توریستی دارد و طبیعی است که دست‌اندرکاران میراث فرهنگی استان نباید الکی نگران تخریب باشند و از بین رفتن یک یا چندتا جاذبه گردشگری به هیچ جایمان برنمی‌خورد.

ج) در ضمن از آنجا که دهانه این غار برای ورود افراد تنگ بوده است، بدون توجه به سابقه تاریخی این محل با کلنگ و تیشه، ورودی غار را گشاد کرده‌اند تا عبور و مرور افراد عادی راحت‌تر شود.

پیشنهاد می‌شود برای رفاه حال بازدیدکنندگان، درهای اتوماتیک شیشه‌سکوریت و یک کرکره‌برقی در ورودی غار نصب شود. همچنین از آنجا که با توجه به رکود در بخش مسکن، قیمت مصالح ساختمانی مناسب است، دیوار غار را هم می‌توان گچ‌کاری کرد و بعد با یک دست رنگ روغن دیوارها را زیباتر ساخت. می توان از سقف غار به جای قندیل، چندتا لوستر شیک آویزان کرد و کف غار را نیز سرامیک یا پارکت کرد. همچنین از آنجا که طول این غار صدمتر است، جا برای احداث سرویس بهداشتی هم وجود دارد. با انجام این کارهای عمرانی نه‌تنها، غار کارده را که مربوط به دوره دوم زمین‌شناسی است تخریب نکرده‌ایم، بلکه آن را بازسازی کرده‌ایم تا آیندگان به نیکی از ما یاد کنند.

اصلا می‌توان کلا بی‌خیال غار شد، آن را با مواد منفجره نابود کرد و یک مجتمع خرید در دل کوه ساخت. آن وقت خواهید دید که ورزش کوهنوردی چقدر می‌تواند برای خانم‌ها جذاب باشد.

   ..........................................

 

تقویم سال۱۳۹۶ راکه نگاه کنید، می‌بینید که سه‌تا از تعطیلی‌های این سال مربوط به روز شنبه است. این بدان معناست که ما در سال۹۶ سه‌تا جمعه داریم که غروب آن‌ها غم‌انگیز نیست و حتی می‌توانیم به چشم پنجشنبه به آ‌ن‌ها نگاه کنیم.

همچنین در سال۹۶ روزهای ۱۳خرداد، ۲۷آبان، ۱۶آذر و ۲۱بهمن روزهای بین‌التعطیلین هستند. این چهار روز سال هم سعی کنید به هیچ‌کدام از ادارات مراجعه نکنید، چون کارمندان معتقدند لذتی که در بین‌التعطیلین هست در خود روز تعطیلی نیست و به مرخصی می‌روند. در این روزها اگر کارمندی را هم در اداره رؤیت کنید از او نخواهید شنید: «برو فردا بیا» بلکه به شما خواهند گفت: «برو پس فردا بیا.»

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی