کد خبر : 72852
/ 13:47
علیرضا لبش

ما مردم خوش‌عکس

ما مردم خوش‌عکس

ما از عذرخواهی خوشمان می‌آید و دوست داریم همه از ما عذرخواهی کنند. حتی به بچه‌هایمان یاد می‌دهیم که، اگر اشتباهی کردند، از ما عذرخواهی کنند. ما از مسئولان کشور خواستاریم که در صورت بروز هرگونه مشکلی از ما عذرخواهی کنند. وقتی دو نفر در خیابان دعوا می‌کنند انتظار داریم بیایند و از ما عذرخواهی کنند، اما ما از کسی عذرخواهی نمی‌کنیم. چون، اگر عذرخواهی کنیم، معلوم می‌شود که همۀ مشکلات کشور زیر سر ما بوده است. ما مردمی هستیم که عذرخواهی را حق خودمان می‌دانیم، اما از کسی عذرخواهی نمی‌کنیم.
ما از ماشین‌های آخرین‌مدلی که در شهر جولان می‌دهند خوشمان می‌آید و با آن‌ها عکس می‌گیریم، اما از رانندگان و دارندگان آن‌ها بدمان می‌آید و فکر می‌کنیم حق ما را خورده‌اند. ما سوار شدن به این ماشین‌ها را فقط حق خودمان می‌دانیم.
ما هر روز در رسانه‌ها اعلام می‌کنیم که فلان‌جا روی گسل است، فلان‌جا امکان دارد زلزله بیاید، اما هیچ آمادگی‌ای برای مقابله با زلزله نداریم و، اگر زلزله بیاید، فقط می‌لرزیم و حالش را می‌بریم.
ما مردم برعکسی هستیم؛ اگر کتاب یا فیلمی را مجانی به ما بدهند، آن را بدون استفاده دور می‌ریزیم، اما زمانی که همان فیلم یا کتاب ممنوع شود برای به‌دست آوردنش سر و دست می‌شکنیم و حاضریم در بازار‌سیاه و بازار زیرزمینی با چند‌برابر قیمت آن را تهیه کنیم.
ما مردم خوش‌عکسی هستیم. با هزینۀ فراوان به‌ جاهای خوش‌منظره و خوش‌آب‌و‌هوا سفر می‌کنیم، اما به‌جای لذت بردن از مناظر هر لحظه در حال گرفتن سلفی یا خویش‌انداز هستیم. بعد از بازگشت از سفر و رفع خستگی، مدتی به مناظر طبیعی‌ای که در طول سفر فرصت دیدنشان را نداشته‌ایم  در عکس‌هایمان نگاه می‌کنیم و عکس‌ها را یک مدت در حافظۀ کامپیوترهایمان نگهداری می‌کنیم و...
... در نهایت آن‌ها را کلا پاک می‌کنیم تا جا برای عکس‌های بعدی باز شود.
هنرمندان ما تلاش زیادی می‌کنند که هوادار و طرفدار برای خود دست‌و‌پا کنند و مشهور شوند و وقتی مشهور شدند با قیافۀ مبدل به خیابان می‌آیند تا کسی آن‌ها را نشناسد یا بادیگارد استخدام می‌کنند تا بین آن‌ها و طرفدارانشان فاصله بیندازد.
در کل ما خیلی باحالیم، خیلی!
 
کلیــد واژه هــا
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی