کد خبر : 72843
/ 21:38

تحول در زندگی با دریچه قلب چینی!

دکتر حسینعلی شهریاری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مورد فروش کلیه توسط افرادی که در فقر مفرط هستند، گفت: «چه اشکالی دارد وقتی که فرد در فقر به سر می‌برد و با دریافت ۲۰ الی ۳۰میلیون زندگی‌اش متحول می‌شود، این کار را انجام دهد.»

تحول در زندگی با دریچه قلب چینی!

طنز سرسره در شهرآرا آنلاین

نویسنده: مهدی محمدی

رئیس دیوان محاسبات گفت: «فردی با ۶پست غیردولتی و ۳پست در دولت، هم‌اکنون ۳۵میلیون حقوق از دولت می‌گیرد.» نظر شما در این خصوص چیست؟

الف. متاسفانه اگر برخی رسانه‌ها قضیه حقوق‌های نجومی را به این اندازه بزرگ نمی‌کردند، این روزها دیگر نیازی نبود یک نفر برای دریافت تنها ۳۵میلیون در ماه، ۹جا کار کند. واقعا این انصاف است؟

ب. اگر ایشان به‌صورت ۲۴ساعته هم کار کنند، برای هر کدام از این پست‌هایش فقط روزانه دو ساعت و نیم  وقت دارد. همین است که می‌گویند کیفیت کار از کمیت کار مهم‌تر است. 

ج. تشکر می‌کنیم از این فرد که به‌طور خستگی‌ناپذیر در حال خدمت‌رسانی است، مطمئنا اگر امثال ایشان به این اندازه شغل اشغال نکنند، اکنون خیلی از جوانان به جای استراحت در منزل، شغل پیدا خواهند کرد و علی رغم میل باطنی باید سرکار بروند.

د. لابد آن فرد کلی قسط و بدهی دارد، از دیگر مسئولان انتظار می‌رود یک وقت اسم ایشان را به وزارت اقتصاد ندهند که یارانه‌اش را قطع کنند، گناه دارد و احتمالا بعد از حذف یارانه مجبور می‌شود چهارمین یا پنجمین پست دولتی را هم قبول کند!

 

دکتر حسینعلی شهریاری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مورد فروش کلیه توسط افرادی که در فقر مفرط هستند، گفت: «چه اشکالی دارد وقتی که فرد در فقر به سر می‌برد و با دریافت ۲۰ الی ۳۰میلیون زندگی‌اش متحول می‌شود، این کار را انجام دهد.»نظر شما در این خصوص چیست؟

الف. از نظر ما هم اشکالی ندارد، حتی اگر فقر بیشتر به افراد فشار آورد، می‌توانند دریچه آئورتشان را هم بفروشند و بعد از دریچه‌های قلب وارداتی، برای خودشان کار بگذارند! وقتی آدم با دریچه چینی هم می‌تواند زندگی کند، چه نیازی است به دریچه قلب واقعی!

ب. برایمان این سوال پیش آمده که اگر با دریافت بیست، سی‌میلیون زندگی فرد متحول شود، پس آن نفری که ۶پست غیردولتی و ۳پست دولتی دارد و ماهیانه ۳۵میلیون دریافت می‌کند کلا در تحول زندگی می‌کند و خبر ندارد! 

ج. پیشنهاد می‌دهیم اگر بازار کلیه هم به مانند بازار مسکن و... در رکود قرار گرفت، این فردی که ماهیانه ۳۵میلیون حقوق می‌گیرد، کمی از خودگذشتگی کرده و ماهیانه یک کلیه بخرد و در یخچال منزلش نگه دارد. با باقی حقوقش هم می‌تواند زندگی‌اش را بگذراند!

د. آقای دکتر، لطفا شفاف‌سازی کنید وقتی فرد در فقر به سر می‌برد چه کارهای دیگری اشکال ندارد انجام دهد؟ مثلا می‌تواند فرزندش را هم بفروشد یا خیر؟!

 

وزیر صنعت گفت: «از سال۹۶ باید به سمت خودروسازی داخلی باتیراژ بالا حرکت کنیم.» نظر شما در این خصوص چیست؟

الف. درستش هم همین است، همواره کیفیت از دل کمیت بیرون می‌آید، مطمئنا اگر با تیراژ بالا خودرو تولید کنیم، از دستمان در رفته و از هر چند هزارتا، دو سه‌تایی هم خودروی باکیفیت تولید خواهیم کرد.

ب. لطفا قیمت خودروها طوری باشد که طرف بتواند با فروش یک کلیه‌اش، خودرو خریده و زندگی‌اش متحول شود.

ج. یعنی تا الان با تیراژ پایین پراید و نیسان آبی تولید می‌کردید؟!

د. اتفاقا کارخانه‌های روغن نباتی هم همین هدف را در سال آتی در ذهن دارند!

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی